Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της εβδομάδας (14/4-21/4)

Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4

Αϊντραχτ Φρ. – Αουε, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Γερμανίας), 14.00, ΟΤΕ sport 2

Βαλένθια – Λιέτουβος Ρίτας, μπάσκετ (φάιναλ φορ Euro Cup), 14.00, EuroSport 2

Λίβερπουλ – Εβερτον, ποδόσφαιρο (ημιτελικός Κυπέλλου Αγγλίας), 14.30, ΕΤ3

Νόργουιτς – Μάντσεστερ Σίτι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 14.45, nova 1

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα άρσης βαρών(75κ. γυναικών), 15.00, EuroSport

Σάλκε – Ντόρτμουντ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 1

Λεβερκούζεν – Χέρτα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 2

Αμβούργο – Ανόβερο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 3

Γουέστ Μπρόμγουιτς – ΚΠΡ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 17.00, nova 1

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα άρσης βαρών(94κ. ανδρών), 17.00, EuroSport

Σπαρτάκ Σανκτ Πέτερσμπουργκ – Χίμκι,μπάσκετ (φάιναλ φορ Euro Cup), 17.15, EuroSport 2

Μίλαν – Τζένοα,ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 19.00, ΟΤΕ sport 1

Μπάγερν Μονάχου – Μάιντς, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 19.30, ΟΤΕ sport 2

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα άρσης βαρών(105κ. ανδρών), 20.00, EuroSport

Ρεάλ Μαδρίτης – Σπόρτινγκ Χιχόν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 21.00, ΟΤΕ sport 1

Λυών – Μαρσέιγ, ποδόσφαιρο (τελικός Λιγκ Καπ Γαλλίας), 22.05, ΟΤΕ sport 2

Λεβάντε – Μπαρτσελόνα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 23.00, ΟΤΕ sport 1

Σαν Αντόνιο Σπερς – Φοίνιξ Σανς, μπάσκετ (ΝΒΑ), 04.00, nova 3

ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΣΧΑ 15/4

Μαραθώνιος δρόμος(Παρίσι), 09.30, EuroSport

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα άρσης βαρών(+75 κ. γυναικών), 13.00, EuroSport

Εσπανιόλ – Βαλένθια, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 13.00, ΟΤΕ sport 1

Νοβάρα – Λάτσιο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 13.30, ΟΤΕ sport 2

Μπαρτσελόνα – Λαγκούν, μπάσκετ (πρωτάθλημα Ισπανίας), 13.30, ΟΤΕ sport 3

Μικρός τελικός, μπάσκετ (φάιναλ φορ Euro Cup), 14.30, EuroSport 2

Φόρμουλα 1(γκραν πρι Κίνας), 15.00, Alpha

Τσεζένα – Γιουβέντους, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 16.00, ΟΤΕ sport 2

Λέτσε – Νάπολι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 16.00, ΟΤΕ sport 3

Μάλαγα – Σοσιεδάδ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Τελικός, μπάσκετ (φάιναλ φορ Euro Cup), 17.15, EuroSport 2

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Αστον Βίλα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 18.00, nova 1

Φράιμπουργκ – Χοφενχάιμ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 18.30, ΟΤΕ sport 2

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Μαγιόρκα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 19.00, ΟΤΕ sport 1

Λυών -Πότσδαμ ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ γυναικών), 19.00, EuroSport

Τότεναμ – Τσέλσι, ποδόσφαιρο (ημιτελικός Κυπέλλου Αγγλίας), 20.00, ΕΤ3

Ρόμα – Φιορεντίνα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 2

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα άρσης βαρών(+105 κ. ανδρών), 22.00, EuroSport (Μ)

Τελικός τουρνουά τένις Χιούστον, 22.00, ΟΤΕ sport 3

Οσέρ – Παρί Σεν Ζερμέν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, nova 1

Ράγιο Βαγιεκάνο – Ατλέτικο Μαδρίτης, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 22.30, ΟΤΕ sport 1

ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΣΧΑ 16/4

Τουρνουά τένις(Μόντε Κάρλο), 17.00, nova 1

Ντιναμό Δρέσδης – Φορτούνα Ντ., ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Γερμανίας), 21.15, ΟΤΕ sport 2

Τορίνο – Σασουόλο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β’ Ιταλίας), 22.00, ΟΤΕ sport 3

Αρσεναλ – Γουίγκαν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 22.00, nova 1

Ρεν – Νις, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, nova 3

Χετάφε – Σεβίλλη, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 22.00, ΟΤΕ sport 1

ΤΡΙΤΗ 17/4

Τουρνουά τένις(Μόντε Κάρλο), 17.00, nova 1

Ηρακλής – Παμβοχαϊκός, βόλεϊ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 19.00, nova 3

Μπάγερν Μονάχου – Ρεάλ Μαδρίτης, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, Mega

ΤΕΤΑΡΤΗ 18/4

Γκουαγκζού – Κασίμα, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας), 14.30, EuroSport 2

Ρέθυμνο – Πανιώνιος, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 16.00, ΝΕΤ

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός, ποδόσφαιρο (Σούπερ Λίγκα), 19.00, nova 2

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο (Σούπερ Λίγκα), 19.00, nova 3

ΑΕΚ – Ατρόμητος, ποδόσφαιρο (Σούπερ Λίγκα), 19.00, nova 4

Πανιώνιος – Ξάνθη, ποδόσφαιρο (Σούπερ Λίγκα), 19.00, nova 5

ΠΑΟΚ – Δόξα Δράμας, ποδόσφαιρο (Σούπερ Λίγκα), 19.00, nova 6

Εργοτέλης – Λεβαδειακός, ποδόσφαιρο (Σούπερ Λίγκα), 19.00, nova 7

Τσέλσι – Μπαρτσελόνα, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, ΝΕΤ

Μπόκα Τζούνιορς – Ζαμόρα, ποδόσφαιρο (Κύπελλο Λιμπερταδόρες), 00.30, ΟΤΕ sport 1

ΠΕΜΠΤΗ 19/4

Τουρνουά τένις(Μόντε Κάρλο), 17.00, nova 1

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 19.00, ΝΕΤ

Ατλέτικο Μαδρίτης – Βαλένθια, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 22.05, ΑΝΤ 1

Σπόρτινγκ Λισσαβόνας – Αθλέτικ Μπιλμπάο, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 22.05, nova 1

Μαϊάμι Χιτ – Σικάγο Μπουλς, μπάσκετ (ΝΒΑ), 03.00, nova 3

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/4

Καλλιθέα – Ηρακλής Ψαχνών, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 17.00, ΟΤΕ sport 1

Τουρνουά τένις(Μόντε Κάρλο), 17.00, nova 1

Πανιώνιος – Ρέθυμνο, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 19.00, ΝΕΤ

Φρανκφούρτη 1899 – Γκρόιτερ Φιρτ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Γερμανίας), 19.00, ΟΤΕ sport 3

Μάιντς – Βόλφσμπουργκ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 21.30, ΟΤΕ sport 1

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/4

Μόναχο 1860 – Ινγκολσταντ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β΄ Γερμανίας), 14.00, ΟΤΕ sport 2

Τουρνουά τένις(Μόντε Κάρλο), 14.00, nova 4

Αρσεναλ – Τσέλσι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 14.45, nova 1

Αρης – Παναθηναϊκός, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 16.00, ΝΕΤ

Βέρντερ Βρέμης – Μπάγερν Μονάχου, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 1

Χοφενχάιμ – Λεβερκούζεν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 2

Χέρτα – Καϊζερσλάουτερν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 3

Νιούκαστλ – Στόουκ Σίτι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 17.00, nova 1

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός, μπάσκετ (πλέι οφ Α1 ανδρών), 18.00, ΕΤ 3

Κιέβο – Ουντινέζε, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 19.00, ΟΤΕ sport 3

ΚΠΡ – Τότεναμ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 19.30, nova 1

Ντόρτμουντ – Γκλάντμπαχ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 19.30, ΟΤΕ sport 1

Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ισπανίας), 21.00, ΟΤΕ sport 1

Πανθρακικός – Πανσερραϊκός, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 21.00, ΟΤΕ sport 2

Νάπολι – Νοβάρα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 21.45, ΟΤΕ sport 2

Μπορντό – Μαρσέιγ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, nova 1

Σικάγο Μπουλς – Ντάλας Μάβερικς, μπάσκετ (ΝΒΑ), 03.00, nova 3

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk