Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2014
 

Η Παρασκευή 3η ημέρα απεργίας για τους εφοριακούς

Πανελλαδική συγκέντρωση στο πεζόδρομο της Κοραή στις 11 το πρωί της Πέμπτης
Η Παρασκευή 3η ημέρα απεργίας για τους εφοριακούς
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Τις κινητοποιήσεις τους κατά του πακέτου των περικοπών ύψους 11,9 δισ. ευρώ κλιμακώνουν οι εφοριακοί.

Σύμφωνα με τις αποφάσεις που έχουν λάβει, οι εφορίες θα παρέμεινα κλειστές την Τετάρτη  - στο πλαίσιο της γενικής απεργίας- την Πέμπτη και κλιμακώνουν, σήμερα Παρασκευή.

Στην τριήμερη κινητοποίηση μετέχουν όλοι οι κλάδοι των υπηρεσιών του υπουργείου Οικονομικών και οι εργαζόμενοι την Πέμπτη και 2η ημέρα απεργίας πραγματοποιήσουν πανελλαδική συγκέντρωση στο πεζόδρομο της Κοραή στις 11 το πρωί .


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Απεργούν οι εφοριακοί για τις μειώσεις μισθών και τις περικοπές 
Οχι στις μειώσεις μισθών λένε και απεργούν την Παρασκευή οι εφοριακοί 
 
 
σχόλια (9)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Τα κεκτημένα | 28/09/2012 16:41
    Το ενιαίο μισθολόγιο "πονάει".......
    Παρατηρητής
    απάντηση01
     
     
    Γερά παιδιά! | 28/09/2012 16:26
    Είστε ο μόνος κλάδος που χαίρομαι όταν απεργήτε. Να κρατήσετε ένα χρόνο να ησυχάσουμε απ΄ την εφορία.
    st
    απάντηση01
     
     
    ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ | 27/09/2012 13:54
    ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΕΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΙΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙΟΝΤΕΣ ΜΕΧΡΙ 2ΟΥ ΒΑΘΜΟΥ.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση110
     
     
    σε εμένα 10 χιλιάρικα... | 27/09/2012 13:26
    Ολοι οι επαγγελματίες και οι επιχειρήσεις ξέρουν πολύ καλά τι σημαίνει "εφοριακός".... Αν υπήρχε δικαιοσύνη οι περισσότεροι θα έπρεπε να είναι φυλακή και όχι να διαμαρτύρονται σαν αναξιοπαθούντες.
    ουστ
    απάντηση84
     
     
    Ειναι για τα πανηγύρια. | 27/09/2012 12:53
    Τελικά οι περί οις ο λόγος υπάλληλοι,πρέπει να μην έχουν και αγαθάς σχέσεις με τη λογική.Κλείνουν τα Ταμεία απο τα οποία εισπράττονται τα χρήματα ,απο τα οποία θα πληρωθούν και οι ίδιοι.Τι να πω άλλο εγώ,μένω ενεός.
    Theodore.
    απάντηση72
     
     
     
    τι σχόλια είναι αυτά? | 27/09/2012 08:45
    πόσο ηλίθιοι είστε που κάθεστε και την πέφτετε σε βγάζουν το ψωμί τους δουλεύοντας και πάνε να τους κόψουν και σε αυτούς όπως και σε τόσους άλλους..εσάς δεν σας έκοψαν? μήπως θέλετε να μας πείτε τι δουλειά κάνετε και ανάλογα με την δουλειά να σαε κρίνουμε και να δούμε αν όντως έχετε δικαίωμα να απεργείτε ή όχι? το δικαίωμα στην απεργία υπάρχει ανεξαρτήτου επαγγέλματος. Εδώ λένε οτι το πακέτο περικοπών είναι 11,9 δισ. και οι κύριοι Μειμαράκης, Βουλγαράκης και Λιάπης έβγαλαν 11,8 δισ. ευρώ.. Μήπως να το ξανασκεφτείτε για το ποιοι είναι μαζί σας και ποιοι είναι απέναντί σας τελικά???
    Ανώνυμος / η
    απάντηση511
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Απόφοιτοι Λυκείου με 2 χιλ. ευρώ το μήνα... | 25/09/2012 18:30
    ...και διαμαρτύρονται τα πουλάκια μου. Τώρα που τέλειωσαν τα δανεικά που σας μοίραζαν "αβέρτα-κουβέρτα" με τα "Διβέτια" ΟΙ ΑΦΡΟΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ και το Δημόσιο Ταμείο είναι πλέον άδειο, να κάνετε το σταυρό σας αν θά 'χει να "βουτήξετε" κανένα 500ρικο το μήνα...Λογιστήρια Ξενοδοχείων υπάρχουν πολλά...Αλλά ποιός Ξενοδόχος θα βρεθεί να σας πάρει στη δούλεψή του όταν βρίσκουν χιλιάδες οικονομολόγους με μάστερ με 700 ευρώ το μήνα!
    Η αγορά
    απάντηση2511
     
     
    Μονιμη αργία | 25/09/2012 16:04
    Αρκετα Δεν έχετε προκαλέσει την Ελληνική Κοινωνια ? Δεν σας φθάνει μια μέρα απεργία και θέλετε 3 2 το Σ-Κ. Ε ! λοιπον άντε στα σπίτια σας μόνιμα και κάποιοι απο εσας να ροκανίσετε τα δωράκια σας αφου οι κρατικοί λειτουργοι Δεν Θέλουν να τα κατάσχουν υπερ του Ελληνικού Δημοσίου.
    Πολιτης
    απάντηση2213
     
-