Μετά το «Εμιρέιτς» και τη μεγάλη νίκη επί της Άρσεναλ, ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα και από την «καυτή» Τούμπα, καθώς επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟΚ στο μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Super League, συνεχίζει ως πρωτοπόρος έχοντας το απόλυτο των νικών στο πρωτάθλημα και πλέον ατενίζει με ακόμη μεγαλύτερη σιγουριά το μέλλον. Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με γκολ των Ιντέγε στο 27΄ και Μιλιβόγεβιτς στο 36΄.

Μία πολύ σημαντική νίκη κόντρα σε έναν ιδιαίτερα δύσκολο αντίπαλο πήρε η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Η «Ενωση» επιβλήθηκε με 1-0 του Ατρομήτου χάρη σε τέρμα του Κρισάντους, που κατέφερε να λύσει τον γόρδιο… δεσμό για τους «κιτρινόμαυρους» στο 82′, τρία λεπτά αφότου είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.

Live Blog Live η 6η ημέρα της Σούπερ Λιγκ (αγώνες Κυριακής)