Πρεμιέρα με το δεξί πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός στη Β’ προκριματική φάση της Ευρωλίγκας Γυναικών, επικρατώντας με 10-7 της πρωταθλήτριας Ιταλίας Πάντοβα στο κολυμβητήριο του Πειραιά.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη πήρε την πρώτη του νίκη στον Α’ Όμιλο σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι μέχρι την τελευταία περίοδο. Το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 4-4 και την Τσουκαλά να ισοφαρίζει στα 19» πριν την εκπνοή, ενώ στο δεύτερο οι δυο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν χέρι-χέρι (5-5). Το τρίτο οκτάλεπτο είχε ξανά εκατέρωθεν εναλλαγές στο σκορ, με την Πάντοβα να φτάνει στο 7-7 και τον Ολυμπιακό να ξαναπαίρνει το προβάδισμα με την Ασημάκη. Στην τελευταία περίοδο ο Ολυμπιακός με όπλο την καλή του άμυνα και την εξαιρετική Διαμαντοπούλου δεν δέχθηκε γκολ, πέτυχε δύο ακόμη και έφτασε στο τελικό 10-7.

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 1, Έγκενς 1, Ελευθεριάδου, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 3, Πλευρίτου Μ., Έμολο 2, Πλευρίτου Β., Τσουκαλά 2, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου

Πάντοβα (Αλμπέρτο Τρεβιζάν): Τεάνι, Μπαρζόν 2, Σαβιόλι, Γκοτάρδο 1, Κεϊρόλο 1, Κασόν 1, Μίλλο, Ντάριο, Σόχι, Τσιαπίνι, Νέντσα, Τίελμαν 2, Τζιακόν