από metereologos.gr
Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017
 
 

Σοκ από τον τρόπο δολοφονίας της 4χρονης Αννυς από τον πατέρα της

Στη συνέχεια ενημέρωσε τη σύζυγό του και συμφώνησαν να καταγγείλουν την... εξαφάνισή της - Συνελήφθησαν οι γονείς της
 Σοκ από τον τρόπο δολοφονίας της 4χρονης Αννυς από τον πατέρα της
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

«Ο πατέρας της τετράχρονης μού διηγήθηκε ότι όταν συνήλθε από τη χρήση ναρκωτικών, βρήκε την κόρη του νεκρή. Μόλις είδε άψυχο το κορμί της στο πάτωμα, άρχισε να την τεμαχίζει σε πολλά κομμάτια και ύστερα μου διηγήθηκε ότι έβρασε τα κομμάτια του παιδιού του. Στη συνέχεια, σε διαφορετικές χρονικές στιγμές, πέταξε τα κομμάτια της σε κάδους απορριμμάτων κοντά στο σπίτι του. Μου είχε πει ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα χτυπούσε αρκετές φορές το παιδί. Στη συνέχεια ενημέρωσε και τη γυναίκα του και συμφώνησαν να καταγγείλουν την... εξαφάνισή της».

Αυτή την απίστευτη, φρικαλέα περιγραφή για τις συνθήκες θανάτου και «εξαφάνισης» της 4χρονης Άννυ που ήταν υπό αναζήτηση τις τελευταίες εβδομάδες από την ΕΛ.ΑΣ. έδωσε ένας ομοεθνής φίλος των γονιών του κοριτσιού σε κλιμάκιο της Ασφάλειας Θεσσαλονίκης στη Βουλγαρία. Σε αυτό τον φίλο του ο 27χρονος πατέρας αφηγήθηκε τι ακριβώς συνέβη με την τετράχρονη.

Οι αξιωματικοί έχουν επιβεβαιώσει τη μαρτυρία του εν λόγω ατόμου και από ίχνη αίματος που βρέθηκαν στο διαμέρισμα των γονιών της μικρής. Εκτιμούν ότι ο θάνατος του κοριτσιού προήλθε είτε από στραγγαλισμό είτε από χτύπημα του πατέρα της, ο οποίος προχώρησε μετά στις προαναφερόμενες φρικαλεότητες.

Ο βασικός μάρτυρας έμενε μαζί τους στο διαμέρισμα της Μιχ. Βόδα, με τον οποίο συναντήθηκαν όταν πήγαν στη Βουλγαρία στις 22-23 Απριλίου 2015 για να επιστρέψουν την επόμενη μέρα, στις 24, και να δηλώσουν την εξαφάνιση του παιδιού στο Αστυνομικό Τμήμα Ομονοίας.

Η αστυνομία έχει προχωρήσει στη σύλληψη του πατέρα, ο οποίος ανακρίνεται στη ΓΑΔΑ και φέρεται να έχει ομολογήσει. Στη ΓΑΔΑ οδηγήθηκε το βράδυ της Δευτέρας και η μητέρα της μικρής, μετά την έκδοση εντάλματος για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο.



Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Θρίλερ με την εξαφάνιση της 4χρονης Άννυς στην καρδιά της Αθήνας 
Ακαρπες οι έρευνες για τον εντοπισμό της 4χρονης Αννυ 
Ρεσιτάλ υποκρισίας στις καταθέσεις των γονέων - δραστών της δολοφονίας της 4χρονης Άννυ 
Πατέρας Αννυ: Την τεμάχισα αλλά δεν την δολοφόνησα 
Διεκόπη για την Παρασκευή η δίκη για τη δολοφονία της 4χρονης Αννυς 
 
 
σχόλια (34)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Ύψος Υποκρισίας | 10/05/2015 10:40
    Είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός, ότι το έγκλημα είναι πέρα από αποτρόπαιο,αλλά ,δεν είναι ίδια τα εγκλήματα ,που γίνονται με τις εκτρώσεις; όπου τα ανυπεράσπιστα έμβρυα κατακρεουργούνται από τα νυστέρια των γιατρών.Τελικά η υποκρισία μας δεν έχει όρια
    Μιχάλης
    απάντηση05
     
     
    kalo tajidi mikroula anni | 09/05/2015 17:36
    καλο ταξιδι ...ομως δεν ειμαστε και εμεις ενοχοι δεν ακουγανε την ψυχουλα να κλαιει γιατι δεν μιλησε κανενας ισως ειχε σωθει ..αυτοι οι ανθρωποι δεν φταινε και εμεις που δεν μιλαμε ...εφυγες με τον χειροτερο τροπο ,οπως και ηρθε στον κοσμο απο μια μανα αναξια και ενα πα-τερα μην ονομασω ...τελος αυτο που εχω να πω οτι η ιστορια μπαζει εγω πιστευω οτι σκοτωσαν το παιδι τους για οργανα ...πολυ χρημα βρεθηκε ..εγω εχω κλαψει αρκετα απο τα ματια ολον δεν το ειδα ολος ο κοσμος κλαιει οι γονεις και οι γιαγιαδες και ο παππους πολυ ψυχραιμια ....
    bagia
    απάντηση00
     
     
    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!! | 08/05/2015 10:59
    Θανατική ποινή σε τέτοια καθάρματα τα οποία δεν αξίζουν κανενός τύπου μεταμέλεια και κρατική μέριμνα με θέσπιση νόμων έτσι ώστε να περιορίζονται στο ελάχιστο κάθε τύπου μολυσματικές και αποτρόπαιες πράξεις.
    Μια μητέρα
    απάντηση11
     
     
    monster creation | 07/05/2015 14:44
    Αν το ανθρώπινο γένος είναι ικανό για κάτι τόσο ..........!!! του οποίου η φρικαλεότητα δεν περιγράφεται καν με λέξεις, τότε καλύτερα αυτό το γένος να εκλείψει! Λυπάμαι πολύ που ανήκω και εγώ σε αυτό το γένος... Όσο για την τιμωρία, η θανατική ποινή θα του ήταν απλώς χάρη!
    Μία μαμά
    απάντηση11
     
     
    Δικαιοσύνη αντί της προσβολής του αθώου αίματος! | 06/05/2015 20:24
    Ο σωφρονισμός έχει νόημα μόνο για μη ανέκκλητα εγκλήματα. Αλλά ο δολοφόνος αναιρεί το δικαίωμα της ζωής και γι' αυτόν! Μόνο η θανατική ποινή αποδίδει δικαιοσύνη για το αθώο θύμα. Δεν είναι ηθικά ισοδύναμη με τον φόνο, όπως βλακωδώς την παρουσιάζουν οι "πολιτικώς ορθοί" υπερασπιστές των καθαρμάτων. Είναι νόμιμη καταστροφή κακίας, κτηνωδίας, άρα ηθικώς καλή! Κακώς είναι πλέον ασύμβατη με την ΕΕ λόγω αριστερής επιρροής υπέρ των καθαρμάτων. Το μόνο επιχείρημα εναντίον της είναι η πιθανότητα τραγικού λάθους. Αλλά αν επιβληθούν ισόβια λόγω αμφιβολιών, θα έπρεπε να είναι αληθινά, σε μία ανήλιαγη τρύπα μέχρι το τέλος του ενόχου. Όχι 15 χρόνια με ανέσεις και άδειες όπως στη χώρα-παράδεισο των κτηνών.
    Ιστορικός
    απάντηση41
     
     
    Kάτω τα ναρκωτικά | 06/05/2015 13:07
    Πιστεύω ότι εάν δεν ήταν υπό την επήρρεια ναρκωτικών δεν θα είχε κάνει αυτού του είδους το έγκλήμα.
    αντι-ναρκω
    απάντηση30
     
     
    Βρε καλως τους..... | 05/05/2015 02:26
    Πως ετσι αυτή η ηθικη εξαρση? Οι εφημερίδες γραφουν καθημερινα για εγκληματιες και ειδεχθή εγκληματα εδώ και χρονια. Προχθες 17χρονος ελληνας πηρε σβαρνα συνανθρωπο του, εχοντας προθεση να τον σκοτωσει. Η Ελλαδα βουλιαζει στο εγκλημα και οι μοιρολογίστρες του Ζορμπα, πιασανε μεροκαματο, νομιζοντας πως με το αναθεμα και τις αγιαστούρες, θα σωθούμε. Ναι είμαι προκλητικος γιατι η υποκρισια με κανει ετσι. Γιατι αν ενδιαφερόσαστε για τη σημερινη και την αυριανη Αννυ, θα μας λεγατε εσεις τι κανετε για να μειωθεί το εγκλημα. Η εκτελεση εν ταξει. Αλλα το ψαξιμο γιατι φτανουν οι ανθρωποι να σκοτωνουν τα παιδια τους, θελει λεβεντιά. "Περιστρεφόμαστε" Κ. Χατζης......
    Enas (apo sas) metanastis
    απάντηση1030
     
     
    Δεν είμαι ρατσιστής! | 04/05/2015 23:36
    Γέμισε η Ελλάδα απάκρη σάκρη με εξαθλιωμένους γείτονες (Βουλγάρους) ,που ανεξέλεγκτα ,σπρώχνοντας ένα παιδικό καρότσι μέρα- νύχτα ψάχνουν στα σκουπίδια,κλέβουν και δεν ξέρω τι άλλο κάνουν για να επιβιώσουν. Στη Θεσ-νίκη, που ζω, ξεφορτώνονται καθημερινά με φορτηγάκια ανάπηροι, είτε στατικοί είτε κινούμενοι με καροτσάκια και πολλές φορές γίνονται φορτικοί ! Δεν υπάρχει κανείς να τούς μαζέψει ; Πέρα από τις άσχημες εικόνες που βλέπει κανείς, δημιουργείται και ένα περίεργο περιβάλλον ,που κάποιοι από την εκμ-λευσή τους πλουτίζουν και έχω απορίες για την εδώ παραμονή τους! Τελικά ελέγχει κανείς τα σύνορα; Πού το πάνε οι υπεύθυνοι; Μήπως κάποιοι επωφελούνται;Έλεος,Ελλην-άδες! Σάς βλέπει !
    Βασ.Τυρ.ο Φελωνιώτης
    απάντηση416
     
     
    ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ!! | 04/05/2015 23:36
    ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ!!!! ΑΙΣΧΟΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΤΗΝΗ!!!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση2410
     
     
    Narkotika oxi efxaristo | 04/05/2015 23:29
    Κανεις δεν μηλησε για τη χρηση ναρκωτικων και τι μεταλαξεις προκαλούν στο συναισθηματικό κόσμο.
    Aganaktismenos
    απάντηση2312
     
     
    Η βαρβαρότητα είναι η λύση; | 04/05/2015 23:24
    Διαβάζω τα σχόλια και αναρωτιέμαι: η βαρβαρότητα είναι η λύση; Βρήκαμε ευκαιρία να ξεσπάσουμε την οργή μας, στο 'κτήνος', στο 'τέρας'; Πιστεύετε ότι δεν θα το έκανε αν φοβόταν τη θανατική ποινή; Η ζωή του είναι καλύτερη από τον θάνατο; Μάλλον θα του κάνουμε και χάρη αν τον σκοτώσουμε. Μήπως όμως ξεχνάμε ότι ακόμη και αυτός είναι πλάσμα του Θεού, και μόνο ο Θεός έχει δικαίωμα να του αφαιρέσει τη ζωή; Δυστυχώς έχουμε ξεφύγει από τις βασικές αρχές μας, γι'αυτό πάμε κατά διαόλου! Είμαστε βαθιά φασίστες αν πιστεύουμε ότι έχουμε δικαίωμα ζωής και θανάτου πάνω σε οποιονδήποτε άνθρωπο.
    Ελελεύ
    απάντηση2032
     
     
    και τους έπαιρνε κανάλι συνέντευξη.. | 04/05/2015 23:23
    ..και έπαιζε και μουσική στο ρεπορτάζ με πιάνα και βιολιά και μεταδίδονταν σα χολέρα η βλακεία..να τους βράσουν ζωντανούς! ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ να μοιραζόμαστε το οξυγόνο του πλανήτη μαζί τους..
    blakurtovik
    απάντηση174
     
     
    Θανατική, αλλά σε ποιούς? | 04/05/2015 23:01
    Κάποιοι εστιάζουν στους "γονείς τέρατα" και χάνουν την ουσία που είναι "κοινωνία-τέρας" και κράτος-τέρας"... Πάρα πολλα παιδιά κακοποιούνται κάθε μέρα, οι διπλανοί "δεν ακούν - δε βλέπουν" και οι υπεύθυνοι "κρατικοί κοινωνικοί λειτουργοί" είναι ορατοί μόνο στις τηλεοράσεις, όταν γίνει το κακό και μετά....
    Ανώνυμος / η
    απάντηση186
     
     
    Ευγονική τώρα !! | 04/05/2015 22:53
    Πότε οι άνθρωποι θ' αποφασίσουν επιτέλους να παρέμβουν, ώστε σε τέτοιους "ανθρώπους" να απαγορεύεται να γεννούν και να αναπαράγουν τη δυστυχία; Ως πότε θα είμαστε παθητικοί παρατηρητές και κριτές της δυστυχίας, όταν μπορούμε να λάβουμε μέτρα; Ασφαλώς να τιμωρηθούν και οι δυο γονείς, αλλά δεν είναι αρκετό.
    Aσυμβίβαστη
    απάντηση156
     
     
    Ντροπή και αίσχος!! | 04/05/2015 21:42
    θα ήθελα να τον δω κρεμασμένο στο Σύνταγμα, να παρακαλάει για βοήθεια. Μήπως έτσι καταλάβει τι έκανε... Σε τέτοια κτήνη αξίζει θάνατος ή αιώνια βασανιστήρια. Αν δεν το ήθελαν, να πρόσεχαν. Άλλοι παλεύουν να κάνουν ένα παιδί και δεν έρχεται και αυτοί που το είχαν το σκότωσαν. Η φυλακή δεν φτάνει !!! Κάτι άλλο πρέπει. Θανατική ποινή?
    Γιώτα
    απάντηση177
     
     
    Αν ειναι κτηνος καποιος που σφαζει το ιδιο του το παιδι... | 04/05/2015 19:57
    ...τοτε,τι σκατα ειναι οταν αντι να αυτοκτονησει,στηνει ολοκληρο σεναριο εξαφανισης;Για να γλυτωσει την τιμωρια;Τι σκατα ειναι οταν τεμαχιζει το κορμακι του και το βραζει;Υπαρχει,αληθεια,τιμωρια για τετοια καθαρματα;Ο θανατος;Μεγαλος πειρασμος,ομως δεν θα επρεπε να υποφερει καθε μερα;Ο θανατος ειναι μια κι εξω.Αρκει;Α!Μη ξεχασω:θα βρεθει καποιος δυστυχισμενος να μας...εξηγησει οτι τα ναρκωτικα φταινε,η κοινωνια,η...μερκελ,αρα βαλτου ενα βραχιολακι κι αστον ελευθερο;Εκτος αν εχει...θρησκευτικα προβληματα.
    Abdul
    απάντηση231
     
     
    ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ | 04/05/2015 18:55
    Η δυτικη κοινωνια εχει εισελθει σε βαθια παρακμη.Υπαρχει ανοχη στους ναρκομανεις και στους αδιστακτους εγκληματιες σαν του λογου του.Προς τουτο ο αρχινταβατζης της Ευρωπης Γιουνγκερ απειλησε τη περηφανη χωρα Ουγγαρια οτι θα την διωξει απο την Ευρωπη λογω του οτι θα επαναφερει την εσχατη των ποινων για κατι παρεισακτους σαν του λογου του.
    sda
    απάντηση124
     
     
    ψυχούλα.. | 04/05/2015 18:14
    σου έτυχε να γεννηθείς από τέρατα αγγελούδι, καλό παράδεισο. Ίσως και να γλίτωσες από τα βάσανα που σε περίμεναν με αυτούς που σου έτυχαν.
    Bonaparte
    απάντηση221
     
     
    Ειμαι εναντιον της θανατικης ποινης. | 04/05/2015 18:11
    Σε τετοιες περιπτωσεις, συναισθηματικα, μου ειναι τρομερα δυσκολο να υποστηριξω την αποψη μου. Η λογικη μου λεει πως αυτο αφορα τα ορια που πρεπει να βαζει η κοινωνια στον εαυτο της και οχι το τι αξιζει σε αυτο το σιχαμα. Ειναι περιεργο. Πιστευω πως εχω δικιο και ταυτοχρονα ντρεπομαι γι'αυτο.
    Λεω εγω ο ασχετος...
    απάντηση182
     
-