από metereologos.gr
Κυριακή 28 Μαΐου 2017
 

Πάτρα: Οίκος ανοχής συνδράμει... σχολείο ελλείψει άλλων χορηγών

Υστερα από αίτημα του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για αγορά φωτοτυπικού
Πάτρα: Οίκος ανοχής συνδράμει... σχολείο ελλείψει άλλων χορηγών
Πηγή: Eurokinissi
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Χορηγία από οίκο ανοχής  για την αγορά φωτοτυπικού μηχανήματος ζήτησε ο σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων δημοτικού σχολείου στην Πάτρα, σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας «Πελοπόννησος».

Τα μέλη του συλλόγου, με βάση πάντα το δημοσίευμα, είχαν απευθυνθεί σε φορείς της πόλης, χωρίς όμως να βρουν ανταπόκριση. Ετσι απευθύνθηκαν στην ιδιοκτήτρια του οίκου ανοχής η οποία απάντησε θετικά. Σύμφωνα με τον πρόεδρο του συλλόγου, η χορηγία ανέρχεται στο ποσό των 3.000 ευρώ.

Μιλώντας για τη χορηγία ο πρόεδρος του συλλόγου ανέφερε, μεταξύ άλλων: «Είχαμε εκφράσει επιθυμία να κάνουμε παρεμβάσεις, αλλά επειδή το ταμείο του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων δεν είχε χρήματα, αποφασίσαμε να κάνουμε κρούση για δωρεές. Η μόνη που δέχτηκε να μας βοηθήσει ήταν η ιδιοκτήτρια του οίκου ανοχής».

Η εφημερίδα σημειώνει επίσης ότι η ιδιοκτήτρια του οίκου ανοχής έχει κάνει χορηγία και σε αθλητική ομάδα της Λάρισας.


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (50)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Η ΑΠΟΡΙΑ... | 08/11/2012 20:55
    Κυριε επιθεωρητά... έχω μια απορία που θελω να μου λυσετε. Στην φωτογραφια που εικονίζονται δυο κυριες μεσα στην ταξη, πια ειναι η δασκάλα και πια η χορηγός του οίκου αξιολογησης, Συγνωμη οικου ανοχής εννοούσα. Οι οίκοι αξιολογησης ειναι αυτοι που εκαναν την Ελλαδα ολοκληρη ενα πορνομαγαζο όπου εκτονωνονται οι νταβανζηδες μας και τα λαμογια της πολιτικής ελιτ.
    Το Τριτο Ματι
    απάντηση11
     
     
    H Ελλάς διδάσκει πολιτισμό | 08/11/2012 14:18
    Ποια είναι η συμβολή της σύγχρονης Ελλάδας στον παγκόσμιο πολιτισμό; κάτι που μόνο αυτή η χώρα έχει ξεκινήσει; Η Χρυσή Αυγή είναι το πρώτο που έρχεται στο μυαλό. Τώρα έχουμε να επιδείξουμε και την είσοδο των οίκων ανοχής στα σχολεία που εκπαιδεύονται τα Ελληνόπουλα (Τσιγγάνοι και άλλα μιάσματα βεβαίως απαγορέυονται δια ροπάλου). Ίσως και αυτό να είναι το νέο όραμα της ελληνικής κοινωνίας: Ένα απέραντο μπουρδέλλο. Θα βοηθήσει και στον τουρισμό αλλά είναι και εξαξώγιμο προϊόν. Τρέμε Ταϋλάνδη! Το μύνημα είναι καθαρό στα παιδιά. Η πορνεία είναι από τα λίγα επαγγέλματα με μέλλον σ'αυτή τη χώρα. Προτείνω να μπεί και νέο μάθημα στα σχολεία. «Οικιακή Οικονομία Ανοχής»
    Kostas :P
    απάντηση121
     
     
    Maurisame | 08/11/2012 12:49
    Koitate to sxoleio ta misa paidia einai maura Ama to mathoun oi goneis tous tha to kapsoun kai to sxoleio kai ton oiko
    giannis pmazoukas
    απάντηση43
     
     
    ΟΙΚΟΣ Ο ΕΝΑΣ, ΟΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ... | 07/11/2012 21:27
    Ρε παιδια, γιατι σας κανει εντυπωση; Δεν τα εδωσε ο Οικος Ανοχης με τα 300 ατομα προσωπικο και τα εδωσε ο αλλος! Συγκοινωνουντα δοχεια ειναι αυτα!
    ΝΙΚΟΣ
    απάντηση183
     
     
     
    Αρχόντισσες! | 07/11/2012 17:58
    Μπράβο στις αληθινές κυρίες! Περισσεύει η ευγένεια. Περισσεύει η τρυφερότητα! Εμείς ας συμμαζέψουμε την υποκρισία μας...
    Οδυσσέας Ολύμπιος
    απάντηση633
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΤΩΧΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ | 07/11/2012 17:56
    "Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΤΩΧΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ !!"Τα παιρνουν αυτοι απο τους εφοπλιστες-πετρελαιαδες και λοιπους (καταλαβαινομαστε) για να ΜΗΝ κανουν τιποτα ωστε να ερχονται οι πρωτοι και με "φιλανθρωπικα" σωματεια -κατα το φιλοζωικα- τυπου "Χαμογελο του παιδιου" "Ελπιδα" κλπ να κανουν τσαμπα προπαγανδα οτι ντε και καλα ειναι "Φιλανθρωποι" , γλυτωνουν φορους , κανουν το κομματι τους και το κυριοτερο ξεχναμε ολοι οτι με τους ΔΙΚΟΥΣ τους ΦΟΡΟΥΣ θα επρεπε να παρεχεται Υγεια και Φροντιδα σε παιδια , ηλικιωμενους και ολους τους αδυναμους να αυτοεξυπηρετηθουν , στο κατω-κατω τα ανθρωπινα ναυαγια τα δημιουργει το κωλο-Συστημα που αυτοι συντηρουν και εκμεταλλευονται
    Γιαννης Σ.
    απάντηση210
     
     
    Οι 300 τι κανουν? | 07/11/2012 17:21
    Εγω παντως δεν ειδα την προεδραρα της βουλης, που εχει γυρω στα 20 ακινητα, να δινει κανα φραγκο στα παιδια.
    Μπουχτισα πια με δαυτους
    απάντηση451
     
     
    Δώσε και σε μένα Μπάρμπα! | 07/11/2012 16:36
    Δώσε και σε μένα Μπάρμπα!
    Δώσε και σε μένα Μπάρμπα! εις τριπλούν
    απάντηση119
     
     
    marketing | 07/11/2012 16:29
    Κύριοι μην ξεχνάτε ότι η ιδιοκτήτρια βλέπει μακριά. Δείτε σε ποιους κάνει δωρεές, σε σχολείο και σε αθλητική ομάδα. Σχολεία και γήπεδα οι καλύτεροι πελάτες της. Αυτό σημαίνει management και marketing.
    john fistikis
    απάντηση429
     
     
     
    Άξια | 07/11/2012 16:12
    Εύγε σας Κυρία του Οίκου Ανοχής! Σας ζητήθηκε βοήθεια και την δώσατε, τα χρήματα απ όπου και να προέρχονται, δεν έχουν μυρωδιά! Βάλατε και τα γυαλιά σε μερικούς-μερικούς. που τα έχουνε κερδίσει σε βάρος μας. Μόνο συμπάθεια αισθάνομαι για σας!
    Ευαγγελίνα
    απάντηση913
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ !! | 07/11/2012 15:48
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟ ΑΝΟΧΗΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ !! Ο ΑΛΛΟΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ , Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΟΙΚΟΣ !! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΤΩΧΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ !!
    ΟΜΗΡΟΣ
    απάντηση801
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Μπράβο τον οίκο ανοχής | 07/11/2012 15:21
    Τίποτε άλλο
    Marios Petrou
    απάντηση852
     
     
     
    Πόσους σύμβουλους είχε δίπλα της; | 07/11/2012 15:10
    Τα θερμά μου συγχαρητήρια στην εξαίρετη επιχειρηματία από την Πάτρα που, με το σωστό μάνατζμεντ και προγραμματισμό των υπηρεσιών που παρέχει η εταιρία της, μπόρεσε να εξοικονομίσει και στη συνέχεια να διαθέσει το σεβαστό ποσό των 3000ευρώ για έναν πολύ καλό σκοπό. Εύχομαι υγεία και πάντα καλές δουλειές!
    Η πρόοδος χρειάζεται ανοιχτό μυαλό
    απάντηση964
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Ζήτω τα Σπίτια, Ζήτω τα Κορίτσια, Ζήτω οι Μαμάδες! | 07/11/2012 15:06
    Κάτω οι παπάδες και τα μαύρα φουστάνια τους κι οι Οβριοί πάτρωνές τους.
    Έλληνας Ειδωλολάτρης, έκθαμβος
    απάντηση4017
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Μία μικρή ιστορία | 07/11/2012 14:37
    Κάποτε ένα μικρό κοριτσάκι που έπασχε από μία ασθένεια στα μάτια μεγάλωνε στον οίκο ανοχής που διατηρούσε η γιαγιά του στην Νορμανδία της Γαλλίας. Κάποτε η ασθένεια του χειροτέρεψε και το κοριτσάκι έχασε το φως του. Οι κοπέλλες του οίκου, που το αγαπούσαν σαν δικό τους παιδί, μάζεψαν χρήματα και το έστειλαν σε τάμα στην Λούρδη. (Μία άλλη εκδοχή της ιστορίας είναι οτι έκλεισαν τον οίκο μία ημέρα και πήγαν στην εκκλησία να προσευχηθούν). Το κοριτσάκι έγινε καλά και ανέκτησε το φως του. Όταν μεγάλωσε έγινε η μεγαλύτερη Γαλλίδα τραγουδίστρια όλων των εποχών. Την έλεγαν Εντίθ Πιάφ.
    Jay Gatsby
    απάντηση735
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.... | 07/11/2012 14:13
    ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΡΧΟΜΕ ΤΩΡΑ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ??
    ΓΙΑΝΝΗΣ
    απάντηση688
     
     
     
    Λόγοι ύπαρξης του θεσμού της χορηγίας | 07/11/2012 14:06
    Η χορηγία συνήθως γίνεται για κατά πρώτον για λόγους διαφήμισης (Εδώ ποιο είναι το καταναλωτικό κοινό στο οποίο απευθύνεται η διαφήμιση? Τα παιδιά ή οι γονείς τους?) Αν δεν γίνεται για λόγους διαφήμισης γίνεται για λόγους πρόκλησης "ορθής εταιρικής εικόνας" ή εν κατακλείδι, για λόγους απλής γενναιοδωρίας. Εδω σε ποιά από τις παραπάνω κατηγορίες εμπίπτει η χορηγία? (υγ: υπάρχει και η τελευταία κατηγορία, ήτοι αυτή της κατάντιας- "βγήκαμε στη ζητιανιά για χορηγούς").
    Νίκος
    απάντηση1248
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΑΣ | 07/11/2012 13:13
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ . ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΑΚΗ-ΑΝΡΩΝΑΚΗ-ΜΜΕ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΘΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΛΑΟΥ. ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ; ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΛΑΚΟΥΒΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ.
    NIKOS KARAS
    απάντηση1544
     
     
     
    νοοτροπίες,προβλήματα,λύσεις... | 07/11/2012 13:09
    Εκείνο που διέκρινε πάντα την Ευρωπαϊκή κουλτούρα σε σχέση με τις υπόλοιπες είναι πως σημασία έχουν τα μέσα και ο τρόπος να πετύχεις κάτι και όχι απλώς η επίτευξη του στόχου. Δηλαδή,πέρα από την όποια συμπάθεια ή αντιπάθεια προκαλούν οι κυρίες που ασκούν το αρχαιότερο επάγγελμα ,είναι άξιο προβληματισμού να λύνεται το πρόβλημα της αγοράς του φωτοτυπικού ενός σχολείου με χρήματα που έχουν προέλθει από τη σεξουαλική εκτόνωση ανδρών της εκεί κοινωνίας.
    Γιώργος Ιγνατίου
    απάντηση4413
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-