Σάββατο 26 Ιουλίου 2014
 

Νέο ρατσιστικό επεισόδιο στη Μεταμόρφωση Αττικής

Επίθεση με μαχαίρια δέχτηκαν το βράδυ του Σαββάτου τρεις Πακιστανοί
Νέο ρατσιστικό επεισόδιο στη Μεταμόρφωση Αττικής
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Επίθεση με μαχαίρια δέχτηκαν το βράδυ του Σαββάτου τρεις Πακιστανοί, πίσω από το εργοστάσιο της ΦΑΓΕ στη Μεταμόρφωση Αττικής.

Σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής στοιχεία, που προκύπτουν από τις πρώτες μαρτυρίες των θυμάτων, οι τρεις αλλοδαποί γύρω στις 9:30 το βράδυ βάδιζαν στο δρόμο, όταν σταμάτησαν δίπλα τους ένα ΙΧ αυτοκίνητο και μια μοτοσικλέτα και δύο άγνωστοι τους ρώτησαν τι εθνικότητας είναι.

Όταν αυτοί απάντησαν, οι άγνωστοι τους χτύπησαν και τραυμάτισαν με μαχαίρια τους δύο, έναν στο χέρι και έναν στο στήθος.

Στη συνέχεια οι δράστες επιβιβάστηκαν στα οχήματα και εξαφανίστηκαν.

Οι δύο τραυματίες διακομίστηκαν στο ΚΑΤ, όπου νοσηλεύονται εκτός κινδύνου, ενώ τρίτος έδωσε κατάθεση στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής.

Προανάκριση για την υπόθεση διενεργεί η Ασφάλεια Αττικής, προκειμένου να διευκρινιστεί ποιο ήταν το κίνητρο των δραστών οι οποίοι αναζητούνται.


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (30)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ | 25/09/2012 10:33
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΙ ΜΑΡΞΙΣΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΟΤΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΛΒΑΝΩΝ ΣΕ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ "ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ". ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ
    TNT
    απάντηση75
     
     
    ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ | 25/09/2012 04:10
    ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΟΛΟΦΟΙΝΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δ Ο Λ Ο Φ Ο Ν Ο Ι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    σοκ
    απάντηση74
     
     
    Κάποιοι απο μάς θέλουμε να λυθεί το μεταναστευτικό χωρίς να γίνουμε Άγρια Δύση. | 25/09/2012 00:20
    Βρέ κακομοίρηδες, νομίζετε οτι δεν το έχουμε αντιληφθεί οτι όταν ένα άρθρο σας αφορά πέφτει σύρμα και μαζεύεστε όλοι μαζί να σώσετε την κατάσταση? Σάς έχουμε καταλάβει, και εσάς και την θρασυδειλία σας. Πρώτα κάνετε ότι κάνετε και μετά παριστάνετε τις αθώες περιστέρες.. Δεν έχετε καν το θάρρος να παραδεχθείτε την σαπίλα σας και τα μυαλά που κουβαλάτε εσείς και ο πακιστανάρειος αρχηγός σας. Εθνοπροδότες που ακόμα πουλάτε βιβλία για την χαρισματικότητα του χίτλερ. χριστιανοί που μισούν τους συνανθρώπους τους. Ψεύτες και υποκριτές που όταν ξεσκεπάζονται κλαίνε οτι "μ-μ-μα ήταν στ-στημένο" λές και αυτό αναιρεί την συμπεριφορά σας ή ξεκινάνε παραληρήματα για την αντιπολίτευση ως αντιπερισπασμο.
    Ένας πραγματικός Έλλην
    απάντηση74
     
     
     
    Απο ποιον κινδυνευει η θρησκεια μας; | 24/09/2012 20:36
    Εδω ξεσηκωθηκαν οι καλογεροι στο Αγιο Ορος και απειλουν την αστυνομια με επιθεση σωμα με σωμα και οποιος επιβιωσει, δεν θα ξεσηκωθουν οι μουσουλμανοι για οτι τους καπνησει; Καλογεροι ειναι αυτοι η διαβολοι; ειναι δυνατον καλογερος να απειλει τη ζωη συνανθρωπου για οποιονδηποτε λογο; Αυτη ειναι η θρησκεια μας και εχουμε μουτρα να κατηγορουμε το φανατισμο των μουσουλμανων; Τι λεν οι χρυσαυγητες; Γιατι δεν παν να τους πλακωσουν στις σφαλιαρες αυτους του κακογερους; Αυτοι ειναι επικινδυνοι γιατι καταστρεφουν το χριστιανισμο, τους μουσουλμανους οτι και να πουν επιδραση καμμια δεν εχουν στις ηθικες μας αξιες. Λοιπον κυριοι χρυσαυγητες θα αφησετε τη θρησκεια μας στο ελεος των κακογερων;
    Petros Lenas
    απάντηση54
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    αντε παλι τα ιδια | 24/09/2012 19:00
    Το ιδιο σεναριο ακριβως "ένα ΙΧ αυτοκίνητο και μια μοτοσικλέτα και δύο άγνωστοι τους ρώτησαν τι εθνικότητας είναι" (με μια μικρη αλλαγη στον αριθμο των θυτων) ειχαμε και στην περιπτωση του "ιρακινου"... και τελικα διαβασαμε σε αρθρο σας οτι τα πραγματα δεν εγιναν ετσι ακριβως....τουλαχιστον αλλαξτε το σεναριο... να ειστε πιο πιστικοι ....
    nikos
    απάντηση53
     
     
    ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΣ ΓΥΡΙΣΤΕ ΠΙΣΩ | 24/09/2012 17:38
    Ειδα στην TV τον ενα να μιλαει και να λεει οτι "δεν ηταν ελληνες οι δραστες, αλλα μου φανηκαν για Αλβανοι".... Ειδε κανεις το θυμα να μιλαει η χωρις να δειτε τιποτα αρχισατε τις βλακειες περι ρατσισμου????? ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΣΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ..........EKTOS ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΡΙΖΑΙΟΥΣ............ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΣ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ.................
    SERGIO LEONE
    απάντηση56
     
     
    Το μπούμεραγκ το βλέπετε? | 24/09/2012 16:51
    Από που προκύπτει ότι τους χτύπησαν ρατσιστές? Μέχρι τώρα δεν υπάρχουν στοιχεία, εσείς από που βγάζετε τα συμπερασματά σας? Δεν πάμε καθόλου καλά.
    wheel
    απάντηση54
     
     
     
    Μην γελοιοποιηστε περισσοτερο συριζαιοι | 24/09/2012 11:33
    Ρε πανιβλακες, νομιζετε οτι γραφοντας οτι καποιοι 'ρατσιστες' μαχαιρωσαν 'η εδειραν καποιους λαθρομεταναστες θα στεναχωρηθει ο κοσμος και θα μισησουν την Χ.Α.? Ειστε τοσο ηλιθιοι ωστε δεν καταλαβαινετε οτι ο κοσμος χαιρεται οταν ακουει τετοιες ειδησεις γιατι δεν τους γουσταρει αλλο τους λαθρομεταναστες και αρχιζει πλεον να μην θελει κανενα ξενο? Με την προδοτικη πολιτικη σας καταφερατε και κανατε τους ελληνες τους χειροτερους ρατσιστες! Απο εδω και εμπρος να ξερετε πως οτι και να γινει οι ηθικοι και πραγματικοι φταιχτες θα ειναι οι πολιτικοι και τα προπαγανδιστικα ΜΜΕ. Ασε που το πιο πιθανο στα μαχαιρωματα αυτα ειναι οτι οι ενοχοι ειναι και οι ιδιοι λαθρομεταναστες!
    Σπυρος
    απάντηση3930
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    So what? | 24/09/2012 10:37
    Ε και; Δεν δίνω δεκάρα για τη ζωή και την ασφάλεια των λαθροπακιστανών, ούτε η συντριπτική πλειονότητα των Ελλήνων. Παράνομα ήρθαν, με μαύρα λεφτά ζουν (και πλουτίζουν), ας πάρουν και κανένα ρίσκο...Too bad for them....
    Κακούλης
    απάντηση3831
     
     
    Γιατί πάλι βαφτίζετε ρατσιστικό... | 24/09/2012 10:34
    ...ένα έγκλημα που δεν έχει εξιχνιαστεί; Μήπως στο τέλος όπως σε πάμπολλα άλλα αποδειχθεί ότι ήταν ξεκαθάρισμα λογαριασμών των συμμοριών τους; Λίγη σοβαρότητα δε βλάπτει.
    Dim
    απάντηση3621
     
     
    για τις καταστροφες απο τη διαδηλωση μουσουλμανων κανενα αρθρο; | 24/09/2012 10:32
    Ετσι για να τηρουνται τα προσχηματα
    Petros
    απάντηση3311
     
     
    Aπάντηση στο "Αυτοάμυνα μπλα μπλα" | 24/09/2012 06:45
    Έτσι με το καλό κι ο Πακιστανός που βίασε και πολτοποίησε το κεφάλι του κοριτσιού να κάνει και αυτός την αυτοάμυνα του γιατί αρκετά με τα κοριτσάκια να διαμαρτύρονται, ακούς εκεί! Κι ο Αφγανός να το ρίξει στην αυτοάμυνα και να δολοφονήσει και τη γυναίκα του Ελληνα που δολοφόνησε γιατί κι αυτή αρκετά με τις διαμαρτυρίες και τις κατηγορίες - Έτσι φίλε;; Α και περιμένω με αγωνία τους Σύριους που μόλις φρέσκοι φρέσκοι βγήκαν από τις φυλακές της Συρίας από την μετεκπαίδευση!
    Φέρτε κι άλλους λαθραίους
    απάντηση3114
     
     
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ | 24/09/2012 04:14
    Έχω μια απορία γιατί ενώ δεν έχει γίνει καμιά σύλληψη και δεν έχει βρεθεί κανένα ενοχοποιητικό στοιχείο και δεν έχει ολοκληρωθεί καμιά έρευνα γιατί αποφανθήκατε ότι ντε και καλά είναι ρατσιστική επίθεση και μάλιστα από την χρυσή αυγή είδατε πως ξεφτιλίστικαν οι ''αντιρατσιστές'' με την δήθεν δολοφονία του Ιρακινού πρεζέμπορα όπου τον πλησίασαν τέσσερα μηχανάκια με πέντε άτομα ντυμένοι στα μαύρα και τον μαχαίρωσαν και αποδείχτηκε ότι το θύμα ήταν Μαροκινός και ο δολοφόνος του λαθρομετανάστης και οι αυτόπτες μάρτυρες του ''περιστατικού'' ήταν ψευδομάρτυρες λαθρομετανάστες και μέλη του ΑΝΤΑΡΣΙΑ;Και κάτι άλλο με τον ακροαριστερό-αντιεξουσιαστή Θεοφίλου που εκτέλεσε εν ψυχρώ έναν φουκαρά ταξιτζή στην Πάρο και έγραφε στο φέισμπουκ την υποστήριξη του προς τον Τσίπρα και τον Συριζα δηλώνοντας θερμός υποστηρικτής του εκεί εσείς οι δήθεν προοδευτικοί γιατί δεν προσάψατε το έγκλημα του στο ΣΥΡΙΖΑ και την ακραία ιδεολογία που πρεσβεύει και τον βγάλατε ''ψυχοπαθή'' και ''τρελό'' για να προστατέυσετε τον Τσίπρα;Ή γιατί να μην προσάψουμε και στον ΣΥΡΙΖΑ την εκτέλεση πέντε ανθρώπων στην Κύπρο από έναν Έλληνα αντιεξουσιαστή αφού όπως όλοι γνωρίζουμε μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ και ''αντιεξουσιαστών'' υπάρχουν σχέσεις στοργής και αγάπης και αφήστε τα παραμύθια στην άκρη τύπου άλλο ΣΥΡΙΖΑ και άλλο αναρχία γιατί δουλευόμαστε μεταξύ μας.Αλλά είδατε πάλι πως κρατάτε δύο μέτρα και δύο σταθμά ανάλογα με την ιδεολογική σας τοποθέτηση
    sakis
    απάντηση3613
     
     
    WE DON'T NEED POLICE. | 24/09/2012 01:15
    the police should stay out of our business KATALAVE ESY.
    PAKISTANOS RE.
    απάντηση1114
     
     
    Να τους σφάξετε όλους | 23/09/2012 21:12
    Να τους σφάξετε όλους. Σφαγή μέχρι έσχατων.
    Χασάπης
    απάντηση2624
     
     
    Τα ίδια λέγατε και τότε δημοσιογραφίσκοι! | 23/09/2012 19:39
    Τα ίδια λέγατε περί ρατσιστικού επεισοδίου και στην προηγούμενη περίπτωση κι όταν αποδείχθηκε ότι οι θύτες ήταν ομοεθνείς του θύματος λουφάξατε στις τρύπες σας...!
    τομ
    απάντηση3511
     
     
    Ο Σεβασμος της Γνωμης δεν ειναι μονοδρομος | 23/09/2012 19:12
    Ρατσιστικα επεισοδια εγιναν σημερα στην συγκεντρωσει των φιλησυχων μουσουλμανων που επιχειρουν να φιμωσουν των κοσμο ολο. Ο τροπος που διαμαρτυρονται ειναι ο αληθινος Φασισμος και Ρατσισμος. Η πληρωμενη και κατευθυνομενη παραπληροφορηση των Διεθνων ΜΜΕ δεν θα περασει, ο κοσμος ακουει, βλεπει και το κυριοτερο δεν θελει να γινει θυμα, των θρησκευτοφασιστων του ισλαμ. Οταν θα αρχισουν να σεβονται την Γνωμη των αλλων, τοτε θα μπορουν και οι ιδιοι να μιλουν και να απαιτουν σεβασμο.Στις δικες μας χωρες υπαρχει η Ελευθερια της Γνωμης και θα την υπερασπισουμε, δεν μπορει να απειλουμαστε με σφαγες και καψιμο επειδη βλεπουμε τα πραγματα διαφορετικα
    αντιρατσιστης
    απάντηση325
     
     
     
    Στις επόμενες ψηφίζω Χ Α να καθαρίσει ο τόπος | 23/09/2012 16:10
    Μια και έγινε Ξέφραγο Αμπέλι, κι όποιος θέλει μπαίνει κι όποιος θελει βιάζει κι όποιος θέλει δολοφονεί, η μόνη λύση είναι να μπει τάξη και να καθαρίσει ο τόπος.
    Χ Α στις επόμενες
    απάντηση5632
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    "ρατσιστικη" ? | 23/09/2012 16:04
    Τι στοιχεια εχετε οτι προκειτε για "ρατσιστικη" επιθεση και οχι ενα απλο ξεκαθαρισμα λογαριασμων???προφανως βασιζεστε μονο στις μαρτυριες τους..εχω καποιες απλες ερωτησεις 1.Ηταν οι Πακιστανοι νομιμα στην Ελλαδα?Τι δουλεια κανουν? 2.Τι ακριβως εκαναν πισω απο τη ΦΑΓΕ δηλαδη μια ερημη βιομηχανικη περιοχη το βραδυ? 3.Μηπως απλα εκαναν εμποριο ναρκωτικων ή κλοπιμαιων στην ερημια με αλλους και δεν τα βρηκαν στην μοιρασια?Φυσικα ολους βολευει να το βαφτισουν "ρατσιστικη" επιθεση
    Ανώνυμος / η
    απάντηση6023
     
-