από metereologos.gr
Κυριακή 30 Απριλίου 2017
 

Σε οκτώ χρόνια φυλάκισης καταδικάστηκε ο Σώρρας

Με την κατηγορία της υπεξαίρεσης σε βαθμό κακουργήματος
Σε οκτώ χρόνια φυλάκισης καταδικάστηκε ο Σώρρας
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Σε οκτώ χρόνια φυλάκισης και πέντε χρόνια στέρησης των πολιτικών του δικαιωμάτων καταδικάστηκε ο Αρτέμις Σώρρας και η σύζυγός του με την κατηγορία της υπεξαίρεσης σε βαθμό κακουργήματος. Η δίκη έγινε σήμερα Παρασκευή στην Πάτρα.

Ήδη έχει εκδοθεί ένταλμα συλλήψής τους, καθώς τυχόν έφεσή τους δεν έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα.

Μηνυτές του είναι ο πρώην συνεργάτης του, ο οποίος καταγγέλλει ότι του έκλεψε 100.000 ευρώ την περίοδο που συνεργάζονταν στην επιχείρηση με τους παιδότοπους, καθώς και ο κουμπάρος του ο οποίος του είχε δώσει να πουλήσει το πολυτελέστατο αυτοκίνητο του και ο Σώρρα τότε του έδωσε «άκυρα» δηνάρια από το Κουβέιτ.

Σε δηλώσεις του στο patrastimes.gr ο κουμπάρος του και κατήγορος, δικηγόρος Φώτης Λεπίδας τόνισε ότι είναι η ευκαιρία, μέσω αυτής της δίκης, να ξεσκεπαστεί όλη η παράνομη δράση του Αρτέμη Σώρρα και όλων όσων εμπλέκονται στην «απάτη» που έχει στηθεί σε όλη την Ελλάδα.



Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (16)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    μέσα ένας | 19/03/2017 01:34
    μέσα ένας τώρα σειρά για όποιον άλλο μας γεμίζουν με απάτες (ή αυταπάτες)
    X.M.
    απάντηση20
     
     
    Τι θέλει να σπουδάσει;; | 18/03/2017 18:17
    Για όταν τον πιάσετε λεω!
    Στη χώρα ΜαΪμού αυτά!
    απάντηση20
     
     
    H PELATEIA | 18/03/2017 11:01
    POLAKHS :. SYNTROFE ALEKSH SYNXARITHRIA POY TON EKLEISE MESA TON APATEONA POY KYTAZE NA MAS PARH TOYS PELATES, OPOTE DEN EPEMBENO NA TON BALO TRIA METRA KATO APO THN GH.
    POLAKHS
    απάντηση142
     
     
    Αυτή είναι η ελληνική δικαιοσύνη | 17/03/2017 22:27
    Πώς είναι δυνατόν ένας τρισεκατομμυριούχους (ή πολυεκατομμυριούχος, σύμφωνα με τελεσίδικη απόφαση της ελληνικης δικαιοσύνης), να κάνει τέτοιες μικροατιμίες; Έβαλαν στη φυλακή τον Κολοκοτρώνη, σήμερα θέλουν να χώσουν στο φρέσκο τον πλουσιότερο άνθρωπο που πέρασε ποτέ από τον πλανήτη γη, τον μέγα ευεργέτη, τον Artemis Sorras. Θα κατέβαινε στις εκλογές και με τη μυστική τεχνολογία του Απόλλωνα, θα σάρωνε. Ο Σώρρας ενσαρκώνει, μαζί με τον Άκη, τον Λάκη, τον Αλέξη και την κυρία με τα γεμιστά, τη νεοελληνική βαλακία σε όλο της το μεγαλείο. Σήμερα καταδικάστηκε η νέα ελπίδα του ελληνικού λαού. Κρίμα.
    G. Sorros
    απάντηση335
     
     
    Αναρωτιέμαι ... | 17/03/2017 21:48
    ... πρώτα η καταδίκη και μετά η σύλληψη; Στο Law and Order και στο CIS πάντως ανάποδα το δείχνει ... τα βοθροκάναλα της διαπλοκής θα μου πεις ... άντε τώρα να τον βρεις ...
    Ανώνυμος / η
    απάντηση192
     
     
    Αμαν τι παθαμε.. | 17/03/2017 19:40
    ....Και τωρα πως θα ξεχρεωσουμε ??
    Ολυμπιος
    απάντηση321
     
     
    Το τέλος | 17/03/2017 19:12
    Από δώ και πέρα είναι για λύπηση
    Από κυνηγός κυνηγημένος
    απάντηση122
     
     
    PSEMA KAI SANO | 17/03/2017 17:43
    TSIPRAS :: SYNTROFOI EKSASFALISA TO PSEMA GIA TOYS ELLHNES ALLA 8 XRONIA, TO SORA TON EKLEISA STO KORYDALO, HTHELE NA MOY FAH THN PELATEIA, TORA XREIAZOMASTE AF8ONO SANO APO MADOYRO GIA NA DOSOYME STOYS ELLHNES, AYTOI TO PSEMA TO PISTEYOYN.
    gianis
    απάντηση124
     
     
    Αλει αλει και τρισαλη | 17/03/2017 17:26
    Δε συνεχίζω τα γνωστό ποίημα ούτε και το γυμνασιακό μας....Εις τον πόλεμο της Τροίας τον καιρό της μαλακίας.... Απλά ήθελα να ήξερα που θα κάνουν τώρα τον όρκο τους οι πιστοί....Του δωδεκαθέου.. Στα τείχη του Κορυδαλλού???
    Οπαδός του θεού Βάαλ
    απάντηση162
     
     
    καλιο αργα παρα ποτε | 17/03/2017 17:11
    Πλεον αναγνωριζουμε οτι σαυτη τη χωρα δεν υπαρχουν κενες θεσεις για αλλους ψευτες και κλεφτες παρα μονο στη φυλακη . . .
    μπουζουκοκεφαλος
    απάντηση172
     
     
    Και τα συντροφια του??? | 17/03/2017 16:40
    Δηλαδη ολοι οι παρλαπιπες που ειναι μελη και οπαδοι του εγκληματια και τον χρηματοδοτοθσανε με τη συνδρομη την βγαζουνε λαδι??? Αυτοι δεν ειναι συνεργοι??? Εγω θα ελεγα να τους παρουνε οτι εχουνε και δεν εχουνε και να τους στειλουνε ΧΩΡΙΣ διαβατηριο και υπηκοοτητα απεναντι και αν θελουνε ας ερθουνε με φουσκωτο πισω
    Μ.Ρ.
    απάντηση155
     
     
     
    Κριμα | 17/03/2017 16:37
    Ειχαμε μια ευκαιρία να σωθει η Ελλάδα και τον κλείνουν φυλακή!
    Aπο το φεγγαρι
    απάντηση114
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    kyriakos | 17/03/2017 16:15
    Πάει! Χάθηκε ο ηγέτης! Στη χώρα των μουρλων ίσως να είναι ο μόνος που μπορούσε να νικήσει τον Τσίπρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    kyriakos
    απάντηση908
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    βαβα | 17/03/2017 15:20
    καλα του κανατε. θα τον αναζητήσετε κιολας?
    βαβα στον ποπο
    απάντηση613
     
-