από metereologos.gr
Τρίτη 24 Οκτωβρίου 2017
 

Νέα φασιστική επίθεση σε μετανάστη εργαζόμενο στη Λαμπρινή

Επίθεση και λιντσάρισμα από 10 -12 άτομα ηλικίας από 20 έως 30 ετών
Νέα φασιστική επίθεση σε μετανάστη εργαζόμενο στη Λαμπρινή
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Και νέα φασιστική επίθεση σε βάρος του 30χρονου Ουσμάν Μοχάμεντ, 30 ετών τα ξημερώματα της περασμένης Κυριακής, 9 Οκτωβρίου.

Ο 30χρονος εργαζόμενος σε εστιατόριο, τα ξημερώματα Κυριακής προς Δευτέρα έφυγε από το χώρο όπου εργάζεται και κατευθυνόμενος προς τη Λεωφόρο Ηρακλείου και Τραλλέων δέχτηκε επίθεση και λιντσάρισμα από ομάδα 10-12 ατόμων, ηλικίας από 20 έως 30 χρόνων.



Όπως καταγγέλλει και περιγράφει η Κίνηση Ενωμένοι Ενάντια στο Ρατισμό και τη Φασιστική Απειλή (ΚΕΕΡΦΑ) τον περικύκλωσαν και άρχισαν να τον κλωτσάνε. Λιποθύμησε από τα χτυπήματα και όταν συνήλθε επέστρεψε στο χώρο της δουλειάς του από όπου και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο ΚΑΤ. Από εκεί μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Αγία Όλγα με τραύματα στο πρόσωπο, σπασμένη μύτη και γδαρσίματα στα χέρια.

Ο ίδιος γνωρίζει λίγα ελληνικά και δεν ήταν σε θέση να αντιληφθεί τι του φώναζαν οι δράστες της ρατσιστικής επίθεσης όταν τον χτυπούσαν.

Η ΚΕΕΡΦΑ σε ανακοίνωσή της καταγγέλλει ότι «τελευταία, πυκνώνουν και εξαπλώνονται οι ρατσιστικές επιθέσεις κατά εργατών μεταναστών φτάνοντας τις τέσσερις των τελευταίο μήνα, στην Ν. Ιωνία, Ν. Ηράκλειο, Αγ. Ανάργυροι, Κόκκινος Μύλος. Οι επιθέσεις φαστιστών σε μετανάστες εργάτες γης στην Γκορυτσά συνεχίζονται εδώ και ένα χρόνο ενώ παραμένουν ασύλληπτοι οι δράστες παρά το ότι είναι γνωστοί στην Αστυνομία. Η απάντηση θα δοθεί στην Πανελλαδική Συνέλευση και την Διεθνή Συνάντηση της ΚΕΕΡΦΑ στις 14-15 Οκτώβρη - έναρξη το Σάββατο 14/10 στη μία το μεσημέρι - στο κλεισό γήπεδο μπάσκετ του Ρούφ».


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Δολοφονική επίθεση κατά μεταναστών στον Ασπρόπυργο 
Ασπρόπυργος: 17χρονο ομογενή αναγνώρισε το θύμα της επίθεσης 
 
 
σχόλια (23)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Μακρινέ άγνωστε φίλε .. | 15/10/2017 20:53
    Συγνώμη ..εκ μέρους των Ελλήνων. Με καρδιά .ηθική .και συνείδηση ..
    Christos
    απάντηση10
     
     
    Θεωρώ πως πάλι ψεύδεται η ΚΕΕΡΦΑ | 11/10/2017 21:11
    Πιθανότητα εθνοτικής ομάδας των δραστών: Αφγανοί: 25% Ιρακινοί: 25% άλλοι Πακιστανοί: 40% (4 στους 10 Πακιστανούς στην Ελλάδα είναι εγκληματίες σύμφωνα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ και ΓΑΔΑ) Ρώσοι εργάτες (όπως στον Ασπρόπυργο): 9% Έλληνες εργάτες: 1% Η καταγγελία της ΚΕΕΡΦΑ υπονοεί πως οι φερόμενοι δράστες ομιλούσαν ελληνικά. Η ΚΕΕΡΦΑ όλο καταδικάζει το ναζισμό και το φαστισμο (sic) όμως δεν έχει πρόβλημα να υποστηρίζει άτομα φίλα προσκείμενα σε ένοπλες ομάδες που χαιρεταn ναζιστικά
    Γιώργης
    απάντηση23
     
     
    LIVE YOUR MYTH IN GREECE | 11/10/2017 13:58
    WELCOME LATHRO !!!
    THANOS
    απάντηση88
     
     
    ..psiles | 10/10/2017 21:18
    ...tis efage
    ...
    απάντηση1018
     
     
    Πρεπει να λογοδοτησουν | 10/10/2017 14:32
    καιρο ειχαν να στησουν Λαικα Δικαστηρια οι αναρχο-κομμουνιστες και τα πεθυμησαν. Ακονισαν τα κονσερβοκουτια και βγηκαν παγανιά. Λες και δεν καταλαβαινουν οτι, οσο περισσοτεροι παρανοιμοι ερχονται απο την Ασια και την Αφρικη, τοσο θα μεγαλωνει η αντιδραση του λαου. θα ξεσηκωθουν ακομα και τα μωρα. Πρεπει να μπει ενα τελος σ΄αυτη την αρρωστεις. Σ αυτο το τον αναρχοσταλινικο φασισμο του Σορος. Πρεπει να λογοδορτησουν καποτε οι καθε λογης Κεερφάδες, Ρουβικωνες, κουκουλοφοροι και κονσερβοφοροι!
    Κεερφάς!
    απάντηση5267
     
     
     
    ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ | 10/10/2017 13:20
    ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ - ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΡΘΑΝ ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΕ ΤΗ ΒΙΑΖΟΥΝ - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΤΑΝΕ ΤΟ ΙΕΡΟ ΕΔΑΦΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΦΤΥΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΑΥΤΟΙ-ΕΜΑΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΟΙ ΑΠΙΣΤΟΙ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΦΑΠΕΣ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ !!!
    ΘΑΝΟΣ
    απάντηση4865
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Απορίες: | 10/10/2017 12:37
    10 πιτσιρικάδες από Ρωσία έχουν σχέση με την Χρυσή Αυγή? Όχι βεβαια αλλα για του ανθέλληνες της αριστεράς, αρκεί το ότι το θύμα είναι ένας "μετανάστης" Μετανάστης? Που? Ποτε? Πως? Ζήτησε η Ελλάδα μετανάστες και δεν το ξέρω?
    Zaglos
    απάντηση6874
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    XAXAXA | 10/10/2017 12:24
    Όταν υπάρχει πλύση εγκεφάλου, αυτά θα διαβάζουμε....Είπε κανείς, ότι οι δράστες είναι χρυσαυγίτες? Τα ίδια είπαν και για το επεισόδιο του πακιστανού πρίν τρεις μέρες και οι κατηγορίες αποδείχτηκαν ανακριβείς..
    Iason
    απάντηση6457
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Μετανάστης? | 10/10/2017 11:26
    Μετανάστης? Που? Πότε? Πως? Ζήτησε η Ελλάδα μετανάστες και δεν το ξέρω? Παράνομος ισλαμιστής λαθροεισβολέας είναι και πρέπει να τον εξαποστείλει η πολιτεία από κει που ήρθε!
    Zaglos
    απάντηση6069
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Υπομονή κάνουμε με αυτούς.. | 10/10/2017 11:04
    Διάβασα κάπου μία εκτίμηση δικηγόρου ο οποίος συμμετέχει στην δίκη της εγκληματικής οργάνωσης Χ.Α. και είπε οτι χοντρικά υπολογίζει να τελειώσει η δίκη περίπου προς το τέλος του 2018.Επομένως το 98% της Ελληνικής κοινωνίας το οποίο επιθυμεί να ζήσει χωρίς μαχαίρια,σβάστικες και βία, θα πρέπει να κάνει λίγη υπομονή ακόμα.Είναι βέβαιο όμως οτι η αστική δικαιοσύνη θα τους τιμωρήσει για όλα αυτα τα βίαια εγκλήματα.
    Αντώνης Παρα
    απάντηση6350
     
     
     
    Χουλιγκανάκια.. | 10/10/2017 10:57
    10 20χρονοι ορμήξανε σε έναν δύστυχο μεροκαματιάρη.Τεράστιας σημασίας ακτιβιστική πράξη.Μπράβο τους!!! Μπράβο στην γνωστή ρατσιστική οργάνωση που φρόντισε εκτός απο τα γηπεδικά πογκρομ των χουλιγκανων, να τρέχουμε τώρα να μαζεύουμε τα παιδιά μας και απο το να μην σφαξουνε κανέναν αθώο μετανάστη.Εχετε ποτίσει οι Μιχαλολιάκοι και οι λοιποί νεοναζιστές τα μυαλά των νέων με ανούσιες ρατσιστικές φανφάρες και τα σπρώξατε στην βία.Σύντομα όμως αυτή η βία την οποία διοχετεύετε στην κοινωνία, θα σας γυρίσει σα μπουμπερανγκ και θα κλαίτε με μαυρο δάκρυ.
    Άννα Κοκκίνη
    απάντηση8556
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
-