από metereologos.gr
Τρίτη 21 Αυγούστου 2018
 
 

Θέση υποψήφιας Πανεπιστημιακού διεκδικεί η Περιστέρα Μπαζιάνα

Κατέθεσε τα χαρτιά της για επίκουρη καθηγήτρια στο τμήμα Πληροφορικής ΕΚΠΑ
Θέση υποψήφιας Πανεπιστημιακού διεκδικεί η Περιστέρα Μπαζιάνα
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Τα χαρτιά της για υποψήφια επίκουρη καθηγήτρια του τμήματος Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Αθηνών κατέθεσε η σύζυγος του πρωθυπουργού κυρία Περιστέρα Μπαζιάνα.
 
Πρόκειται για το τμήμα του αντιπρύτανη του Ιδρύματος κ. Θωμά Σφηκόπουλου, στο οποίο θα κριθεί με τουλάχιστον 30 ακόμη συνυποψήφιους για την συγκεκριμένη θέση.

Η κυρία Μπαζιάνα ωστόσο έχει καταθέσει τα χαρτιά της και για αντίστοιχη θέση σε τμήμα περιφερειακού πανεπιστημίου.


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (28)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Τι οικογένειες! | 15/12/2016 06:49
    Τι λές βρε παιδί μου! Και αυτή επιφανής? Ο ένας μηχανικάρα του άριστα! Και πρωθυπουργός Η άλλη υποψήφια επίκουρος! Ο προηγούμενος πρωθυπουργός και αυτός με διάσημη γιατρό! Σε σημείο να δείχνουν σπό τημεοράσεως ...τις εγχειρήσεις της.Κατι ράμματα δηλαδή και βάλε! Είναι να θαυμάζεις την αξιοκρατία μας. Μας κυβερνάει η intelligenzia! Φτού Φτού να μήν μας ματιάσω .Τόση γνώση βρε παιδί μου και να πηγαίνουμε τόσο άσχημα! Ασφαλώς σε ατυχία θα οφείλεται...Ε; Εσεις τι λέτε;
    Εις εκ των προθύμων!
    απάντηση204
     
     
     
    Η επόμενη Νατάσα ! | 15/12/2016 06:04
    Πως γίνεται και σύζυγοι νυν και πρώην πρωθυπουργών να καταλαμβάνουν παν/κες έδρες ορμόμενες από επίπεδο ΤΕΙ ?
    george1001
    απάντηση206
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Γατακια | 15/12/2016 00:01
    Δεν θα εκλεγεί. Θα απορριφθεί μετ επαίνων και έτσι η γυναίκα του καιςαρα Θα φανεί επιστήμονας που παλεύει για μια θεςη στο πανεπιςτημιο επι ιςοις όροις και απο την άλλη ο Καιςαρας ως τίμιος κυβερνήτης. Θα έπρεπε να παρακαλάτε να εκλεγεί, όχι το αντίθετο.
    Nbg
    απάντηση76
     
     
     
    Η γυναίκα του Καίσαρα είναι γυναίκα του Καίσαρα | 14/12/2016 21:36
    Δεν ξέρω τι επιστήμονας είναι η Δρ Μπαζιάνα όμως πέρα από καθηγήτρια, πέρα από δασκάλα, πέρα από Βοηθός Εργαστηρίων και συμβασιούχος ΠΔ407 είναι σύζυγος του Πρωθυπουργού. Δηλαδή δεν κρίνεται το ίδιο με άλλους συναδέλφους της, μπορεί αυτό να είναι προς όφελός της αλλά και εναντίον της. Εξηγούμαι, χύθηκε αρκετό μελάνι για τον 4386/16 που δίνει την δυνατότητα σε εκπαιδευτικούς να γίνουν ΕΔΙΠ. Δεν κάνει αίτηση η Δρ. Μπαζιάνα δεν προχωρεί το θέμα. Τάζουν 20000 διορισμούς στα σχολεία δεν δίνουν τίποτα και τυχαία δίνουν 1500 θέσεις στην Γ/μια σε 2 από της οποίες είναι υποψήφια η Δρ. Μπαζιάνα μετά δεν κάνεις πονηρές σκέψεις ?
    PE19
    απάντηση175
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Και τι καθήκοντα θα έχει; | 14/12/2016 19:54
    Θα χτίζει τα γραφεία των δεξιών; Μπετατζού;
    Μπετατζής
    απάντηση132
     
     
    ΒΡΕ ΟΥΣΤ | 14/12/2016 19:42
    .
    georgios
    απάντηση143
     
     
    η πλακα | 14/12/2016 18:43
    Ειναι ενα σοβαρο ζητημα,που απτεται της ηθικης της πολιτικης.Απ την αλλη ομως,Αν εχει τα προσοντα και κριθει οπως ο συνυποψηφιοι της (πραγμα για το οποιο σφοδρα αμφιβαλλω) γιατι οχι???? Τι δηλαδη??επειδη ο συντροφος της ειναι πρωθυπουργος η ιδια πρεπει ν αρνηθει την υπαρξη της??? Δεν ειναι ΣΩΣΤΟ. Τρεις παρατηρησεις ομως: ——ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω ——το ηθικο πλεονεκτημα της ΠΦΑ μπαινει εκ των ιστορικων πραγματων σε αμφισβητηση ——η ιστορια κυριοι της πφα,σας ξανακανει ΠΛΑΚΑ
    DKK
    απάντηση33
     
     
    Η αξιοκρατια ειναι | 14/12/2016 18:04
    ειδος εν ανεπαρκεια στη χωρα μας και ιδιαιτερα στον Πανεπιστημιακο χωρο. Γι αυτο βρισκομαστε στο επιπεδο που ειμαστε.
    AZAZEL
    απάντηση744
     
     
    ΛάΘος εποχή για την Περιστέρα! | 14/12/2016 17:22
    Δεν έχουν προκυρηχθεί νέες θέσεις εδώ και 5-6 χρόνια. Και αυτές που βγαίνουν τώρα είναι με το σταγονόμετρο. Αναμέσα σε 30 συνυποψήφιους δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να εκλεγεί. Θα υπάρχουν πολλοί με 10-πλασια προσόντα από την Περιστέρα. Ούτε ένας στο εκλεκτορικό δεν πρόκειται να την υποστηρίξει. Ξέροντας ότι όλοι παρακολουθούν!
    aaav
    απάντηση633
     
     
     
    kyriakos | 14/12/2016 15:18
    Προς συμπατριώτες μου: σας εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου, να δείτε τα παιδιά σας μετανάστες. Να γίνουν αντικείμενο εκμετάλλευσης και υποτίμησης. Αυτό σας αξίζει. Σκλάβοι.
    kyriakos
    απάντηση6212
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΠΡΟ-ΠΟ | 14/12/2016 14:44
    Νατάσα - Περιστέρα σημειώσατε Χ
    Χ.Γ
    απάντηση769
     
     
    KIM | 14/12/2016 14:11
    TH THESH THN EXOYME SIGOYRA 100% ALLA PREPH NA ANEBH AMESOS SE PRYTANH, KAI META PAME GIA PANEPISTHMIA THS EYROPHS, MONO POY EKEI THA FAH PATSABOYRA, ALLA ISOS STH B.KOREA THN DEXTOYN GIA NA GELAH STON KIM.
    andreas
    απάντηση609
     
     
    αριστερο πλεονέκτημα | 14/12/2016 12:45
    Πως το λέγανε ? Αριστερό πλεονέκτημα ?
    AKHS MOMOLO
    απάντηση13510
     
     
    NE | 14/12/2016 12:31
    NE ANTE KAI SU GINE-TZAMPA EINAI
    EKENE
    απάντηση835
     
     
     
    Τα χάλια μας! | 14/12/2016 12:16
    Τουλαχιστον αυτη θελει να γινει πανεπιστημιακος ακακο πραγμα, ή αλλη έγινε χειρουργός! Μονο ψωνάρες σε αυτη τη χωρα.
    ASK
    απάντηση10215
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Καθηγήτριες | 14/12/2016 12:06
    Παλαιότερα είχαμε την Νατάσα του Κωστάκη τώρα την Περιστέρα του Αλέξη.....-Οποίος ευτελισμός γιά τους καθηγητές πανεπιστημίου.....-
    george
    απάντηση11716
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ | 14/12/2016 11:16
    Αντε βρε και πρύτανης και ακαδημαικός και καθηγήτρια στο Harvard.Ολα με τη μια.
    p.s
    απάντηση1475
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-