«Λύτρωση» στην εκπνοή για τον ΠΑΟΚ καθώς με γκολ του Δημήτρη Πέλκα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε 1-0 τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «κυανέρυθροι» φάνηκαν να αντέχουν, αν και έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 77΄, λόγω αποβολής του Οικονόμου, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ και μείωσαν σε δύο βαθμούς τη διαφορά τους από τους φιλοξενούμενους που παραμένουν στη δεύτερη θέση. Μετά το γκολ που πέτυχε ο Πέλκας αντίκρυσε κόκκινη κάρτα για απρεπή χειρονομία.

ΠΑΟΚ (Βλ. Ίβιτς): Γλύκος, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Κάνιας (80′ Πέλκας), Τσίμιροτ, Σάχοφ, Ενρίκε (84′ Κουλούρης), Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης (76′ Μυστακίδης)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλ. Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου, Γκιότα, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούρας (75′ Ταποκό), Γιεσίλ (86′ Σαββίδης), Μασούντ (90’+3′ Μαχμούτοβιτς).