από metereologos.gr
Τρίτη 21 Αυγούστου 2018
 

Αήθης επίθεση Κασιδιάρη στην Χριστοδουλοπούλου

Ρατσιστικοί και προσβλητικοί χαρακτηρισμοί από τον βουλευτή της Χρυσής Αυγής
Αήθης επίθεση Κασιδιάρη στην Χριστοδουλοπούλου
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Σε προκλητικές και προσβλητικές αναφορές για την Τασία Χριστοδουλοπούλου προχώρησε ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής Ηλίας Κασιδιάρης, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Ολομέλειας της Βουλής για την κύρωση σύμβασης σχετικά με το μεταναστευτικό.

Από το βήμα της Βουλής, ο Ηλίας Κασιδιάρης σημείωσε: «Κι εμείς έχουμε δικαίωμα μεθαύριο όταν αναλάβουμε, να βάλουμε τη Χριστουλοπούλου σε μια βραχονησίδα για να υποδέχεται λαθρομετανάστες και όπως θα έρχονται αυτοί και θα τη βλέπουν νύχτα, θα λένε τι πράγμα είναι αυτό, θα κάνουν αναστροφή και θα γυρίζουν πίσω τρέχοντας μέχρι τα βάθη της Μικράς Ασίας. Αυτή τη λύση θα επιβάλλουμε. Θα βάλουμε την Τασία Χριστοδουλοπούλου να τη βλέπουν το βράδυ εκεί σαν σκιάχτρο πάνω σε μια βραχονησίδα και έτσι θα φεύγουν».

Διεγράφη από τα πρακτικά η επίθεση του Κασιδιάρη


Διεγράφη με απόφαση του προεδρείου η προσωπική επίθεση που είχε δεχθεί νωρίτερα σήμερα από τον βουλευτή της Χρυσής Αυγής Ηλία Κασιδιάρη, η αντιπρόεδρος της Βουλής Τασία Χριστοδουλοπούλου κατά τη συζήτηση του νομοσχεδίου για το άσυλο.

«Υπερασπίστηκα τους πρόσφυγες που βρίσκονταν στην πλατεία Ομονοίας. Έπρεπε εγώ ως υπουργός να δώσω την απάντηση γιατί είναι αυτοί εκεί. Να δώσω εγώ απάντηση σε αυτές τις παράλογες ερωτήσεις των τότε ξενόφοβων καναλιών, που ενορχήστρωναν ολόκληρη εκστρατεία ενάντια στην κυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ» είπε η κ. Χριστοδουλοπούλου και πρόσθεσε: «γι΄αυτό θέλω να πω ότι δεν θα απαντήσω σε ένα παραλήρημα, όπως ακούστηκε μέσα στη Βουλή, από κάποιον νεοναζί κανίβαλο, γιατί για κανίβαλο πρόκειται. Αυτό που θα ευχηθώ είναι η ελληνική δικαιοσύνη να εκτελέσει το χρέος της για να ξεβρομίσει η Βουλή από αυτόν τον φασιστικό, σεξιστικό, ρατσιστικό, ξενοφοβικό λόγο που τον ακούμε και παρακολουθούμε και δεν μπορούμε να αντιδράσουμε. Αυτή είναι η ουσία. Δεν πρέπει να γίνουμε Ευρώπη. Η εξαίρεση του 2015 συνεχίζει να είναι εξαίρεση και το 2018 και αυτή η κυβέρνηση είναι η μοναδική που έχει το θάρρος να προσπαθεί να εφαρμόσει τη νομιμότητα και να προσπαθεί να εξισορροπήσει τις απαιτήσεις των Ευρωπαίων με την πραγματικότητα και τη διεθνή προστασία».

"Όταν όλος ο κόσμος ζει στη βαρβαρότητα και όταν δεν υπάρχει ένας άνθρωπος να καταδικάσει αυτά που συμβαίνουν, τολμάνε να μιλάνε για την κυβέρνηση και τις νομοθετικές πρωτοβουλίες που ακροβατούν, πράγματι ακροβατούν, στην προσπάθεια να μείνουμε άνθρωποι, να δώσουμε ένα μήνυμα ότι υπάρχει ακόμα ελπίδα, ότι μπορούμε να αντισταθούμε σε αυτή τη λαίλαπα και τους εκβιασμούς των Ευρωπαίων και μεγαλοσχημόνων και ότι είμαστε άνθρωποι και δεν είμαστε μισαλλόδοξοι, να μισούμε τα θύματα του πολέμου. Αν είναι δυνατόν να είμαστε εδώ και να συζητάμε για τους πρόσφυγες με αυτό τον χυδαίο τρόπο που ακούσαμε από όλους τους εκπροσώπους της αντιπολίτευσης» σχολίασε η κ. Χριστοδουλοπούλου.

Ο προεδρεύων Γιώργος Λαμπρούλης ζήτησε να διαγραφεί από τα πρακτικά η επίθεση που δέχθηκε η κ. Χριστοδουλοπούλου από τον Ηλία Κασιδιάρη.

«Καλό είναι να έχουμε αντανακλαστικά και να αντιδρούμε τη στιγμή που ακούγονται αυτές οι χυδαιότητες» σχολίασε η αντιπρόεδρος της Βουλής.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (18)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Σωστός ο Κασιδιάρης !!!!! | 17/05/2018 12:12
    Έρχονται εκλογές και ο Σφύριζα θα πάει ξανά στο 5 %
    Πέτρος
    απάντηση113
     
     
    Στο τσιπρεΐκο τσιρκο φυσικα υπαρχουν και ... | 16/05/2018 19:42
    ... αντιπροεδρικεςκατσικες που εχουν αγρια κατσικωθει στον σβερκο των αθωων αλλα και τον ενοχων. Πολλοι απο τους τελευταιους εχουν ηδη κοψει το ... κουλο που ψηφισε πινοκιο, οι υπολοιποι ζουν στον λοβοτομημενο κοσμο τους. ευρωπη δεν θελει η πανηλιθια να γινει αλλα ευχαριστως τρωει με τα λεφτα των Ευρωπαιων.
    Ελληνας εξωτερικου
    απάντηση120
     
     
     
    χιουμορ | 16/05/2018 11:33
    οντως ο κασιδιαρης ειναι ακραιος. αλλα τωρα τελευταια βλεπω οτι απεκτησε κακογουστο μεν αλλα χιουμορ.αυτο εναι καλο . για ολλους.
    ATHINEOS
    απάντηση2910
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    "Ανθρωπιά" με εξαφάνιση; | 16/05/2018 11:27
    Μ' άρεσε αυτό το "δεν θα γίνουμε Ευρώπη"! Τι ακριβώς θέλετε να γίνουμε δηλαδή κ. Τασία; Τα κορόιδα του πλανήτη; Ένα "ταμπόν" που θα απορροφά όλης της Γης τους κολασμένους μέχρι να γίνει κι' εδώ κόλαση; Δεν είναι θέμα ανθρωπιάς, είναι θέμα ότι η Ελλάδα χάνεται με τις πολιτικές σας και σε λίγα χρόνια έτσι όπως πάμε θα γίνουμε μια ωραία αραβική χώρα με πλειοψηφία τους μουσουλμάνους που θα προστατεύει η... Τουρκία! Η ανθρωπιά υπάρχει αλλά όπως είδατε και στην Λέσβο το νησί της ανθρωπιάς όλα έχουν ένα όριο και οι ίδιοι που πήγαιναν για το νόμπελ ανθρωπιάς διαδηλώνουν εναντίον σας! Γιατί δεν αντέχουν άλλο και γιατί είδαν που πάει το πράγμα... Δεν θα μας εξαφανίσετε εσείς!
    y.d.
    απάντηση544
     
     
    Μην τα βάζετε όλα στην κρησάρα της ... | 16/05/2018 10:01
    ...δικτατορικής "πολιτικής ορθότητας". Στην Ελλάδα από τον Ιανουάριο του 2015, λαμβάνει χώρα ένας βίαιος και πρωτόγονος εποικισμός από αφροασιάτες μωαμεθανούς, με συνοπτικές διαδικασίες. Κυρίως υπεύθυνος είναι ο Τσίπρας και η συμμορία του, μέλος της οποίας είναι και η εν λόγω "κυρία", ακτιβίστρια υπέρ των λαθρομεταναστών. Η Ελλάδα χάνεται, εξανδραποδίζεται οικονομικά, και το χειρότερο αλλοιόνεται πληθυσμιακά με γεωμετρική πρόοδο. Σε 2-3 χρόνια θα τρίβουμε τα μάτια μας...
    Καλλιθέα Σίτυ
    απάντηση8618
     
     
    να βάλουμε τη Χριστουλοπούλου σε μια βραχονησίδα για να υποδέχεται λαθρομετανάστες | 16/05/2018 09:39
    μόνο ένας Νεοναζί κανίβαλος θα ήταν τόσο διεστραμένος :D
    σα πρόταση πάντως, δεν είναι κι άσχημη
    απάντηση3259
     
     
    Ας στείλουμε την γυναίκα του Δρίτσα σπιτι της | 16/05/2018 09:00
    Η χωρα έχει υποφέρει από τον ΣΥΡΙΖΑ και τις άθλιες πολιτικες του σε όλους τους τομείς. Η σύζυγος Δρίτσα, Χριστοδουλοπουλου είναι ότι χειρότερο έχει περάσει από την Βουλή. Ο Ηλίας Κασιδιάρης λεει αυτό που λεμε όλοι μας, κάθε μερα στις καθημερινές μας συζητήσεις. Τα ΜΜΕ διαστρέφουν και λογοκρίνουν την καθημερινότητα. Αυτό αποτελεί μεγάλη διαστροφή, πληγή για την δημοκρατία και τον πλουραλισμο. Εύγε Ηλία
    Αντι-συριζαιος πολιτης
    απάντηση7624
     
     
    Η αλήθεια είναι | 16/05/2018 07:12
    ότι η εξωτερική όψη δεν έχει καμία σημασία. Ο κασιδιάρης είναι όχι μόνο μικρός αλλά κ βλάξ, έσφαλλε κ αν είναι άντρας πρέπει να ζητήσει συγνώμη, εκτός εάν ενταχθείς στο θέατρο σκιών του είπανε να ενισχύσει τον κυριάκο πάσει θυσία. Σε θέματα κυνερνητικής πολιτικής όμως που οι αποφάσεις των στελεχών επηρρεάζουν την κοινωνία το εκτόπισμα της τασίας είναι όχι απλώς ανύπαρκτο αλλά η ίδια αυτογελοιοποιείται καθημερινά. Πολύ εύστοχα ο Αίσωπος είχε εξηγήσει πολλούς αιώνες πρίν ότι τα σ...ά επιπλέουν. Δεν περιμένω οι συριζαίοι να καταλάβουν την ζημιά που εξακολουθητικά επιμένουν να κάνουν ώντας εγκλωβισμένα θύματα μιας αποτυχίας που ποτέ δεν λειτούργησε, το θέμα γιαυτούς δεν είναι ιδεολογικό, λαμόγια είναι σε εντεταλμένη υπηρεσία, μετά άλλος...κ ξανά προς τη δόξα τραβά..
    AIX
    απάντηση3214
     
     
    κακως | 16/05/2018 06:53
    ΚΑΚΩΣΔΙΕΓΡΑΦΗΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΒΡΩΜΟΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ. ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΝΙΒΑΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΧΑ
    καρουζακης ιωαννης
    απάντηση2351
     
     
    Η λεκτική βία χείρων της σωματικής ! | 16/05/2018 01:12
    Για ποιο λόγο ο προεδρεύων,κ. Λαμπρούλης, έδωσε εντολή να διαγραφεί από τα πρακτικά η επίθεση του Κασιδιάρη κατά της κ. Χριστοδουλοπούλου; Η Βουλή , και όσα εμετικά εκστομίζουν οι Χρυσαυγίτες, αλλά και άλλοι "εκλεκτοί" του ...σοφού λαού είναι το "σώμα της Ιστορίας", όπως λέει ο κ. Βενιζέλος. Και την Ιστορία κανείς δεν έχει δικαίωμα να την διαγράφει. Όσοι υποστηρίζουν, όπως ο Λαμαρτίνος, ότι η Ιστορία διδάσκει τα πάντα, θα έμεναν ..ενεοί , ελπίζω , (όπως ο κ. Παυλόπουλος, όταν κατά σύμπτωση (;) πάλι " ήρωας " επεισοδίου ήταν ο Κασιδιάρης και χαστούκιζε την κ. Κανέλη, με τον λαϊκιστή κ. Παπαδάκη να φωνάζει "Μη , Μη, Μη,...), όταν πληροφορούνταν το ποιον των αντιπροσώπων μας της .
    Έκτωρ
    απάντηση3613
     
     
    Καλή ιδέα! | 15/05/2018 23:39
    Δεν θα ψηφίσω ποτέ τον Κασιδιάρη ή τη Χρυσή Αυγή, αλλά βρίσκω καλή την ιδέα του. Θα είναι μία πρώτης τάξεως ευκαιρία να φανεί σε κάτι χρήσιμη στην χώρα η περιβόητη κυρία Τασία. Αρκετή ζημιά έκανε με τις ιδεοληψίες της την περίοδο που διατέλεσε υπουργός και τα έκανε θάλασσα... Γι' αυτό άλλωστε την έδιωξε από τη θέση αυτή ο επίσης αποτυχημένος Τσίπρας.
    Αθηναίος πολίτης
    απάντηση8213
     
     
    Ντροπή! | 15/05/2018 22:37
    Εκείνος έχει δει τη μούρη του στον καθρέφτη που είναι σαν ουρακοτάγκος; ΟΥΓΚ!
    Nick
    απάντηση2560
     
-