Ο… ξεχασμένος Τοτσέ έσωσε τον ΠΑΟ στις καθυστερήσεις

Ενα γκολ του… ξεχασμένου Νικολά Τοτσέ (επέστρεψε στην αγωνιστική δράση έπειτα από τρεις μήνες) στις καθυστερήσεις, κράτησε όρθιο τον Παναθηναϊκό στο Αγρίνιο απέναντι στον καλύτερο και πιο ψυχωμένο Παναιτωλικό. Οι Πράσινοι, με βάση την εξέλιξη του ματς, απέσπασαν «χρυσή» ισοπαλία (1-1) καθώς πέρα από την κάκιστη εμφάνιση που πραγματοποίησαν, από το 80′ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω σοβαρού τραυματισμού του γάλλου στόπερ Ζαν Αλέν Μπουμσόνγκ. Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Ανρί Καμαρά στο 64′.

Ενα γκολ του… ξεχασμένου Νικολά Τοτσέ (επέστρεψε στην αγωνιστική δράση έπειτα από τρεις μήνες) στις καθυστερήσεις, κράτησε όρθιο τον Παναθηναϊκό στο Αγρίνιο απέναντι στον καλύτερο και πιο ψυχωμένο Παναιτωλικό. Οι Πράσινοι, με βάση την εξέλιξη του ματς, απέσπασαν «χρυσή» ισοπαλία (1-1) καθώς πέρα από την κάκιστη εμφάνιση που πραγματοποίησαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, από το 80′ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω σοβαρού τραυματισμού του γάλλου στόπερ Ζαν Αλέν Μπουμσόνγκ (ο κ. Φερέιρα είχε πραγματοποιήσει τρεις αλλαγές). Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Ανρί Καμαρά στο 64′.

Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Κίτρινες: Καραμαλίκης – Καραγκούνης, Μπουμσόνγκ, Πετρόπουλος, Σιμάο

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς, Σιόντης (65΄ Παλαιολόγος), Εντζεγκουέλε, Ντολεζάι, Άντι, Μουμίν (69΄ Κούσας), Μητρόπουλος, Καμαρά, Ρότσα, Μπουμάλ, Καραμαλίκης (85΄ Πασάς).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Καπίνο, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης, Μαυρίας (71΄ Τοτσέ), Ζέκα (66΄ Μαρίνος), Καραγκούνης (58΄ Πετρόπουλος), Κλέιτον.