Ανάσα για τον Φερέρα, βρόχος για τον Δώνη

Με το κεφάλι του Σουλεϊμάν Ομο στις καθυστερήσεις του χθεσινού αγώνα με τον Ατρόμητο ανάσανε βαθμολογικά ο Πανιώνιος και ψυχολογικά ο προπονητής του κ. Εμίλιο Φερέρα. Ο νιγηριανός αμυντικός σφράγισε τη νίκη της ομάδας του με 2-1, μεταφέροντας το άγχος στον πάγκο της ομάδας του Περιστερίου, η οποία προς στιγμήν είχε πιστέψει ότι μπορούσε να διεκδικήσει στη Νέα Σμύρνη ακόμη και το τρίποντο της νίκης. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε στο σκορ στο 20΄ με πλασέ του Σκούφαλη, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε έξοχη πάσα από δεξιά του Κουμορτζί.

Ανάσα για τον  Φερέρα, βρόχος  για τον Δώνη | tovima.gr

Με το κεφάλι του Σουλεϊμάν Ομο στις καθυστερήσεις του χθεσινού αγώνα με τον Ατρόμητο ανάσανε βαθμολογικά ο Πανιώνιος και ψυχολογικά ο προπονητής του κ. Εμίλιο Φερέρα. Ο νιγηριανός αμυντικός σφράγισε τη νίκη της ομάδας του με 2-1, μεταφέροντας το άγχος στον πάγκο της ομάδας του Περιστερίου, η οποία προς στιγμήν είχε πιστέψει ότι μπορούσε να διεκδικήσει στη Νέα Σμύρνη ακόμη και το τρίποντο της νίκης. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε στο σκορ στο 20΄ με πλασέ του Σκούφαλη, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε έξοχη πάσα από δεξιά του Κουμορτζί. Ο προπονητής του Ατρόμητου κ. Γιώργος Δώνης γνωρίζοντας ότι στη Νέα Σμύρνη ενδεχομένως να έπαιζε κορόνα γράμματα τη θέση του, στην επανάληψη έριξε στο παιχνίδι δύο κλασικούς επιθετικούς, τον Περόνε και τον Κάμπα, κερδίζοντας τις εντυπώσεις ως και πέντε λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης. Στο διάστημα αυτό ισοφάρισε (74΄) με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κάμπας από τον Κατσελιόνε και εκτέλεσε επιτυχώς ο Περόνε, πίεσε τον αντίπαλό του αναζητώντας ένα δεύτερο γκολ, ξεχνώντας όμως να διασφαλίσει τα νώτα του.

Στο 88΄ ο Κουμορτζί με βολίδα σημάδεψε το δοκάρι του Κηπουρού και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ομο «ανάστησε» τον κ. Φερέρα σφίγγοντας τη θηλιά στον λαιμό του κ. Δώνη. «Η επιπολαιότητα και η ανικανότητά μαςμάς οδήγησαν στην ήττα.Το τελευταίο γκολ που δεχθήκαμε ήταν αστείο. Ημαστε σοφτ σαν ομάδα. Δεν γίνεται να είσαι 90 λεπτά καλύτερος και να μην τρως την μπάλα στο τέλος» σχολίασε ο κ. Δώνης, του οποίου η καρέκλα έτριζε πλέον επικίνδυνα από χθες το βράδυ.