από metereologos.gr
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
 

Υπουργείο Παιδείας: Δεν λιποθυμούν από ασιτία μαθητές στα σχολεία

Συνδέει την καταγγελία του συλλόγου των δασκάλων με τις καταλήψεις
Υπουργείο Παιδείας: Δεν λιποθυμούν από ασιτία μαθητές στα σχολεία
Διαψεύδει το υπουργείο Παιδείας ότι έχουν εμφανιστεί κρούσματα λιποθυμιών από ασιτία σε σχολεία
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 


Διαψεύδει το υπουργείο Παιδείας τις καταγγελίες του Α' Συλλόγου Εκπαιδευτικών Αθηνών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Αθήνας περί λιποθυμίας μαθητών από ασιτία σε σχολεία. «Το υπουργείο Παιδείας δεν έχει λάβει καμία αναφορά, ούτε από εκπαιδευτικό, ούτε από Σύλλογο Εκπαιδευτικών αναφορικά με κρούσματα λιποθυμίας μαθητών από ασιτία» αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση.

«Κάποιοι επιχειρούν από την έναρξη της σχολικής χρονιάς να δημιουργήσουν με ακραίο τρόπο κλίμα ανασφάλειας στα σχολεία και βάζουν λουκέτα και αλυσίδες παρακωλύοντας την εκπαιδευτική διαδικασία. Τώρα κάποιοι καταφεύγουν μέσω των ΜΜΕ και στο έσχατο μέσο της λαϊκίστικης προπαγάνδας, χωρίς να διστάζουν να χρησιμοποιήσουν ακόμη και τους ίδιους τους μαθητές»
καταλήγει η ίδια ανακοίνωση.




Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Πάτρα: Μαθητής δημοτικού έχασε τις αισθήσεις του από ασιτία  
 
 
σχόλια (9)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    δεν λιποθυμούν από ασιτία μαθητές στα σχολεία | 16/10/2011 13:19
    Η εν λόγω κυρία μιλάει εκ του ασφαλούς καθότι επί σειρά ετών είσπραττε παχυλούς από την Ευρωπαϊκή Ένωση αλλά και εξακολουθεί να εισπράττει από το Ελληνικό κοινοβούλιο . Γνωρίζει αυτή η κυρία ότι ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών της επαρχίας δεν έχει πρόσβαση στη μάθηση μέσω διαδικτύου που μας κοπανίζει συνεχεία. Γνωρίζει αυτή η κυρία τη σημαίνει γραμμάτιο η επιταγή Δεν φταίει αυτή αλλά όποιοι την έστειλαν δια της ψήφου τους εκεί
    Γιωργος
    απάντηση120
     
     
    ελεος | 14/10/2011 09:49
    καλά βρε παιδιά λιποθυμούν τα παιδάκια? και που είμαστε στην Καμπότζη? Μας δουλεύεται κανονικότατα και σας δουλεύουν και οι αλλοι που σας λένε τέτοιες αηδίες. Τι λέτε μωρέ.. τι κομματικο μπούρδες είναι αυτές?? Ουδεμία σχέση!! Ειπαμε αλλα μην το παρακάνουμε!
    η χαζομάρα δεν εχει όρια
    απάντηση718
     
     
    dimokratia sta scholia | 14/10/2011 08:48
    to pistevete? Ean tha ichane dimokratika apofasisi ta pedia na apechun apo to scholio, pros ti tote ta luketa? Asfalos gia na empidisun avta ta pedia pu ke avta dimokratika apofasizane na pane sto scholio ke tus daskalus na tus kanun mathima. Opote echume edo tin tromokratia chiristis stathmis. pios analamvani tin evthini gia anilika pedia klidomena tin nichta se afylakta scholia? Pu ine isageleas idi apo tin proti imera pu ginete avto? Ine paranomi katalipsi dimosiu choru ke na min mu pi oti ta pedia avta vlepane to scholio gia diko tus choro. Ean itane etsi, tha to katastrefane? Oso gia lypothimies, pios tolmai kati tetia na yschirizete? Ean kati tetio synevene eki, tin "alilengii" pu echun ta pedia metaxi tus , den tha mirazontusan to fagito metaxi tus? Anarotithikane omos avtoi pu anakinonun tetia pragmata ti alo anti fagito mirastikane ta pedia klidomena sta scholia avta? Pote epitelus tha katalavun ta komata oti diapratun eglima chrisimopiontas ta pedia sta scholia gia dikus tus skopus?!!!!!
    bludicka
    απάντηση114
     
     
    Τι να πει κανείς !!! | 14/10/2011 03:03
    Κάθε φιλότιμος ηγέτης άλλης χώρας, που θα έβλεπε τέτοια ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ του Λαού του, θα είχε πάθει κατάθλιψη και θα είχε πάει στο τρελάδικο ή στο σπίτι του. Ετούτοι εδώ, είναι ΑΛΛΟ πράμα !!! Τελικά, τι σου είναι η συνείδηση ! Ένα μπαλόνι που το φουσκώνεις όσο θέλεις. Ο άνθρωπος ανακαλύπτει δικαιολογίες για ο,τιδήποτε φανταστεί κανείς. Τώρα, λένε μεταξύ τους, ότι για όλα φταίει ο "εχθρός Λαός" . "Απάνω τους, να τους φρονιμέψουμε, εμείς οι εκλεκτοί" !!! "Γιούρια" στα "σπλάχνα μας"!!!! Για να σωθείτε, πρέπει πρώτα να πεθάνετε.
    G.F
    απάντηση216
     
     
    Ποια εκπαιδευτική διαδικασία ρε ούφο... | 14/10/2011 00:18
    χωρίς βιβλία??? Αυτή που σχεδίασες εσύ στην αμερικάνικη πρεσβεία??? ΥΓ. Πόσο κάνει αυτή η τσαντούλα άραγε???
    wikileaks
    απάντηση183
     
     
    ξεφτίλα | 13/10/2011 22:26
    ξεφτιλισμένοι δοσίλογοι προδότες πασόκοι μικροί και μεγάλοι αρχίστε να κρύβεστε. οι μέρες έχουν τελειώσει πλέον.
    --
    απάντηση784
     
     
    εχει γελιο | 13/10/2011 20:50
    η προπαγανδα του ΚΚΕ και του ΣΤΡΙΖΑ δεν εχει ορια... τα παιδια που λυποθυμουν ειναι τα κομματικα τους οργανα (κατι 25χρονοι μαντραχαλοι) που εξω απο δημοτικα και γυμνασια στεκονται ολοι μερα μοιραζοντας φυλαδια και προκυρηξεις των προοδευτικων τους κομματων, παρακεινόντας μαθητες σε εξεγερση..... αραγε η κουμουνδουρου και ο περισσος τους εχει δωσει κανενα σαντουιτσακι γιατι τα βλεπω πολυ αδυνατα τα αμοιρα
    george
    απάντηση1724