Την ευκαιρία να μειώσει στο -2 την διαφορά της από την πρωτοπόρο Μίλαν έχασε η Ιντερ, που έμεινε στο εκτός έδρας 1-1 με την Μπρέσια στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής της Serie A, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ένα πολύτιμο βαθμό στην μάχη που δίνουν για παραμονή στην κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Λεονάρντο ήτανα καλύτερη και ήλεγχε το ρυθμό του αγώνα. Στο 18΄, κέρδισε κόρνερ, ο Σνάιντερ το εκτέλεσε και ο Σάμουελ Ετό, εκμεταλλευόμενος αδράνεια της άμυνας, έδωσε προβάδισμα στην Ιντερ. Οι γηπεδούχοι, προσπάθησαν να αντιδράσουν και έχοντας ως αιχμή του δόρατος τον Καράτσιολο, έχασαν αρκετές ευκαιρίες για ισοφάριση.

Στο δεύτερο 45λεπτο, το παιχνίδι έγινε… ροντέο με τους δύο αντιπάλους να χάνουν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Ετσι, φτάσαμε στο 85΄, εκεί όπου η Μπρέσια κέρδισε κόρνερ. Ο Ντιαμάντι το εκτέλεσε, ο Κόρντομπα προσπάθησε να απομακρύνει, αλλά η μπάλα έφτασε στον Καράτσιολο, οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε έγραψε το τελικό 1-1.

Πλέον η υπόθεση τίτλος για την ομάδα του Λεονάρντο, δείχνει να δυσκολεύει πολύ. Να τονίσουμε ότι οι Παναγιώτης Κονέ και Περπαρίμ Χετεμάι αγωνίστηκαν για τους γηπεδούχους, 90 λεπτά.