Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014
 
 

Στην Εισαγγελία το βίντεο με τις απειλές Κασιδιάρη κατά αστυνομικών

Επαρση της σημαίας της χούντας από τη Χρυσή Αυγή στη Χερσόνησο
 Στην Εισαγγελία το βίντεο με τις απειλές Κασιδιάρη κατά αστυνομικών
Ο βουλευτής Επικρατείας της Χρυσής Αυγής καθώς δείχνει τη σημαία της χούντας στους παρευρισκόμενους στην εκδήλωση στην Κρήτη
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Ηρακλείου υποβλήθηκε από την ΕΛ.ΑΣ. το βίντεο που προβάλλεται σε τηλεοπτικούς σταθμούς και ιστοσελίδες και δείχνει τον βουλευτή της Χρυσής Αυγής Ηλία Κασιδιάρη να απευθύνεται, με απειλητικούς και υβριστικούς χαρακτηρισμούς στους επικεφαλής αξιωματικούς της Αστυνομίας το μεσημέρι της Κυριακής, όταν βρέθηκαν απέναντι από την αντιρατσιστική συγκέντρωση, που διοργανώθηκε κατά της παρουσίας τους στη Χερσόνησο της Κρήτης.

Σε ξενοδοχείο της περιοχής είχε προγραμματιστεί εκδήλωση της Χρυσής Αυγής στην οποία συμμετείχαν οι βουλευτές της, Ηλίας Κασιδιάρης, Νίκος Μίχος, Γιώργος Μπαρμπαρούσης και Χρήστος Παππάς, ο οποίος μάλιστα δεν δίστασε, μαζί με ένα ακόμη μέλος του κόμματος, να σηκώσει τη σημαία της χούντας, προκαλώντας τα χειροκροτήματα των παριστάμενων.

Στο θέμα επανήλθε τη Δευτέρα η Χρυσή Αυγή με νέα ανακοίνωση: «Να πάψουν επιτέλους τα μέσα ενημέρωσης να παραποιούν τα λεγόμενά μας. Να πάψουν άμεσα και οι παράνομες αντισυγκεντρώσεις κατά της Χρυσής Αυγής, που υποκινεί ο ΣΥΡΙΖΑ, με 30 άπλυτους που καταστρέφουν τις περιουσίες του κόσμου. Αυτό είναι ένα σχέδιο της κυβέρνησης που ανέχεται την παρανομία, με στόχο να τρομοκρατήσει τον ελληνικό λαό με μία δήθεν διαμάχη των άκρων, η οποία δεν υφίσταται. Η Χρυσή Αυγή είναι δύναμη πολιτικής ευθύνης, η μόνη ικανή να επαναφέρει την κοινωνική ειρήνη και την ασφάλεια στη χώρα.»

O βουλευτής του κόμματος Η.Κασιδιάρης επέκρινε την αστυνομία ότι επέτρεψε παράνομη αντισυγκέντρωση. «Ειπώθηκαν και κάποιες φράσεις που απαγορεύονται από το savoir vivre, επιτρέπονται όμως σε στιγμές ανάλογης έντασης, όταν μάλιστα πέφτεις θύμα μίας κατάφωρης παρανομίας», εξηγεί.

Σχολιάζοντας το θέμα, το ΠαΣοΚ αναφέρει ότι οι απειλές του βουλευτή δεν στρέφονται μόνο κατά της Ελληνικής Αστυνομίας, η οποία έκανε απλά τη δουλειά της προσπαθώντας να αποφύγει τα προσχεδιασμένα επεισόδια της νεοναζιστικής οργάνωσης, αλλά και εναντίον της νομιμότητας και της ίδιας Δημοκρατίας.

«Είναι ευθύνη της συντεταγμένης Πολιτείας και την Δικαιοσύνης να αντιδράσει και να πράξει όσα προβλέπονται στο πλαίσιο των νόμων και του Συντάγματος για την προστασία του πολιτεύματος και της κοινωνίας από τις έκνομες και μολυσματικές δραστηριότητες φασιστικών οργανώσεων και κομμάτων».

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Δημήτρης Τσουκαλάς επεσήμανε: «Τα προσωπεία έπεσαν. Η Χρυσή Αυγή είναι μία ναζιστική οργάνωση που απειλεί να αιματοκυλίσει τη χώρα, ενώ παράλληλα υψώνει τη σημαία της αμερικανόδουλης χούντας, θυμίζοντας στον ελληνικό λαό ότι είναι συνεχιστές αυτών που εκτέλεσαν τη δημοκρατία στη χώρα μας και παρέδωσαν τη μισή Κύπρο στους Τούρκους. Αυτά που παρακολουθήσαμε στην τηλεόραση αποτελούν ένα ακόμα κατόρθωμα της θεωρίας των δυο άκρων του κ. Δένδια».

Εκ μέρους του Γραφείου Τύπου του ΚΚΕ ο Παναγιώτης Μεντρέκας δήλωσε πως «θαυμάζουν τη Χούντα και το φασίστα Μεταξά των βασανιστηρίων, των φυλακών και της διαφθοράς, που ήταν πιστά ανδρείκελα της ελληνικής πλουτοκρατίας και συνεργάτες των Αμερικανών και των Άγγλων. Τόσο αντισυστημικοί και καθαροί είναι!»





Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Τεταμένη ατμόσφαιρα στη Κρήτη λόγω εκδήλωσης της Χρυσής Αυγής 
Δένδιας για Κασιδιάρη: Ο βουλευτής δεν είναι πάνω από το νόμο  
Λόγω αμφιβολιών αθώος ο Ηλίας Κασιδιάρης  
 
 
σχόλια (347)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
     
    περναει ο φασισμος? | 02/12/2012 22:26
    η πικρη αληθεια ειναι οτι οι δωσιλογοι γερμανοτσολιαδες, οι μαυραγοριτες κ λοιπες προδοτικες δυναμεις, ενω σε ολη την ευρωπη μετα τον πολεμο κυνηγηθηκανε ανελεητα, εδω γινανε κρατος κ ηρωες. σ'αυτο βεβαια επαιξε μεγαλο ρολο η βλακωδης κ σχεδον αυτοκτονικη τακτικη του κκε στα δεκεμβριανα κ αργοτερα. μονο μετα τη χουντα, με την καταστροφη στην κυπρο, φανηκε οτι ο ελληνικος φασισμος θα βουλιαξει στο βοθρο της ιστοριας για παντα - κ μετα ηρθαν τα μνημονια και ο φασισμος ξαναγεννηθηκε και με εθνικιστικη προβεια γαβγιζει κ απειλει. ισως εχει ερθει η ωρα για τη ρεβανς κ τη φυσικη εξοντωση αυτου του κακου κ γεματου αρρωστια κ μισους φασιστικου σπορου. ανθρωπακο διαλεξε, ή φασιστας ή ανθρωπος!
    zaglos
    απάντηση63
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Απάντηση στις ναζιστικές περικοκλάδες | 30/11/2012 07:28
    Τι να συζητήσω με λάτρεις τις Χούντας, και ναζιστικές περικοκλάδες? Αν στις φαντασιώσεις σας με θέλετε Μήτσο με τριχωτό στήθος, whatever rocks your boat, παιδάκια με απύθμενα κόμπλεξ. Τις προσβολές από ναζιστολατρες, προδότες της πατρίδας μου, τις θεωρώ κομπλιμέντα. Όσον αφορά πολιτικές είτε ιστορικές γνώσεις και εμπειρίες, άντε ανοίξτε κάνα βιβλίο, και μην καταπίνετε τις κονσέρβες αμάσητες. Έτσι για πληροφόρηση, στον καιρό της Κατοχής από τους Nazi ήρωες σας, 3 γενεές Ελλήνων τους πολεμούσαν με όλα τα μέσα. Όπως έχω πει, θα έχετε το τέλος της original Ναζιστικής ιδεολογίας, και του Ιστορικού ηγέτη σας Hitler, αλλα δυστυχώς για όλους μας, θα κάνετε μεγάλη ζημια στην Ελλάδα μέχρι τότε.
    Matoula
    απάντηση107
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Απάντηση στην (έξυπνη )< Matoula > . | 28/11/2012 17:38
    Γιατί Matoula τα βάζεις με τους ? Όταν έρθουνε στην γειτονιά σου άνθρωποι της Χρυσής Αυγής κυνήγα τους, δεν είναι σωστό να παροτρύνεις τους άλλους ενώ εσύ κάθεσαι και χαζεύεις το θέαμα , άμα σου βαστά την μαγκούρα του παππού σου και όρμο .
    W.Q
    απάντηση1314
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Απάντηση στον νομοταγή και Αλβανοφιλο μέχρι το μεδούλι (Petros A Lenas) . | 28/11/2012 17:28
    Έβρισες αστυνομικό , πταίσμα ! Θα ρωτήσεις γιατί , μα γιατί η νομοθέτες φτιάξανε έτσι τους νόμους που ακόμη και εάν σκοτώσεις 2-3 αστυνομικούς σε αφήνουνε ελεύθερο(πρόσφατο παράδειγμα από την Κορυδαλλό) , και εσύ μου αναλύεις άρθρο άρθρο τις μαλακίες τους . Παράπτωμα κατά εσένα η βρισιά από τον Κασιδιάρη κατά οργάνου της τάξεως , και μου λες ότι διώκεται ποινικά , δηλαδή η παρότρυνση από τον Τσιπρα του Συριζα και της Παπαρήγα του ΚΚΕ μέσα στην βουλή των ΕΛΛΗΝΩΝ να μην υπακούνε οι ΕΛΛΗΝΕΣ στο σύνταγμα της ΕΛΛΑΔΟΣ που οι ίδιοι νομοθετήσανε τι είναι ? Σε ότι αφορά τα Αλβανακια , η Χρυσή Αυγή είναι εσωτερικό μας θέμα , και όχι κάποιων λαθρομεταναστών κουφάλων Αλβανών .
    W.Q
    απάντηση148
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Συγχαρητήρια | 28/11/2012 16:22
    Τα χουντικά ναζιστικά φίδια, όχι μονο βγήκαν από τα αβγά τους, αλλα μας δαγκώνουν και εμείς απλώς τους σιχαινόμαστε...? Συγχαρητήρια στους Κριτικούς !!!
    Matoula
    απάντηση1617
     
     
     
    ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΓΙΑ ΧΑΡΙ ΤΩΝ ΙΣΛΑΜΙΣΤΩΝ ΕΙΣΒΟΛΕΩΝ | 28/11/2012 16:07
    EΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΑΝ ΤΗΝ ΡΕΒΑΝΣ ΤΟΥ ΕΜΦΥΛΙΟΥ....ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΝΕΙΡΕΥΣΤΕ ΠΗΓΑΔΕΣ ΤΟΥ ΜΕΛΙΓΑΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΒΙΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΟ ΣΑΣ ΧΩΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΑ Η ΒΟΡΕΙΑ ΚΟΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ....ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ 2.000.000 ΙΣΛΑΜΙΣΤΩΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ Ο ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ....ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΑΠΠΑΣ ΡΟΥΘΟΥΝΙ ΝΑ ΘΑΨΕΙ.
    ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ
    απάντηση1813
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Δέν κρύβεται απο την χαρά του ο Έθνοπροδότης! | 28/11/2012 04:41
    Την μία εθνικιστής, την άλλη πατριώτης. Την μία ναζί, την άλλη χουντικός, την μία νομιμόφρων, την άλλη απειλεί, την μία μάγκας, την άλλη τρέχει να αποφύγει το αυτόφωρο, την μία τραμπούκος, την άλλη θέλει βοήθεια απο την αστυνομία. Αυτός ο σχιζοειδής νεοναζί, που υπο άλλες προυποθέσεις θα ήταν σε ψυχιατρείο, βγήκε βουλευτής (ή βολευτής;) και απειλούσε Αστυνομικούς, πολίτες κτλ, υψώνοντας την Εθνοπροδοτική σημαία της Χούντας. Προφανώς δέν πήρε χαμπάρι τι πάθανε οι χουντικοί, προφανώς δεν διάβασε τι πάθανε οι Γερμανοτσολιάδες και οι Ναζί στην Κρήτη. Έχε χάρη αφού υπάρχουν χιμπατζήδες να τον ψηφίζουν. Δέν πειράζει, σαν έρθει η ώρα του, θα του στήσουμε μία κρεμάλα στο Γουδί μόνο για πάρτη του.
    Anders Behring Breivik
    απάντηση1613
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Παρακαλώ.... | 28/11/2012 03:01
    Παρακαλώ, μην μου ταραζετε την συκια τον χασιδιαρη. Αμάν πια, λίγο σεβασμό.....
    Κύκλων
    απάντηση2313
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    φασίστες | 28/11/2012 00:08
    φασισταράδες βλέπω πως είστε έτοιμοι για νέο εμφύλιο. θα τον έχετε απόγονοι των γερμανοτσολιάδων. ετοιμαστείτε για νέο μελιγαλά.
    antinazi
    απάντηση1215
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Απομονώστε τους φασίστες… | 27/11/2012 22:00
    Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους δημοκρατικούς πολίτες του Ελληνικού το βίντεο στο διαδίκτυο : http://www.youtube.com/watch?v=Enyxl4lP-14 , που απομόνωσαν τις δυο χούφτες φασιστοειδών και μπράβων της νύχτας που έκαναν τάχα μου δήθεν περιοδεία στην περιοχή του Ελληνικου με καδρόνια και κράνη σαν ‘’προπαγανδιστικό’’ υλικό. Έτσι νομίζουν , ότι επειδή είναι όλοι αυτοί ένα μάτσο τραμπούκων χωρίς κουκούτσι μυαλό , απευθύνονται και σε άμυαλους πολίτες. Περιφρουρήστε τις περιοχές , μην δίνετε βήμα στα τσιράκια του Συστήματος να κάνουν πλύση στα μυαλά τις νεολαίας.
    Έτσι άπλα…
    απάντηση1511
     
     
    Για τον Σπυρο "Ρε πατε καλα" | 27/11/2012 21:01
    Δυστηχως με αυτο ασχολουνται εχουν φορεσει οπως τ΄αλογα παρωπιδες και κοιτανε μονο πως σηκωθηκε και πως κοιμηθηκε ο Κασιδιαρης Ολα τ' αλλα προβληματα της χωρας ΜΗΔΕΝ σχολιασμο Οι παναγιες παρθενες οι αδιαφθαρτοι (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ) οι μαματοι διαπραγματευτες του Εθνους μας Αλλα ειπαμε πως να το κανουμε τρελαινει κοσμο πως το 0,4 εγινε 12 Ετσι ειναι ο Ελληνας αμα δεν περασει το δικο του φλασαρει Τι να πω... ασχοληθειτε και κρινεται αυστηρα τους ψηφοφορους σας αυτοι που αλλα ειπανε Κυριακη και αλλα την Δευτερα Τους ψηφοφορους σας που σας κανουν μαγια την ημερα των εκλογων και σαν ζομπι πατε και τους ξαναψηφιζετε Ετσι ειμαστε μαμωτο δεν αλλαζει η ρατσα αυτη
    Αλεξανδρος
    απάντηση78
     
     
    όλα τα 'χε η Μαριορή... | 27/11/2012 19:31
    η δικτατορία της έλειπε. δε μας φτάνει η οικονομική εξαθλίωση, η αβεβαιότητα, η ανεργία το άγχος για επιβίωση, τώρα πρέπει να φοβόμαστε και για την κατάλυση του δημοκρατικού πολιτεύματος!!! και μάλιστα από κάποιους που μια μερίδα του ελληνικού λαού ψήφισε όχι φυσικά επειδή συμφωνεί με την ιδεολογία (εκτός από το 0.3% που πάντα τους υποστήριζε) αλλά γιατί απελπίστηκε ή δεν ενημερώθηκε αρκετά. φυσικά καμιά δικτατορία δεν έζησε στην Ελλάδα χωρίς εξωτερική υποστήριξη κι αυτό για λίγο όποτε το μόνο που θα καταφέρουν είναι ρήγματα στην κοινωνία που είναι ήδη σακατεμένη. την αστυνομία λυπάμαι που τώρα έχει άλλο ένα πρόβλημα να αντιμετωπίσει (και με μισθούς πείνας).
    nina
    απάντηση128
     
     
     
    Η ΑΝΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΦΤΑΙΕΙ | 27/11/2012 19:23
    Μετά την πτώση της δικτατορίας, όλα τα όρνια που έφαγαν τις σάρκες της χώρας, με αποκορύφωμα την ξεφτίλα της Κύπρου, έπεσαν στα μαλακά. Η θανατική καταδίκη για τους Απριλιανούς ήταν μια σωστή ποινή: στρατιωτικοί που ανατρέπουν τη νόμιμη κυβέρνηση και εν συνεχεία διαλύουν το στρατό τέτοια μοίρα θα έπρεπε να έχουν. Αντ' αυτού ο Παττακός είναι έξω εδώ και 20 χρόνια λόγω ανηκέστου βλάβης-μόνο που την ανήκεστο την είχε εκ γενετής. Υπουργοί-δήμαρχοι-προπαγανδιστές-τηλεπερσόνες έζησαν και ζουν ανάμεσα μας διεκδικώντας, βρίζοντας, απειλώντας, γεμάτοι θράσος. Τα εγγόνια τους, ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΝΕΠΑΡΚΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΑΣ σήκωσαν κεφάλι. ΡΕ ΟΥΣΤ!!
    gianniotis
    απάντηση911
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Απλά | 27/11/2012 18:56
    φέρτε τον εαυτό σας ή οποιονδήποτε άλλον γνωρίζετε προσωπικά, να μιλήσει έτσι σε κάποιον που φοράει αυτή τη στολή και το τι θα επακολουθήσει :)
    scorpion wind
    απάντηση119
     
     
    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ | 27/11/2012 18:34
    Τί εννοείς η δημοκρατία μας ρε συ Σπύρο , δικιά σου δεν είναι??? Εσύ ζεις κάπου αλλού??? Από όλα όσα γέννησε τούτη η χώρα αυτό είναι το κορυφαίο. Δεν την θες , θες κάτι άλλο εσύ και εάν ναι μίλα ανοικτά και άσε τις αυτοκτονίες και τις γεννήσεις στην ησυχία τους??? Εγώ πάντως γουστάρω ολιχαρχία , βασιλεία , δικτατορία... Δεν έχω πρόβλημα το λέω ανοικτά. Αρκεί βέβαια να είμαι εγώ ο δικτάτορας. Μέχρι εκεί , πάνω από το κεφάλι μου μόνο τον ευτό μου βάζω , αλλιώς δημοκρατία και μόνο δημοκρατία.
    Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΣΑΣ
    απάντηση75
     
     
     
    Ράδιο αρβύλα | 27/11/2012 18:30
    Πολύ ωραία! Έτσι, όπως σχολίασε το Ράδιο Αρβύλα, που έδειξε το βίντεο χτες βράδυ, μπορούμε να βρίζουμε κι εμείς ανάλογα τους αστυνομικούς, κι αν μας λένε τίποτα να τους παραπέμπουμε στο βίντεο! :-)
    dimi
    απάντηση104
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    ΞΥΡΙΣΜΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ | 27/11/2012 18:16
    Δε μου αρέσει αυτό που λέω δεν συμπαθώ το ρατσιστό αλλά έλεος πια. Έτσι είναι και όταν φτάνουμε ως εδώ κάποια πράγματα να λέγονται... Ας κοιτάξει κανείς τις φάτσες των οπαδών της Χ.Α και θα καταλάβει ότι κάθε άχρηστο παιδάκι που έφτασε μέχρι το δημοτικό, που η καλύτερη δουλεία που έκανε ποτέ του ήταν πορτιέρης με καμένο εγκέφαλο από τα αναβολικά και που μέχρι πριν λίγο καιρό θα φιλούσε κατουρημένες ποδιές για μια θέση στο δημόσιο τώρα θέλει να σώσει τη χώρα ορθώνοντας πολιτικό λόγο και βρίσκοντας νόημα στην άχαρη μέχρι πρότινος ζωή του μέσα από το ναζισμό... Μέχρι πριν 2-3 χρόνια το νόημα το έβρισκε στα γήπεδα στο χουλιγκανισμό και στα ραντεβού θανάτου στις λεωφόρους . Ξαναλέω ότι δεν έχω τίποτα με τη φάτσα κανενός αλλά πως να το κάνουμε τους καμένους από τα φάρμακα έχω μάθει να τους ξεχωρίζω. Τώρα αν οι κοινωνία μας έχει φτάσει στο σημείο να δέχεται ότι επειδή κάποιοι ''δήθεν άξιοι'' απέτυχαν στη χώρα αυτή - τώρα ήρθε η ώρα των φουσκωτών ανεγκέφαλων να παράγουν πολιτικό λόγο και αδιαφορεί να αναζητήσει τα άξια τέκνα της (και δεν εννοώ τον εαυτό μου για να προλάβω μερικούς ) που θα την οδηγήσουν μπροστά, ας σηκωθούμε όλοι να φύγουμε να πάμε κάπου αλλού. Έλληνας είμαι γιατί πιστεύω στα ιδανικά και τις αξίες αυτού του τόπου , αλλά αυτά τα ιδανικά έχουν μεγαλώσει μέσα μου από τα βιβλία της ιστορίας μου , της λογοτεχνίας , της γνώσης του πολιτισμού μας , της επιστήμης μου , της γνώσης της γλώσσας μου και του μεγαλείου που κρύβει. Και κύριοι το καλό με όλα αυτά είναι ότι μεταφέρονται , τα παίρνω μαζί μου και σας χαιρετώ. Η Ελλάδα είναι μέσα μας και αυτό που πρεσβεύει δε θα μου το στερήσει κανείς. Και αν κάποιοι από σας τους φουσκωτούς γελάνε δεν πειράζει. Κάντε τον τόπο ρημαδιό και βάλτε φωτιά και κάψτε τον. Από μέσα μου δεν θα τον αφαιρέσετε , απλά τον προσβάλλετε. Μου προσβάλετε την πατρίδα. Όσο για την υπόλοιπη κοινωνία ας κάτσει και ας κοιτάει ένα τσούρμο ξυρισμένα κεφάλια , με τσιγκελωτά μουστάκια, και μπράτσα από στεροειδή , μια μάζα χουλιγκάνων - που
    ΦΟΥΣΚΩΤΟΣ
    απάντηση178
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ενδιαφέρον ντοκυμανταίρ!.. | 27/11/2012 18:06
    Ψαρωμένοι Χωροφυλάκοι μπροστά στους ναζί (...σέβας και σκασμός σε βουλευτές που ψήφισαν οι συνάδελφοι ΜΑΤατζήδες και λοιποί ένστολοι...) , Κασιδιάρης τίγκα στα τικ και την τσιρίδα, "Καραϊσκάκης" κομπάρσος, 150 κουβαλητοί χειροκροτητές, ο Παπάς με τον πούλο της χούντας κλπκλπκλπ... ΜΑ: Όλα τα λεφτά, μετά την προοοσσοο-Χή! , μέλος της φάλτσας χορωδίας στον ύμνο (της ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ, παρεμπιπτόντως και όχι ναζί εμβατήριο...), στο 9'30'', ο αμήχανος πιτσιρικάς , μικρό Αυγό -καπελάκι με το λαγουδάκι του play boy!... Το νέο σύμβολο των SS άραγε;... Το πνίγουν το κουνελάκι μεταξύ τους τα «Αυγά»;.. Να μπει το βίντεο στο National Geographic , ν' απαντήσουν οι Βιολόγοι!
    Ο συλλέκτης βίντεο της γειτονιάς σας
    απάντηση178
     
     
     
    ?. | 27/11/2012 17:58
    Συγγνώμη σινΕΛΛΗΝΕΣ για πιο φασισμό μιλάτε ,για το ότι ο Κασιδιάρης έβρισε τον αστυνομικό ? Σιγά τα ώα ! Αυτό είναι το πρόβλημα μας ? Εδώ σηκώσανε κεφάλι τα Αλβανακια στην Κρήτη και δέρνουνε συμμαθητές τους ΕΛΛΗΝΕΣ γιατί έχουνε πολιτική άποψη για την Χρυσή Αυγή ( λάθος σωστό δεν έχει σημασία ) το θέμα είναι εσωτερικό , δικό μας , και όχι των αληταράδων από την Αλβανία , και εσείς ασχολείσθε με το τι είπε ο Κασιδιάρης στον αστυνομικό , μέγα το παράπτωμα του, τάχα μου είναι πρώτη φορά που κάποιος βρίζει αστυνομικό .
    W.Q
    απάντηση1516
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-