Η ΑΕΚ πέτυχε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες στη Σούπερ Λίγκα. Η Ενωση επικράτησε 4-2 της Ξάνθης στα Πηγάδια και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του ελληνικού πρωταθλήματος μαζί με τον ΠΑΟΚ και τον Παναιτωλικό.

Μολονότι η Ξάνθη προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Μαρσελίνιο στο 13′, η Ενωση έκανε την ανατροπή (1-3) με τέρματα του Βάργκας (23′), του Λυμπερόπουλου (38′) και του Γκουντγιόνσεν (76′). Η ακριτική ομάδα μείωσε (3-2) και πάλι με σκόρερ τον Μαρσελίνιο στο 76′, αλλά η ΑΕΚ διεύρυνε το σκορ (4-2) με το γκολ του νεαρού Κλωναρίδη στο 90′. Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρκόβσκι για την Ξάνθη…