Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014
 
 

Προπαγάνδα στα σχολεία προαναγγέλει η Χρυσή Αυγή

«Υπόσχεται» μάλιστα ότι θα κάνει και... «θεσμικές επισκέψεις»
Προπαγάνδα στα σχολεία προαναγγέλει η Χρυσή Αυγή
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Σε συζήτηση που ξεκίνησε στη Βουλή, μετά από ερώτηση της Χρυσής Αυγής περί καταγγελιών «μαθητών, αλλά και γονέων για ανθελληνική προπαγάνδα των καθηγητών ειδικά σε ευαίσθητες περιοχές, όπως είναι η Θράκη», ο βουλευτής της κ. Αντώνης Γρέγος έφτασε να ζητήσει από τον υφυπουργό Παιδείας κ. Θεόδωρο Παπαθεοδώρου «τόνωση του εθνικού φρονήματος στα σχολεία». Όπως είπε ο βουλευτής του κόμματος «στη Θράκη, που απειλείται άμεσα και έμμεσα από την τουρκική προπαγάνδα, να μεριμνήσετε και να συστήσετε στους διευθυντές των σχολείων τα καθήκοντά τους».

Μάλιστα ο κ. Γρέγος είπε χαρακτηριστικά «Εμείς, θα κάνουμε επισκέψεις στα σχολεία και μπορούμε να καλύψουμε και τα έξοδα αγοράς σημαιών»...

«Τα σχολεία δεν είναι χώροι επισκέψεων, είναι χώροι εκπαιδευτικής διαδικασίας και οποιοσδήποτε επισκέπτεται σχολεία, αυτό γίνεται κατόπιν αδείας» του απάντησε ο υφυπουργός Παιδείας κ. Παπαθεοδώρου.

«Μιλάμε για θεσμική επίσκεψη» απάντησε ο κ. Γρέγος.

«Και εγώ σ' αυτό απαντώ. Μην έχετε καμία αμφιβολία. Για οποιαδήποτε επίσκεψη οποιουδήποτε σε σχολεία, αυτό γίνεται κατόπιν αδείας. Είναι ο νόμος έτσι» ανταπάντησε ο κ. Παπαθεοδώρου.

«Είμαστε και γονείς» παρενέβη άλλος βουλευτής του κόμματος ο κ. Ευστάθιος Μπουκούρας. «Και μετέχουμε στα συμβούλια γονέων και κηδεμόνων» επέμεινε ο βουλευτής ο κ. Γρέγος...

«Οι γονείς συμμετέχουν στους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων και με απόλυτη διασφάλιση τόσο της εκπαιδευτικής διαδικασίας όσο και της δημοκρατικής λειτουργίας του σχολείου. Είναι σαφές αυτό» απάντησε τελικά ο κ. Παπαθεοδώρου.

Λίγο νωρίτερα ο κ. Γρέγος  είχε εκφράσει την άποψη ότι «Ο ρόλος του μαθητή και του δασκάλου είναι σαφής και καθορισμένος και για εμάς, πέραν της εκπαίδευσης, θα πρέπει να βασίζεται στο τρίπτυχο των ελληνικών ιδανικών: 'Πατρίς, θρησκεία, οικογένεια'»...

Τι απάντησε ο κ. Παπαθεοδώρου σχετικά με την ανάγκη διδακτικής...τόνωσης του εθνικού φρονήματος; «Από την πλευρά του υπουργείου υπάρχει όχι μόνο η εποπτεία, αλλά και ο απόλυτος έλεγχος της νομιμότητας και της προβλεπόμενης εκπαιδευτικής διαδικασίας, που σημαίνει ότι αυτά τα οποία διδάσκονται στα σχολεία διδάσκονται βάσει των αναλυτικών προγραμμάτων, έχουν εγκριθεί από το υπουργείο Παιδείας, βρίσκονται στο πνεύμα της ελληνικής εκπαίδευσης και οι καθηγητές, οι οποίοι υπηρετούν στα σχολεία αυτά, εφαρμόζουν συγκεκριμένα αναλυτικά προγράμματα σε κάθε μάθημα. Επομένως, αδυνατώ να κατανοήσω την ερώτησή σας ως προς αυτό το σημείο» είπε ο υφυπουργός Παιδείας.



Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Κατηχητικά μίσους από τη Χρυσή Αυγή 
Πάρος: Επεισόδια σε εκδήλωση της Χρυσής Αυγής 
 
 
σχόλια (130)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    νεο-ΕΑΜοβουλγαρικη δημοκρατια!!!!!!!!!!! | 05/03/2013 18:53
    ακουσα καλα??????? οι νεο-ΕΑΜοβουλγαροι υπερ της δημοκρατιας????? τι αλλο θασκουσουμε σαυτη τη ζωη!!!! βορειοκορεατικη δημοκρατια ααχαχαχαχαχαχαααχα τεσπα θα πρεπει να προστατεψουμε την πατριδα μας και τον λαο μας απο την κοκκινη πανουκλα και το παιδομαζωμα που κανουν στα σχολεια μας οι σχιζοφρενεις σοβιετ δολοφονοι εγκυων γυναικων της μαρφιν οπου βλεπετε μπολσεβικιστη να πλησιαζει μικρα παιδια αμεσο τσακισμα! τον μπολσεβικισμο βαθεια καταλαβε τον δεν θα ψοφησει μονος του τσακισε τον!!!!!!!! εξω οι αριστεροι φονιαδες και οι λαθρομεταναστες τους απο τα σχολεια μας, τις γειτονιες μας, την ΕΛΛΑΔΑ μας!!!!!!!!!
    ΑΡΟΥΛΑ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΑΙΝΑ
    απάντηση01
     
     
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΛΑΘΗ; | 16/11/2012 20:55
    Αντιγράφετε στην ανορθογραφία τη Χρυσή Αυγή; «Προαναγγέλει» με ένα «λ» ;;;;;;; ΈΛΕΟΣ.........
    Αντωνία
    απάντηση22
     
     
    οι άδειες του Παπαθεοδώρου | 15/11/2012 19:22
    Λίγες ημέρες αφού γράφτηκε αυτό το άρθρο, ακροαριστεροί εισέβαλαν στο Πανεπιστήμιο Αθηνών και το κρατούσαν τρεις ολόκληρες ημέρες υπό κατάληψη, για να εμποδίσουν εκλογές!.. Η ίδια αντικειμενική κα Παπαματθαίου, ενώ για τις υποθετικές επισκέψεις της χ.α. αφιερώνει εδώ σχεδόν 400 λέξεις, εκεί μας ενημερώνει για την λήξη της κατάληψης με 114 λέξεις! Τα δε σχόλια 126 εδώ, 16 εκεί!!! Και ο υφυπουργός της ΔΗΜΑΡ Παπαθεοδώρου, ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ επί 3 ημέρες κατοχής του κεντρικού πανεπιστημιακού ιδρύματος της χώρας! Μάλλον οι κουκουλοφόροι της ακροαριστεράς διαθέτουν πολλές από τις "άδειες" του κου Παπαθεοδώρου τελικά!
    12θεϊστής
    απάντηση12
     
     
     
    ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ | 13/11/2012 04:18
    Έχω μια απορία: Πως γίνεται οι υμνητές ενός δικτάτορα-φασίστα όπως ο Στάλιν που εξόντωσε 25.000.000 ανθρώπουςμε την δικαιολογία ως ''εχθρούς του λαού'' μέσω συνοπτικών εκτελέσεων και καταναγκαστικών στρατοπέδων εργασίας στην Σιβηρία και γενικότερα χρησιμοποίησε τις ίδιες μεθόδους εξόντωσης των αντιπάλων του όπως ο Χίτλερ και ο οποίος συμμάχησε μαζί του με την συμφωνία Ρίπεντροπ-Μολοτωφ τα πρώτα χρόνια του πολέμου μοιράζοντας με το ''φιλαράκι'' του τον Αδόλφο την Πολωνία και προμηθευε την Ναζιστική Γερμανία με πρώτες ύλες και τρόφιμα,να θεωρούνται πρότυπα δημοκρατίας και να κατηγορούν τους υμνητές του Χίτλερ ο οποίος ήταν το ίδιο στυγνός δικτάτορας όπως ο Στάλιν με την μόνη διαφορά εξόντωναν τους ''εχθρούς'' τους από διαφορετική ιδεολογική σκοπιά ως Φασίστες.Και μάλιστα οι θιασώτες του Κομμουνισμού όπου είναι υπεύθυνος για 100.000.000 βίαους θανάτους εκεί που εφαρμόστηκε τους ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑΖΙΣΜΟ να θεωρούνται ''ινδάλματα'' δημοκρατικότητας και ''τιμητές'' της ελευθερίας οι υμνητές ενός από τα πιο ανελεύθερα,τυρρανικά και δικτατορικά ''συστήματα'' που πέρασαν ποτέ από τον πλανήτη όπως είναι ο κομμουνισμός ΥΓ:Και το αστείο είναι ότι θεωρούν φασίστα αν καποιος πει κάποια θετικά πράγματα για τον Μεταξά και τον Παπαδόπουλο όταν οι ίδιοι έστελναν συλληπητήριο γράμμα εκφράζοντας την ''οδύνη'' τους για τον θάνατο του παράφρονα κομμουνιστή δικτάτορα-τυρράνου της Β.Κορέας Κιμ γιονγκ ιλ όπου στην χώρα του τα στρατόπεδα συγκέντρωσης αντιφρονούντων είναι περισσότερα απο τα περίπτερα και οι νεκροί του καθεστώτως αυτού είναι συντρηπτικα υπερπολλαπλάσιοι από τα όποια θύματα του Μεταξά και του Παπαδόπουλου μαζί.ΗΜΑΡΤΟΝ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ
    sakis
    απάντηση55
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    H κατά Χ.Α "ΠΑΤΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ" | 11/11/2012 17:12
    Και λίγο χιούμορ βρε παιδιά, ανοίγετε κουβέντα με αγέλες!!! -πραγματικές, όχι μεταφορικές! Τι να πει κανείς σ' αυτούς που μέχρι χθές όμνυαν (σιγά που τους πιστέψαμε δηλ. αλλά έτσι έλεγαν) στον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό, και που τώρα, για λίγα ψηφαλάκια συμμάχησαν με το... κατά δηλώσεών τους διάβολό τους, ναι τους..."εβραιοχριστιανούς", και χέρι χέρι ... -όχι με το Καρατζαφέρη διότι και αυτός ακόμα είναι κόκκινη Ρόζα γι' αυτούς, χαχα- αλλά με τον... Σεραφείμ Πειραιώς και τον Αμβρόσιο Αιγιαλείας (τι παιδιά κι' αυτά) εφορμούν υπέρ της "του Χριστού την πίστη την αγία", .. χαχαχα.. Ούτε καν ... συνετοί χρυσαυγίτες δεν μπορούν να είναι, συστήστε τους κάνα γιατρό και αφήστε τις αποδοκιμασίες!!!!!
    Ph.J
    απάντηση109
    Απαντήσεις  3 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Η ΕΥΡΩΠΗ ΞΥΠΝΑΕΙ | 11/11/2012 15:52
    ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ.....www.youtube.com/watch?feature=player_embedded
    ανοιξτε τα ματια σας
    απάντηση20
     
     
     
    ΤΑ ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΑ.....ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ !!!! | 11/11/2012 15:10
    ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ, απόψε στις 8 η νέα παράσταση του Καραγκιόζη: ΤΑ ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΑ.....ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ !!!!
    Μπάρμπα-Γιώργος
    απάντηση1312
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΑΙΣΧΟΣ | 11/11/2012 13:39
    ζω στην θρακη και ειμαι μαθητρια Λυκειου.Αυτο που βλεπω και ζω καθημερινα ειναι η στενομυαλια των παιδιων , η μηδαμινη κριτικη τους σκεψη και η προβολη του τριπτυχου ως της μονη λυσης για την επιλυση της σημερινης καταστασης που επικρατει.Και απορω πραγματικα πως η νεα γενια γινεται θυμα των οσων ακουει,των οσων υποστηριζονται απο την μαζα !!αλλα ο συχρονος ελληναρας φυσικα και θα υποστηριζει μια ζωη ο,τι οτι συμβαινει γυρω του ειναι αποτελεσμα εξωτερικων παραγοντων - ειτε αυτοι λεγονται μεταναστες ,ειτε οπως αποφασισει ο ιδιος να τους βαπτισει- και ποτε να αναλαβει ο ιδιος τις ευθυνες του. ΜΑΚΡΙΑ απο τον ρατσισμο που μας επιβαλλεται απο παντου και απο την Χ.Α !
    Μαθητρια
    απάντηση2016
     
     
    Θεατρίνοι αριστεροί . | 10/11/2012 20:13
    Το θέατρο καλά κρατά από μερικούς τάχα μου ουμανιστές , εργατοπατέρες , κουλτουριάρηδες , δεν γνωρίζετε ότι ακόμη και σήμερα η ΕΛΛΑΔΑ χρησιμοποιεί νόμους ΜΕΤΑΞΑ και ΧΟΥΝΤΑΣ ? Γιατί ο Τσιπρας , η Παπαρήγα , ο Κυβέλης , και κάθε λογής λαμογιο δεν ζητά η δεν ζητούσε με κατάθεση νόμου κατάργηση των νόμων του ΜΕΤΑΞΑ και ΧΟΥΝΤΑΣ , Ε’! σας ρωτάω κάφροι , ΓΙΑΤΙ ? Επειδή βολεύει στους αρχηγούς των αριστερών κομμάτων να ισχύ και ο νόμος ΜΕΤΑΞΑ και ο νόμος της ΧΟΥΝΤΑΣ οποίος και να είναι αυτός ο νόμος ,ελπίζοντας ότι αύριο ίσος κυβερνήσουνε οι ίδιοι με αυτούς τους νόμους , που είναι βολικοί , και ως δικαιολογία θα επικαλεστούνε το σύνταγμα που δεν μπορούνε στην συγκεκριμένη φάση να τροποποιή
    W.Q
    απάντηση1011
     
     
    ΕΝΩΜΕΝΗ ΙΣΛΑΜΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ | 10/11/2012 16:21
    ΠΙΣΩ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ...ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΡΞΙΣΤΕΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΦΙΛΟΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΣΑΠΙΟΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΟΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ....ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΓΗ 38 ΧΡΟΝΩΝ.....ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ....ΠΙΣΩ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΕΤΕ ΤΗ ΣΟΥΠΑ...ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ,Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΦΕΥΓΕΙ, ΤΟ ΙΣΛΑΜ ΕΡΧΕΤΑΙ ...ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΤΕ ΑΠΙΣΤΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ.
    ΑΛΛΑΧ ΑΚΜΠΑΡ
    απάντηση1724
     
     
    Εκπλήξεις.. | 10/11/2012 15:21
    Tελικά, η Χ.Α. είναι το μόνο γνήσια αριστερό, αντικαπιταλιστικό κόμμα.. Όλα τα άλλα, τα ΄ντεμέκ΄, τα παγκοσμιοποιημένα, αποδείχτηκε ότι νοιάζονται μόνο για ένα πράμα : Για το πώς θα μας τα ..πάρουν.. Αργά το διαπιστώσαμε, αλλά .. πάλι καλά..
    ΜΒ
    απάντηση1513
     
     
    ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΝΥΧΤΑ | 10/11/2012 14:46
    Ακους εκει να θελουν να μαθουν γραμματα οι μουσουλμανοι , οι αριστεροι και λοιπα αποβρασματα. Τωρα να μαθουν υποχρεωτικα ολοι οι μαθητες και τα νηπια τον υμνο της εθνοσωτηριου επαναστασεως ( φασιστικη χουντα τη λενε καποιοι που εκαναν διακοπες την περιοδο εκεινη δημοσια δαπανει) . οσοι δεν το μαθουν να επεμβαινει ο καιαδας και να τους ριχνει στον καιαδα.να ανακυρηχτει πρυτανης των πρυτανεων εδω και τωρα ο κασιδιαρης. ΖΗΤΩ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ. ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΝΥΧΤΑ
    ΖΗΤΩ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ
    απάντηση5034
     
     
    Ξυπνήστε! | 10/11/2012 14:07
    Και μην μπαίνετε στα διασπαστικά παιχνίδια των ΜΜΕ και της εξουσίας. Η εξουσία χρησιμοποιεί πάντα το "διαίρει και βασίλευε" προς όφελός της. Και σεις σαν κοντόφθαλμοι μικροαστοί τσιμπάτε συνέχεια το δόλωμα.. Συνεχίστε να αναλώνεστε σε ηλίθιες λεκτικές μάχες για να δούμε ποιό θα είναι το τελικό σκορ. Σαν αγώνας β' εθνικής κατηγορίας.
    amola kaluba
    απάντηση2010
     
     
     
    Το ασπρο εγινε μαυρο.. | 10/11/2012 13:40
    Τι περιεργο.... Το κοινωνικο κρατος που δημιουργησε ο φασιστας ο Μεταξας και τα εργασιακα δικαιωματα που κατοχυρωσε..... να τα καταστρεφουν οι σοσιαλιστες και οι αριστεροι.. Ας μην ξεχναμε οτι στο Συνταγμα της ,,Χουντας,, ο στρατος εφερε την εγγυηση του κοινωνικου κρατος.. Δηλαδη στην παρουσα περιπτωση, ειχε το συνταγματικο δικαιωμα να δρασει εμποδιζοντας την καταρρακωση των εργασιακων δικαιωματων.. ,,Αρθρο 119. Αι Ενοπλαι Δυναμεις .....εχουν ως αποστολη την υπερασπηση της εθνικης ανεξαρτησιας, της εδαφ. ακεραιοτητος.. του κρατουντος πολιτευματος.. και του κοινωνικου καθεστωτος εναντι πασης επιβουλης.. Συνταγμα της Ελλαδος κατοπιν δημοψηφισματος της 29.9.1968 Τωρα..τι.. ?
    Kistos
    απάντηση2923
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    φτου σας ψευτες.. | 10/11/2012 13:25
    Η πατριδα στον Β παγκ. πολεμο προδοθηκε κατ επαναληψη απο το ΚΚΕ. Αυτοι εναντιωθησαν στην επιθεση των Ιταλων και θεωρησαν την καθοδο του Χιτλερ ως απελευθερωτη απο την Αγγλικη κυριαρχια.., γιατι ο Σταλιν ειχε υπογραψει συμφωνια ειρηνης με τον Χιτλρ. Υπενθυμιζω στους μεγαλους πατριωτες του ΚΚ οτι τα γερμανικα στρατευματα κατα την εισβολη τους στην Ελλαδα ετρωγαν ψωμι απο την Ρωσια και τα Τανκς κινοντουσαν με καυσημα απο την Σηβηρια.. Το ΚΚΕ αλλαξε σταση μονο οταν ο Χιτλερ επιτεθηκε στην Ρωσια. Τοτε ανεβηκε στο βουνο και καπελωσε με δολοφονιες του πατριωτες ανταρτες.. Εξ αλλου ειναι γνωστη και η συμφωνια με τους αποχωρησαντες Γερμανους απο την Ελλαδα. με το ΚΚΕ.. Φτου σας ψευτες..
    νικηφορος
    απάντηση4131
     
     
    κανένα κόμμα στα σχολεία | 10/11/2012 11:04
    Ούτε και τα αριστερά κόμματα που έχουν μετατρέψει τα σχολεία σε προτεκτοράτο τους. Πριν τις εκλογές σε σχολείο έκαναν ομιλία ναζιστές της Ανταρσύας και κανείς δεν τους εμόδισε
    πολίτης
    απάντηση3627
     
     
    ανθελληνες επιδοτουμενοι ευτυχως ειστε λιγοι | 10/11/2012 09:15
    ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΒΟΘΡΟΥ........ΥΒΡΙΣΤΕς -ΧΥΔΑΙΟΙ-ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ-ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.......... Αυτη η αριστερα με τετοια μελη δεν εχει λογο υπαρξης........κοντα σε αυτους οι χρυσαυγιτες φαινονται διανοουμενοι...........αν κυβερνησουν τετοια μυαλα , η ελλαδα θα γινει ενα απεραντο γκουλαγκ , η θα γινει εμφυλιος............θα εχουν και τους λαθρομεταναστες μαζι τους....................
    SERGIO LEONE
    απάντηση2331
     
     
    Ουδείς μωρότερος των ιατρών εάν δεν υπήρχαν οι δημοδιδάσκαλοι | 10/11/2012 09:02
    Υπάρχει θέμα στην κοινωνία δυστυχώς όλοι εθελοτυφλούν Η εκπαίδευση έχει αλωθεί από την αριστερά Στη Νομική κ στην Παιδεία όσοι παρλάρουν γενικώς κ αορίστως θεωρούνται σπουδαίοι Υπάρχουν στοιχεία Το θέμα είναι εάν η κοινωνία ωφελήθηκε από αυτή την επί μακρό < προοδευτική > κατάληψη Κατά τη γνώμη μου δεν ωφεληθήκαμε στο παραμικρό Το θέμα λοιπόν είναι (ασχέτως των επιδιώξεων της ΧΑ) εάν οι προοδευτικοί (ως άτομα έξυπνα όπως διατείνονται ότι είναι) έχουν αντιληφθεί το εγκληματικό λάθος που διαπράττουν κατά συρροή ή εάν θέλουν να το συνεχίσουν ευνουχίζοντας τα παιδιά μας Σε αυτή τη περίπτωση θα προκληθεί αντίδραση Η πλειοψηφία δεν ανέχεται πλέον την κυριαρχία των αποδεδειγμένα ηλίθιων. Τέλος
    A.Katsikis
    απάντηση2311
     
     
    Τι παριστάνετε; | 10/11/2012 03:53
    Παπαγαλίζετε το δήθεν τρίπτυχο των Ελληνικών ιδανικών "πατρίδα, θρησκεία, οικογένεια". Παρακάμπτω τον αξόφθαλμο λαϊκισμό που χαρακτηρίζει αυτό το μάλλον αναχρονιστικό σχόλιο και συνεχίζω. Ο οποιοσδήποτες σόφρων άνθρωπος, χωρίς να μπαίνουμε στον κόπο να κάνουμε αναφορά σε μόρφωση και παιδεία βεβαίως, μπορεί να καταλάβει ότι δεν έχετε παντελώς καμία σχέση με κανένα από τα τρία αυτά ιδανικά. Δηλώνω άθεος αλλά σε αντίθεση με εσάς θαυμάζω τα διδάγματα που χριστιανισμού περί αγάπης και ανθρωπισμού. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι άνθρωποι που στήνονται σαν 14χρονα σχολιαρόπαιδα για φωτογραφία που δημοσιεύεται εκπροσωπεί στη βουλή μέρος του Ελληνικού λαού. Εμπρός πίσω!
    Φοιτητής
    απάντηση3118
     
-