International Edition
  
  • Κλειστός ο σταθμός Μετρό Πανεπιστήμιο από τις 17:00
Τετάρτη 17 Σεπτεμβρίου 2014
 

Συνελήφθη γαλακτοβιομήχανος για χρέη 2 εκατ. ευρώ στο ΙΚΑ

Ο 77χρονος Νίκος Κολιός είναι ιδιοκτήτης των εταιρειών Κολιός και Αγνό
Συνελήφθη γαλακτοβιομήχανος για χρέη 2 εκατ. ευρώ στο ΙΚΑ
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Συνελήφθη σήμερα το πρωί ο 77χρονος ιδιοκτήτης των εταιρειών Κολιός και Αγνό Νίκος Κολιός, για μη καταβολή ασφαλιστικών εισφορών στο ΙΚΑ. To ύψος της οφειλής ανέρχεται στο ποσό των 1.986.593,27 ευρώ.

Επίσης, σε βάρος του ανωτέρω εκκρεμεί απόφαση με την οποία καταδικάστηκε σε ποινή φυλάκισης 8 μηνών, για ρύπανση του περιβάλλοντος.

Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης.






Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (16)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    τον | 01/05/2013 19:51
    διευθυντη του ΙΚΑ ποτε επιτελους θα τον συλλαβετε ωρε τζαμπα μαγκες;;
    Ανώνυμος / η
    απάντηση110
     
     
    Νηστησιμο το τυρι,νηστησιμες και οι εισφορες.. | 01/05/2013 14:54
    Οταν αγοραζε την Δωδωνη ηταν ενας απο τους χρεωστες της,σας κανει εντυπωση ;πως λενε εκεινο το εκπαιδευτικο κεντρο που σχεδιαζει μεσω του Αθηνα προγραμματα για τα δημοσια Ιδρυματα αλλα την ιδια στιγμη συχνα πυκνα ακουγονται διαφορα γαι τις ασφαλιστικες του εισφορες και τους διακανονισμους του με το ΙΚΑ;Εαν θελει η πολιτικη ηγεσια και οι μαχινισμοι της ΜΠΟΡΟΥΝ να προλαβουν η να αποτρεψουν τετοιες συμπεριφορες,ολα τα αλλα ειναι για φτηνη καταναλωση οπως η ρηση του κ.Στουρναρα που αφορα τις ουρες των Κινεζων επενδυτων και τις "επενδυσεις" τους...Αυτο δεν ειναι επιχειρηματικοτητα αλλα τυχωδιοκτισμος ασχετως εθνικοτητας αν αυτες ειναι οι προϋποθεσεις τοτε ειναι "αρπαχτη" οπως και αν βαφτιζεται..
    sofika
    απάντηση33
     
     
    Να μην ξεχνάμε | 01/05/2013 12:18
    Και μην ξεχνάμε ότι και ο Νίκος Γκάλης αγνό έπινε. Πως θα μεγαλώσει η νέα γενιά καλαθοσφαιριστών χωρίς αγνό; Ε; Πως;
    Ιωάννης Ιωαννάκης
    απάντηση83
     
     
    Σπάστε επιτέλους | 01/05/2013 12:13
    το καρτέλ γαλακτος!!!!! Δεν μπορούμε οι καταναλωτές να αγοράζουμε το ακριβότερο γάλα της ευρώπης και απ την άλλη αυτοί οι κύριοι να αγοράζουν πάμφθηνα από τους κτηνοτρόφους...
    politis
    απάντηση242
     
     
    Έλα μωρέ... | 01/05/2013 11:55
    θα κεράσει τον διευθυντή του ΣΔΟΕ κανά κατσικάκι γάλακτος, Άγιες Μέρες που είναι, θα παίξουν λίγες σφαλιάρες και "καθάρισε".
    Ωχ μωρέ αδερφέ
    απάντηση510
     
     
    χωρις ΑΓΝΟ | 01/05/2013 10:40
    Να ζησω δεν μπορω ουτε ωραααα, η ζωη μου θα μοιαζει σαν του ΚΟΛΙΟΥ καλη ωραααα!!!
    xr se
    απάντηση123
     
     
    απορίας άξιο... | 01/05/2013 10:28
    ... το πως αφήσανε να φτάσει το χρέος σε τέτοιο νούμερο. και που τον συλλάβανε τι έγινε; τόσα χρόνια δεν έπρεπε να φροντίζουν να λαμβάνουν τα χρήματα; ηλίθιο κράτος!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση452
     
     
    Μέσα όλοι οκλέφτες! | 01/05/2013 10:23
    Επιτέλους, ας συλληφθούν και μερικοί φοροκλέφτες! Λεφτά γαι τις εισφορές στο ΙΚΑ, δεν έχουν, όμως έχουν και αγοράζουν αυτοκινητάρες των 150000 ευρώ, Ας κτυπήσουν οι κύριοι εφοριακοί, να δουν ποιοι αγόρασαν πανάκρυβα αυτοκίνητα πάνω από 50000Ευρώ και δήλωναν μόνο1000-2000ευρώ!!! εισόδημα. Είναι πανεύκολος ο σχετικός έλεγχος. Αν πληρώσουν όλοι αυτοί, τότε το χρέος ελαχιστοποιείται αν δεν μηδενίζεται... Ακούτε κυβερνήτες Σαμαρέοι, Βενιζέλιδες, Κουβέλιδες! Μπορείτε αν θέλετε να σώσετε τη χώρα και φυσικά τον λιμοκτονούντα λαό μας. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα!
    giannisagiannis
    απάντηση225
     
     
    Ευτυχώς η πατρίς δικαιώνεται.. | 01/05/2013 08:31
    Ευτυχώς..Σωθήκαμε.Προσκυνώ αφέντες μου..
    Τάκης.Χ.
    απάντηση211
     
     
     
    H υποκρισια στο μεγαλειο της. | 01/05/2013 03:29
    εαν ηταν κανενα ανθρωπακι οπως εμας με 2 και 3 και 5 χιλιαδες ευρω απο δανεια για κανενα τσαρδακι,η απο ελλειψη αποπληρωμης λογω αφραγκιας η ανεργιας θα ξαναβιωνε το εξπρες του μεσονυχτιου σε γεντικουλε,αλλα με τοσα φραγκα θα κανει διαλλειμα αναψυχης,και σε λιγο ομορφος και ωραιος.....οξω.ωραιος ο μπαρμπας και πιο ωραια η δικαιοσυνη μας.ας ειχα τοσα φραγκα και εγω και ας εκανα και λιγα μηνακια στο πουλι....αλλα με πεντε χιλιαρικα μαλλον θα την κανω εφαπαξ............ευγε?
    john
    απάντηση134
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Min ton afisete exo | 01/05/2013 02:22
    Mesa sthn filaki ton aliti. Mideniki anohi stin anomia kai tin alitia.
    Mesa mechri na plirosi
    απάντηση168
     
     
    σφίξανε... | 30/04/2013 22:18
    ... τα γάλατα
    Σπανοβαγγελοδημήτρης Νικόλας του Νικόλα
    απάντηση191