Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της εβδομάδας (12/5-19/5)

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/5

Οσάκα – Σεντάι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιαπωνίας), 13.00, EuroSport 2

Φόρμουλα 1, γκραν πρι Ισπανίας (δοκιμαστικά), 14.50, ΟΤΕ sport 3

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 15.45, EuroSport

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής γυναικών(Βρυξέλλες), 15.45, ΝΕΤ

Τουρνουά τένις(Μαδρίτη), 16.30, nova 1

Τουρνουά τένις(Αθήνα), 16.30 και 18.30, ΟΤΕ sport 2

Βύζας – Φωκικός, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Πανιώνιος – Κολοσσός, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 17.30, ΕΤ1

Πεσκάρα – Τορίνο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 19.00, ΟΤΕ sport 1

Τουρνουά τένις(Μαδρίτη), 20.00, nova 4

Μπάγερν Μονάχου – Ντόρτμουντ, ποδόσφαιρο (τελικός Κυπέλλου Γερμανίας), 21.00, ΟΤΕ sport 3

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Βαλένθια, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 21.00, ΟΤΕ sport 1

ΝΒΑ, αγώνας πλέι οφ, 22.00, nova 3

Νιούελς – Ουνιόν Σάντα Φε, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αργεντινής, 22.10, nova 7

Μπέτις – Μπαρτσελόνα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 23.00, ΟΤΕ sport 1


ΚΥΡΙΑΚΗ 13/5

Moto GP(Ισπανία), 13.00, ΟΤΕ sport 3

Τουρνουά τένις(Αθήνα), 14.00 και 16.00, ΟΤΕ sport 2

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής γυναικών(Βρυξέλλες), 14.45, ΝΕΤ

Φόρμουλα 1, γκραν πρι Ισπανίας, 14.45, ΟΤΕ sport 3

Γιουβέντους – Αταλάντα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 16.00, ΟΤΕ sport 2

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 16.15, EuroSport

Ατρόμητος – ΑΕΚ, ποδόσφαιρο (πλέι οφ Σούπερ Λίγκας), 17.00, nova 2

Μάντσεστερ Σίτι – Κ.Π.Ρέιντζερς, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 17.00, nova 3

Σάντερλαντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 17.00, nova 7

Τουρνουά τένις(τελικός – Μαδρίτη), 17.30, nova 4

Μικρός τελικός φάιναλ φορ μπάσκετ(Ευρωλίγκα ανδρών), 18.00, ΕΤ1 και nova 1

Πιερικός- Θρασύβουλος, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 19.00, ΟΤΕ sport 1

Πάρμα – Μπολόνια, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 19.00, ΟΤΕ sport 3

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, ποδόσφαιρο (πλέι οφ Σούπερ Λίγκας), 19.15, nova 2

Τελικός φάιναλ φορ μπάσκετ(Ευρωλίγκα ανδρών), 21.00, ΕΤ1 και nova 1

Ρεάλ Μαδρίτης – Μαγιόρκα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας, 21.00, ΟΤΕ sport 1

Λάτσιο – Ιντερ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 2

Νάπολι – Σιένα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 3

Μονπελιέ – Λιλ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, nova 2

Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, nova 3

Μπόκα Τζούνιορς – Βελέζ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αργεντινής, 01.15, nova 2

Σαν Χοσέ – Τσίβας, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 02.05, ΟΤΕ sport 1

Τέξας Ρέιντζερς – Λ. Α.Ανγκελς, μπέιζμπολ (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 03.00, nova 1

ΔΕΥΤΕΡΑ 14/5

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 12.00, nova 1

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 15.45, EuroSport

Καρσλρούη – Γιάν Ρέγκενσμπουργκ, ποδόσφαιρο (μπαράζ Γερμανίας), 21.30, ΟΤΕ sport 2

Αμπινολέφε – Βερόνα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 3

ΤΡΙΤΗ 15/5

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 12.00, nova 1

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 15.45, EuroSport

Φορτούνα Ντίσελντορφ – Χέρτα, ποδόσφαιρο (μπαράζ Γερμανίας), 21.30, ΟΤΕ sport 1

Τορίνο – Σοσουόλο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 2

Πεσκάρα – Λιβόρνο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 3

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/5

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 13.00, nova 1

Διεθνές μίτινγκ στίβου(Ν. Κορέα), 13.00, nova 4

Γύρος Ιταλίας, ποδηλασία, 15.45, EuroSport

Επανομή – Πανθρακικός, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Πανσερραϊκός – Παναχαϊκή, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Κολοσσός – Πανιώνιος, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 17.00, ΕΤ1

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο (πλέι οφ Σούπερ Λίγκας), 17.45, nova 1

Τελικός Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος παίδων, ποδόσφαιρο, 18.45, EuroSport

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, ποδόσφαιρο (πλέι οφ Σούπερ Λίγκας), 20.00, nova 1

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα καταδύσεων(Αϊντχόφεν), 20.45, EuroSport

ΝΒΑ, αγώνας πλέι οφ, 02.30, nova 3

ΠΕΜΠΤΗ 17/5

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 13.00, nova 1

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης – Λυών, ποδόσφαιρο (τελικός Τσάμπιονς Λιγκ γυναικών), 18.45, EuroSport

Παράδοση Ολυμπιακής Φλόγας, (Παναθηναϊκό Στάδιο), 19.00, ΕΤ1

Κάχα Λαμποράλ – Μπισκάια, μπάσκετ (πρωτάθλημα Ισπανίας), 21.30, ΟΤΕ sport 2

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, μπάσκετ (α’ τελικός πλέι οφ Α1 ανδρών), 22.00, ΝΕΤ

ΝΒΑ, αγώνας πλέι οφ, 02.30, nova 3

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/5

Μότο GP,Λε Μαν, 11.05 και 15.05, ΟΤΕ sport 3

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 13.00, nova 1

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάνκα Σιίβίκα, μπάσκετ (πρωτάθλημα Ισπανίας), 21.45, ΟΤΕ sport 2

Βραζιλία – Πολωνία, βόλεϊ (Γουόρλντ Λιγκ), 03.00, nova 4

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5

Μότο GP,Λε Μαν, 11.05 και 14.50, ΟΤΕ sport 3

Τουρνουά τένις(Ρώμη), 17.00 και 21.00, nova 1

Γαλλία – Ιταλία, βόλεϊ (Γουόρλντ Λιγκ), 21.30, nova 4

Μπάγερν Μονάχου – Τσέλσι,ποδόσφαιρο (τελικός Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, ΝΕΤ

ΝΒΑ, αγώνας πλέι οφ, 22.30, nova 3

Ντάλας – Φιλαδέλφεια Ούνιον, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 03.35, ΟΤΕ sport 1

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk