Ιστορική νίκη της Κέρκυρας επί του Αρη

Χρειάστηκε να περάσουν 468 λεπτά, για να μπορέσει η Κέρκυρα να πετύχει γκολ και παράλληλα να πανηγυρίσει τη νίκη, μόλις τη δεύτερη στο εφετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Χάβι Γκράθια, σε αγώνα για την 15η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας που έγινε στο «Νησί των Φαιάκων», επικράτησε 1-0 του Άρη και πήρε βαθμολογική ανάσα εν όψει του δεύτερου μισού της διοργάνωσης. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Χουάν Μαρτίν στο 48ο λεπτό.

Χρειάστηκε να περάσουν 468′ για να μπορέσει η Κέρκυρα να πετύχει γκολ και παράλληλα να πανηγυρίσει τη νίκη, μόλις τη δεύτερη στο εφετινό πρωτάθλημα και την πρώτη επί του Αρη. Η ομάδα του κ. Χάβι Γκράθια, σε αγώνα για την 15η ημέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας επικράτησε 1-0 των Κιτρίνων και πήρε βαθμολογική ανάσα εν όψει του δεύτερου μισού της διοργάνωσης. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο ντεμπούτο του ο Χουάν Μαρτίν στο 48ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Αγρίτη.