Φιλική νίκη (2-0) της ΑΕΚ στην Κέρκυρα

Στο πλαίσιο της μεταγραφής του διεθνούς τερματοφύλακα Δημήτρη Κωνσταντόπουλο στην ΑΕΚ οι Κιτρινόμαυροι αντιμετώπισαν στην Κέρκυρα την ομώνυμη (και πρώτην του 32χρονου γκολκίπερ) ομάδα επικρατώντας με 2-0. Ο Κώστας Μανωλάς άνοιξε το σκορ στο 30′ και ο Γρηγόρης Μάκος ολοκλήρωσε τη σχετικά εύκολη επικράτησε της Ενωσης στο 70′ (και τα δύο γκολ σημειώθηκαν με σουτ).

Στο πλαίσιο της μεταγραφής του διεθνούς τερματοφύλακα Δημήτρη Κωνσταντόπουλο στην ΑΕΚ οι Κιτρινόμαυροι αντιμετώπισαν στην Κέρκυρα την ομώνυμη (και πρώην του 32χρονου γκολκίπερ) ομάδα επικρατώντας με 2-0. Ο Κώστας Μανωλάς άνοιξε το σκορ στο 30′ και ο Γρηγόρης Μάκος ολοκλήρωσε τη σχετικά εύκολη επικράτησε της Ενωσης στο 70′ (και τα δύο γκολ σημειώθηκαν με σουτ).

Ως ικανοποιητική χαρακτηρίζεται η εμφάνιση του νεοαποκτηθέντος Εϊντουρ Γκουντγιόνσεν ο οποίος ανεβάζει ρυθμούς και έμεινε στον αγωνιστικό χώρο για 60 λεπτά. Ο Ισλανδός είχε δύο εξαιρετικές ασίστ για γκολ τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκαν οι συμπαίκτες του (Στιβ Μπέλεκ και Παντελής Καφές αντιστοίχως).

Για την ΑΕΚ τον αγώνα ξεκίνησαν οι Κωνσταντόπουλος, Καφές, Μανωλάς, Κάλα, Γκερέιρο, Μπέλεκ, Χοσέ Κάρλος, Καράμπελας, Γεωργέας, Γκέντσογλου, Γκουντγιόνσεν ενώ στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Aραμπατζής, Κοντοές, Χέλγκασον, Δέλλας, Λεονάρντο, Σιαλμάς, Μάκος, Λαγός και Λυμπερόπουλος.

Αντιστοίχως η Κέρκυρα παρατάχθηκε με τους Αναστασόπουλο, Βέντσελ, Καλαντζή, Λοβίν, Γραμμόζη, Τσίγκα, Οσμαν, Μαϊστοροβιτς, Κοντοδήμο, Χαμπλ, Ιωάννου ενώ στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν επίσης οι Χάμπερ, Πατηνιώτης, Βενέτης, Αρμένης, Φλαβίνιο, Λαμπρόπουλος, Ζιάμπαρης, Κουλούρης, Γιάντσης.