από metereologos.gr
Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2017
 

Επίθεση με μαχαίρι σε αλλοδαπούς - τρεις τραυματίες

Πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Ν. Κόσμου λίγο μετά τα μεσάνυχτα
Επίθεση με μαχαίρι σε αλλοδαπούς - τρεις τραυματίες
Φωτ.αρχείου
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Επίθεση με μαχαίρι δέχτηκαν λίγο μετά τις 12.30 τα μεσάνυχτα 3 αλλοδαποί στην περιοχή του Νέου Κόσμου. Και οι3 τραυματίες, ένας εκ των οποίων σοβαρά, μεταφέρθηκαν στον Ευαγγελισμό όπου νοσηλεύονται.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, μία ομάδα αγνώστων, οι οποίοι φορούσαν κράνη, επιτέθηκαν αρχικά σε έναν 40-χρονο υπήκοο Αλβανίας στη διασταύρωση των οδών Κριναγόρου και Δημόνακτος.

Είκοσι λεπτά αργότερα τα ίδια, πιθανόν, άτομα επιτέθηκαν και τραυμάτισαν δύο υπήκοους Πολωνίας στη διασταύρωση των λεωφόρων Καλλιρόης και Βουλιαγμένης.

Στη συνέχεια οι δράστες τράπηκαν σε φυγή.

Έρευνα διεξάγει η αστυνομία.


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ξυλοδαρμός αλλοδαπού από ομάδα αγνώστων στην οδό Πειραιώς 
 
 
σχόλια (115)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    καφριλα της Ελλαδας | 03/06/2012 06:50
    Μια παρατηρηση. Τα σχολια των υπερεθνικιστων ( ετσι να φυγει η χολερα) δεν διαφερουν καθολου απο τα σχολια των υποστηρικτων του Συριζα, ( ερχονται κρεμαλες). Λιγο να κοιταχτειτε στα ματια παιδια μεταξυ σας (ΧΑ και Συριζα) θα δειτε τις ομοιοτητες και θα τρομαξετε. Η καφριλα της Ελλαδας ς ολο της το μεγαλειο.
    tpt
    απάντηση73
     
     
    Ή διώχνετε τους λαθραίους ή ψηφίζουμε Χ Α! | 03/06/2012 04:32
    Στα διλήμματα ΄που μας τσαμπουνάτε, να το δικό μας δίλημμα προς τα κόμματα/κώματα!!! Γιατί θέλω την πατρίδα μου πίσω!!!
    Κι από τώρα και σε κάθε επόμενες εκλογές
    απάντηση54
     
     
    Το ρεζιλι τηε Ευρωπης | 02/06/2012 16:01
    περιμενουμε να πεσουν νεκροι για να ξυπνισουμε?
    apartheid made in greece
    απάντηση89
     
     
    ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ | 02/06/2012 14:23
    Η ΒΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΑΣ ΑΡΡΩΣΤΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ
    Ανώνυμος / η
    απάντηση1111
     
     
    εχουμε ξεφυγει τελειως ετσι? | 02/06/2012 06:38
    τι ναι αυτα ρε?πατε καλα?
    πιαστε τα αυγα και βραστε τα
    απάντηση1510
     
     
    Παρακράτος εν δράση | 01/06/2012 23:52
    Το παρακράτος βλέπω κάνει υπερωρίες και χτυπάει αλλοδαπούς για να δυσφημίσει την Χρυσή Αυγή.Και μετά λέγανε για χούντες και παραμύθια.Αυτό το σημερινό καθεστώς είναι ότι χειρότερο έχει περάσει ποτέ μετά την Τουρκοκρατία
    ΑΛΗΤΕΙΕΣ
    απάντηση1414
     
     
    ΔΙΠΟΔΑ ΖΩΑ | 01/06/2012 23:28
    Οι φασίστες δεν είναι άνθρωποι, είναι υπάνθρωποι, γι' αυτό και κυκλοφορούν οργανωμένοι σε σαρκοβόρες αγέλες. Πώς πρέπει να αντιμετωπίσουμε, συμπολίτες, αυτά τα κτήνη που ντροπιάζουν το όνομα της χώρας μας;
    Ναυτίλος
    απάντηση1818
     
     
    μεταναστης | 01/06/2012 23:12
    εδω στην επαρχια να δειτε κατι χρυσαυγιτες...ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ το βραδι στο καφενειο και το πρωι στην δουλεια να βρουμε κανα αλβανο στο τζαμπα στην οικοδομη και στο χωραφι, γιατι εμεις οι ΕΛΛΗΝΕΣ θα σκισουμε τα χερακια μας και δεν θα μπορουμε να χαιδεψουμε την γκομενα την νυχτα.στα χωραφια αλβανοι στα κτηματα βουλγαροι στην οικοδομη αλβανοι στα ψαρια αιγυπτιοι Ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΦΡΕΝΤΟ ΚΑΠΟΥΤΣΙΝΟ!
    karatzitz
    απάντηση234
     
     
    ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ | 01/06/2012 23:10
    Απο την αρχη του χρονου εχουν σκοτωθει απο αλλοδαπους 14 ελληνες και εχουν τραυματιστει πολλοι περισσοτεροι... ηθελα να ηξερα εκει δεν υπαρχει ρατσιστικο κινητρο? Το ρατσιστικο κινητρο το συμπεραινουμε απο την εθνικοτητα του θυματος? Αν δηλαδη το θυμα (νεκρος η τραυματιας) ειναι Ελληνας εκει δεν υπαρχει ρατσιστικο κινητρο και δεν μας πολυαπασχολει ως γεγονος, αν ομως το θυμα ειναι αλλοδαπος εκει ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ υπαρχει ρατσιστικο κινητρο και θα πρεπει να αντιδρασουμε δυναμικοτατα και να βγαζουνε και τα κομματα της αριστερας ανακοινωσεις? γιατι μου φαινεται εμενα οτι τετοιου ειδους επιλεκτικη αντιμετωπιση τις κανουν ανθρωποι διανοητικα αναπηροι πνευματικα λεπροι και σακατεμενοι στα μυαλα.... επισης το ενδεχομενο να εχουν δεχθει επιθεση απο αλλους αλλοδαπους για τους χ,ψ, z λογους το εχουμε εξετασει?
    nikos
    απάντηση179
     
     
    Καιρός είναι να οπλοφορούμε πλεον | 01/06/2012 22:27
    Εγώ δεν έχω σκοπό να πέσω μαχαιρωμένος και σκοτωμένος από αλλοδαπό λαθραίο γιατί μερικοί μερικοί το βλέπουν από το κόμπλεξ ανωτερότητας! Εδώ είναι η ζωη μου ή η ζωη του λαθραίου! Άρα κάνω αίτηση για οπλοφορία. Ήδη τρεις λαθραίοι μου επετέθηκαν μέρα μεσημέρι, στην περιοχή του Μουσείου! 3 διαφορετικοί αλήτες! Ούτε αστυνομία, ούτε προστασία, ούτε τίποτα, έτσι κι εγώ θα οπλοφορώ για δική μου προστασία!
    Αει σιχτίρ
    απάντηση1611
     
     
    ΑΥΤΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ | 01/06/2012 22:10
    ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!
    ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ
    απάντηση1213
     
     
    Θεε μου | 01/06/2012 19:44
    Σε τι χωρα ζω? Ειναι δυνατον μωρε η ζωη του καθε ανθρωπου να εχει αξια αναλογα με την εθνικοτητα του? Ειναι μωρε δυνατον να μετριετε η ανθρωπινη αξια αναλογα με τις ιδεες του καθε ανιστορητου και του καθε επαγγελματια ιδεολογου? Ειναι δυνατον μωρε το αιμα του καθε ανθρωπου να χυνετε στον δρομο και εσεις να ξερνατε τοσο μισος? Που ειναι μωρε ο πολιτισμος μας? Εξαντληθηκε μολις αισθανθηκαμε την ελλειψη χρηματων? Που ειναι μωρε η ανθρωπια μας? Ποιος μωρε αφησε τοσο χωρο εργασιακο στους μεταναστες? Μην ψαχνετε ενοχους αλλου κυριοι θα τους βρειτε κοιταζοντας τον καθρεπτη σας
    giorgos b.
    απάντηση4616
     
     
    Που φτασαμε.... | 01/06/2012 19:13
    Ποιος περιμενε να φτασουμε εδω ρε παιδια?σ αυτη την κατασταση?οποιοι και να ναι,ειναι απαραδεκτο.ειναι αποπειρα ανθρωποκτονιας!αλλα μια ερωτηση εχω μονο.μια απορια.εχω την αισθηση οτι αφηνουν να εννοειθει και το αρθρο και τα σχολια,οτι ειναι ελληνες οι δραστες η και μελη της χ.α.πως γραφουμε ετσι στον αερα?αφου δεν συνελληφθησαν?μπορει να ειναι ξενοι και οι δραστες.δηλαδη καθε φορα που θα υπαρχει ενα περιστατικο με αλλοδαπο θα παει ο νους μας σ ελληνες?επαναλαμβανω οποιος κι αν ειναι,ειναι καταδικαστεο τουλαχιστον απο εμενα.η ζωη ειναι το πολυτιμοτερο αγαθο.τι κι αν εισαι ελληνας,μαυρος,η κιτρινος!ολοι ανθρωποι ειμαστε.αλλα η συγχηση η ακομη περισσοτερο η πεινα μας βγαζουν απ τα ορια....
    Δημητρης
    απάντηση2511
     
     
    ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΟΛΕ! | 01/06/2012 19:09
    ZHTΩ Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ,ΖΗΤΩ ΤΑ ΚΑΘΕΣΤΩΤΙΚΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ.ΟΜΑΔΑ .ΟΜΑΔΑ ΑΓΝΩΣΤΩΝ ΛΕΕΙ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΛΒΑΝΟ.Ο ΙΔΙΟΣ ΟΜΩΣ ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ..ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΠΟΛΩΝΟΥΣ Ο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ "ΥΠΟΘΕΤΕΙ" ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΡΑΣΤΕΣ. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΡΕΕΕΕ.ΤΑ ΞΑΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΜΠΟΡΩΝ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΦΙΟΖΩΝ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΣΕ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ,,,,ΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!! ΡΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΠΙΑ....ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ????
    ΠΑΛΙ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ
    απάντηση3142
     
     
    Στην κατοχή κυνηγούσαν "κουμμουνιστές" και τώρα "λαθραίους" | 01/06/2012 19:08
    Ούτε οι Γερμανοί τότε ούτε το ΔΝΤ τώρα τους πειράζει.... Τι είναι? Α.ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ? Β.ΜΠΡΑΒΟΙ? Γ. ΠΡΟΔΟΤΕΣ? Δ. ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ? Ε. ΑΠΛΑ ΗΛΙΘΙΟΙ? ΣΤ. ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? Απ. ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
    ΟΞΩ ΦΑΣΙΣΤΕΕΕΕΕΕΣ...
    απάντηση1719
     
     
     
    Χρυσαυγίτικα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ | 01/06/2012 18:55
    Μαχαιροβγάλτες δολοφόνοι τραμπούκοι εδώ είναι η χώρα της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ και του ΞΕΝΙΟΥ ΔΙΑ.Τα προβλήματα τα λύνουμε ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ και όχι σαν ΖΩΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ!
    ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗ ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ ΑΛΗΤΕΣ
    απάντηση2530
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    εξω οι λαθραίοι ή ψηφίζουμε Χ Α | 01/06/2012 18:40
    Στα διλήμματα σας να και το δικό μας! Ή τους διώχνετε ή ψηφίζουμε Χ Α!! Πάρτε το απόφαση! Είτε έχετε προσωπικά συμφέροντα, είτε είστε ανίκανοι εδώ το δίλημμα!!! Χ Α στην Βολή να σας στρώσει!!!
    Ή τους διώχνετε ή ψηφίζουμε Χ Α!
    απάντηση2825
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Περί λαθρομετανάστευσης | 01/06/2012 18:20
    Οι δράστες, όποιοι και να είναι, είναι δολοφόνοι! Όσο για τους ¨κυνηγούς¨ μεταναστών λέω τι πιστεύω: Τα κεφάλαια διακινούνται ελεύθερα σε όποια χώρα τους συμφέρει, αλλά στην εργασία οι πολιτικές είναι αμφιλεγόμενες. Θέλουν να εκμεταλλεύονται τους ανθρώπους με το μαύρο μεροκάματο, αλλά υποκρίνονται ότι παίρνουν μέτρα, όταν δημιουργείται κοινωνικό πρόβλημα! Έχουνε και τα ανεγκέφαλα φασιστοειδή για να συνδράμουν, όταν χάνεται ο έλεγχος! Γιατί, όταν είχαμε ανάπτυξη, δεν ακουγόταν καμμιά χρυσή αυγή; Μήπως επειδή όλοι οι "νοικοκύρηδες" κέρδιζαν από αυτούς; Δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει τώρα! Επαναπατρισμός; Ή να τους στείλουμε να πολιορκήσουν την επόμενη σύνοδο των G-8 για να βρουν αυτοί τη λύση!
    γιώργος σ.
    απάντηση1911
     
     
    Na | 01/06/2012 18:01
    μου πει ένας χρυσαυγίτης, ή ένας ψοφο-φόρος της χρυσης αυγης, αν θεωρεί ότι βελτιώθηκε η κατάσταση ενάμισι χρόνο μετά τα περιστατικά στον αγ. παντελεήμονα. Αν σταμάτησε η βία, ή πολλαπλασιάζεται
    kokoro
    απάντηση2226
     
-