Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της εβδομάδας (19/5-26/5)

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5

Μότο GP(Λε Μαν), 11.05 και 14.50, ΟΤΕ sport 3

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 14.45, EuroSport

Πανιώνιος – Κολοσσός, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 16.00, ΕΤ1

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 17.00 και 21.00, nova 1

Βερόνα – Βαρέζε, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 19.00, ΟΤΕ sport 3

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα καταδύσεων, 18.30 και 20.30, EuroSport

Γαλλία – Ιταλία, βόλεϊ (Γουόρλντ Λιγκ), 21.30, nova 4

Μπάγερν Μονάχου – Τσέλσι, ποδόσφαιρο (τελικός Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, ΝΕΤ

Λος Αντζελες Κλίπερς – Σαν Αντόνιο Σπερς, μπάσκετ (ΝΒΑ), 22.30, nova 3

Ντίαμοντ Λιγκ, στίβος (Σαγκάη), 01.00, ΝΕΤ (Μ)

Ντάλας – Φιλαδέλφεια Ούνιον, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 03.35, ΟΤΕ sport 1

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/5

Moto GP(Λε Μαν), 11.45 και 14.30, ΟΤΕ sport 3

Τορίνο – Μόντενα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 13.30, ΟΤΕ sport 1

Λαγούν – Βαλένθια, μπάσκετ (πρωτάθλημα Ισπανίας), 13.30, ΟΤΕ sport 2

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 14.45, EuroSport

Διεθνές μίτινγκ στίβου(Βραζιλία), 14.45, nova 2 (Μ)

Παναχαϊκή – Καλλονή, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Καλλιθέα – Επανομή, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 2

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 17.00, nova 4

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα καταδύσεων, 18.30 και 20.30, EuroSport

Σαμπντόρια – Πεσκάρα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 19.00, ΟΤΕ sport 1

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ, ποδόσφαιρο (πλέι οφ Σούπερ Λίγκας), 20.00, nova 1

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος, ποδόσφαιρο (πλέι οφ Σούπερ Λίγκας), 20.00, nova 2

Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης, μπάσκετ (πρωτάθλημα Ισπανίας), 20.00, ΟΤΕ sport 2

Γιουβέντους – Νάπολι, ποδόσφαιρο (τελικός Κυπέλλου Ιταλίας), 22.00, nova 1

Λοριάν – Παρί Σεν Ζερμέν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, nova 3

Ρασίνγκ Κλουμπ – Μπόκα Τζούνιορς, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αργεντινής, 01.15, nova 2

Πόρτλαντ – Σικάγο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 02.05, ΟΤΕ sport 1

Λος Αντζελες Ντόντγκερς – Σεντ Λούις Κάρντιναλς, μπέιζμπολ (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 03.00, nova 1

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/5

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης(Ουγγαρία), 10.30, EuroSport

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης(Ουγγαρία), 18.00, ΕΤ1

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, μπάσκετ (τελικός πλέι οφ Α1 ανδρών), 19.00, ΝΕΤ

ΤΡΙΤΗ 22/5

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης(Ουγγαρία), 10.30, EuroSport

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 15.30, EuroSport

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης(Ουγγαρία), 18.00, ΕΤ1

ΤΕΤΑΡΤΗ 23/5

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης(Ουγγαρία), 10.30, EuroSport

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 14.30, EuroSport

Καλλονή – Πλατανιάς, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Πανσερραϊκός – Βέροια, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 2

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης(Ουγγαρία), 18.00, ΕΤ1

Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός, πόλο (τελικός πλέι οφ Α1 ανδρών), 19.00, ΟΤΕ sport 3

Φλουμινένσε – Μπόκα Τζούνιορς, ποδόσφαιρο (Κόπα Λιμπερταδόρες), 01.30, ΟΤΕ sport 1

Παλμέιρας – Ατλέτικο, ποδόσφαιρο (Κύπελλο Βραζιλίας), 01.30, ΟΤΕ sport 2

Νέα Υόρκη – Τσίβας, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 02.05, ΟΤΕ sport 3

Κορίνθιανς – Βάσκο Ντα Γκάμα, ποδόσφαιρο (Κόπα Λιμπερταδόρες), 04.00, ΟΤΕ sport 1

ΠΕΜΠΤΗ 24/5

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, μπάσκετ (τελικός πλέι οφ Α1 ανδρών), 19.00, ΝΕΤ

Ελλάδα – Ισπανία, βόλεϊ (Γιουρόπα Λιγκ), 20.30, ΟΤΕ sport 3

Σάντος – Βελέζ, ποδόσφαιρο (Κόπα Λιμπερταδόρες), 02.00, ΟΤΕ sport 1

Γκρέμιο – Μπαχία, ποδόσφαιρο (Κύπελλο Βραζιλίας), 03.00, ΟΤΕ sport 2

Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε – Λιμπερτάδ, ποδόσφαιρο (Κόπα Λιμπερταδόρες), 04.30, ΟΤΕ sport 1

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/5

Βουλγαρία – Αργεντινή, βόλεϊ (Γουόρλντ Λιγκ), 18.00, nova 3

Διεθνές μίτινγκ στίβου(Οστράβα), 19.15, nova 4

Ελλάδα – Ισραήλ, βόλεϊ (Γιουρόπα Λιγκ), 20.30, ΟΤΕ sport 3

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Μπαρτσελόνα, ποδόσφαιρο (τελικός Κυπέλλου Ισπανίας), 23.00, nova 1

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5

Φόρμουλα 1, γκραν πρι Μονακό (δοκιμαστικά), 14.50, ΟΤΕ sport 3

Μπιτς βόλεϊ(Πράγα), 18.00, ΟΤΕ sport 2

Ελλάδα – Σλοβακία, βόλεϊ (Γιουρόπα Λιγκ), 20.30, ΟΤΕ sport 3

Τουρνουά τένις(Ρώμη – τελικός), 18.00, nova 1

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk