Το παραδοσιακό ντέρμπι του Τορίνο ανέδειξε νικήτρια την ομώνυμη ομάδα απέναντι στην σχεδόν βέβαιη πρωταθλήτρια Γιουβέντους με 2-1, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Την παραμονή της στη Serie A «κλείδωσε» η Βερόνα. Αν και βρέθηκε από το ξεκίνημα του ματς να παίζει με 10 παίκτες (αποβλήθηκε ο γκολκίπερ Ράφαελ στο 18΄) η ομάδα του Αντρέα Μαντορλίνι νίκησε με 3-1 τη Σασουόλο.

Το αυτογκόλ του Βαγγέλη Μόρα, με το οποίο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να πετύχουν άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη με τον Λούκα Τόνι και να πάρουν το πολύτιμο «τρίποντο».

Ο Γιάννης Φετφατζίδης έπαιξε στα τελευταία 15 λεπτά στο «Ολίμπικο», όπου η ομάδα του (Κιέβο) αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λάτσιο.