ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χλωμή νίκη της Εθνικής ανδρών

Χωρίς να ικανοποιήσει η Εθνική χάντμπολ ανδρών επικράτησε με 31-26 της Φινλανδίας και διατήρησε τις μαθηματικές ελπίδες για την πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2010. Η ελληνική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 25-26 πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα, αλλά αφυπνίστηκε και χάρη στην παραγωγικότητα του Σάββα Καρυπίδη (12 γκολ) άρπαξε τη νίκη, αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω δίλεπτης αποβολής του Γιώργου Χαλκίδη. Σκοράρισαν ακόμη οι Ευαγγελίδης …

Χλωμή νίκη  της Εθνικής  ανδρών | tovima.gr

Χωρίς να ικανοποιήσει η Εθνική χάντμπολ ανδρών επικράτησε με 31-26 της Φινλανδίας και διατήρησε τις μαθηματικές ελπίδες για την πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2010. Η ελληνική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 25-26 πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα, αλλά αφυπνίστηκε και χάρη στην παραγωγικότητα του Σάββα Καρυπίδη (12 γκολ) άρπαξε τη νίκη, αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω δίλεπτης αποβολής του Γιώργου Χαλκίδη. Σκοράρισαν ακόμη οι Ευαγγελίδης 6, Αλβανός 6, Μπαντής 3, Χαλκίδης 2, Τζούφρας 1, Παπαδόπουλος 1, Ζαραβίνας 1. Στο άλλο ματς του 4ου ομίλου η Κροατία επιβλήθηκε της Σλοβακίας με 30-26. Η βαθμολογία: Ουγγαρία 8 (4 αγ.), Ελλάδα 6 (5 αγ.), Κροατία 4 (3 αγ.), Σλοβακία 2 (3 αγ.), Φινλανδία 0 (5 αγ.). Η Ελλάδα αντιμετωπίζει το Σάββατο στο Οσιγεκ την πανίσχυρη Κροατία και θέλει μόνο νίκη για να σφραγίσει την πρόκριση.

• Courchevel – Παρίσι – Ντουμπάι Παρά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Γαλλία με περισσότερα από 300.000 κρούσματα ημερησίως, σκέφτεται να «κατηφορίσει» από την Courchevel... ΣΙΒΥΛΛΑ |