από metereologos.gr
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018
 

O Κ. Μητσοτάκης διέγραψε τον Ευάγγελο Αντώναρο από την Νέα Δημοκρατία για σχόλιο κατά του Γεωργιάδη

Κατηγορούσε τον αντιπρόεδρο της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης ως σεξιστή και τον αποκαλούσε δοτό αντιπρόεδρο - Δήλωση Αντώναρου
O Κ. Μητσοτάκης διέγραψε τον Ευάγγελο Αντώναρο από την Νέα Δημοκρατία για σχόλιο κατά του Γεωργιάδη
Ο Ευα΄έγγελος Αντώναρος
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Την διαγραφή του Ευάγγελου Αντώναρου από τη Νέα Δημοκρατία αποφάσισε ο Κυριάκος Μητσοτάκης μετά την ανάρτηση σου στο Facebook κατά του Άδωνι Γεωργιάδη.

Το σχόλιο που κ. Αντώναρου κρίθηκε ιδιαίτερα σκληρό και από σήμερα είναι εκτός παράταξης. Ο κ. Αντώναρος μεταξύ ανέφερε μεταξύ άλλων: «Ο σεξιστής εκ της τάξεως των μουσαφιραίων προερχόμενος (για λίγο ακόμη διάστημα) δοτός αντιπρόεδρος αποδεικνύει με τη συμπεριφορά του κάθε μέρα που περνάει ότι δυσκολεύεται να ενταχθεί στον χώρο της μεγάλης κεντροδεξιάς παράταξης.

Τι απαντά η Νέα Δημοκρατία


Πηγές της ΝΔ σχολίαζαν οτι πως έχει εξ αρχής πει δημόσια ο Κυριάκος Μητσοτάκης επιθυμεί να χυθεί άπλετο φως στη συγκεκριμένη υπόθεση χωρίς κουκούλες. Με αυτό το δεδομένο είναι αδιανόητο κάποια στελέχη του κόμματος την ώρα που είναι εμφανές ότι η κυβέρνηση κατασκευάζει κατηγορητήρια να παίζουν προσωπικά παιχνίδια αμφισβητώντας ακόμη και το τεκμήριο της αθωότητας.







Δήλωση Αντώναρου


«Η μεγάλη κεντροδεξιά παράταξη στην οποία ανηκω από την εποχή του Κωνσταντίνου Καραμανλή συνεχώς και αδιάλειπτα και θα συνεχίσω φυσικά να ανήκω έχει αρχές, αξίες, κώδικες συμπεριφοράς και καταστατικές διατάξεις.

Αυτές σήμερα παραβιάσθηκαν κατάφωρα.

Πληροφορήθηκα με έκπληξή μου από δημοσιογράφους και τα μέσα ενημέρωσης ότι με απόφαση του κ. Μητσοτάκη "τίθεμαι" εκτός κόμματος.

Η απόφαση αυτή είναι αντικαταστατική και συνεπώς άκυρη εφ όσον δεν τηρήθηκαν οι προβλεπόμενες διαδικασίες.

Αναμένω από τον κ. Μητσοτάκη που ευαγγελιζόταν νέα ήθη να ζητήσει την άμεση σύγκληση των αρμοδίων οργάνων του κόμματος καθώς και να καταθέσει πλήρως δικαιολογημένο σχετικό αίτημα. Επίσης τον καλώ να δώσει οδηγίες για την άμεση διακοπή των διαρροών με συκοφαντικό περιέχομενο που διακινούνται από εντεταλμένα κομματικά στελέχη σε βάρος μου στα μέσα ενημέρωσης και κοινωνικής δικτύωσης.

Αλλωστε η ιστορία μου και η μεγάλη διαδρομή μου στη παράταξη και στα κυβερνητικά της σχήματα είναι γνωστές. Και δεν επιτρέπω σε κανένα και φυσικά ούτε και στον κ. Μητσοτάκη να τις θέτει σε οποιασδήποτε μορφής αμφισβήτηση - με κανένα πρόσχημα και για κανένα ευκαιριακό σχεδιασμό. Ολοι γνωριζόμαστε καλά σ αυτόν τον τόπο.

Θα επανέλθω όταν ενημερωθώ για τη στάση του κ. Μητσοτάκη
».








Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Συνεχίζει την επίθεση μετά τη διαγραφή του από την ΝΔ ο Ευάγγελος Αντώναρος 
«Προσωπικές οι απόψεις Αντώναρου» λέει το περιβάλλον Καραμανλή 
Μητσοτάκης για πΓΔΜ: Λύση - πακέτο με συνταγματική αναθεώρηση 
 
 
σχόλια (19)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Κυριακο προσοχη, | 13/02/2018 20:48
    ο Ρουσοπουλος ετοιμαζεται για να επανελθει. Εαν το επιτρεψεις αυτο θα αποχωρισουν απειροι Ν. Δημοκρατες σορηδον.Το κομμα πρεπει να καθαρισει διαφορετικα δεν θα παμε καθολου καλα.
    Νεοδημοκρατες
    απάντηση00
     
     
    Ο τρελλος του χωριου | 12/02/2018 15:23
    Ρε παιδια εδω ειναι Ελλαδα, το καθε κομα εχει τον τζουτζε του ,τον καραγκιοζη του...... πχ... η ΝΔ τον Αδωνι, ο Συριζας τον Πολακη. και Φιλη , οι Ανελ τον καμενο, και τα χρυσα αυγα τον κασιδιαρη... Ας ελπιζουμε οτι αυτο τουλαχιστον θα το δημοσιευσετε να γελασουμε λιγακι.....;)
    Σαφριδης
    απάντηση16
     
     
    Ιστορία κ διαδρομή | 12/02/2018 13:48
    LOL - ζουμε στην εποχή της "ιστορίας και προσωπικής διαδρομής", όλοι έχουν κ από μία. Η μισή Ελλάδα ούτε που τον ξέρει τον τυπο ....go figure! Btw, μόνο οι κοκότες λύνουν τις διαφορές τους στο facebook.
    ΠΔ
    απάντηση63
     
     
    πως τον είπε? | 12/02/2018 13:03
    σεξιστή και δισπροσάρμοστο τον Αδωνι.Ε και λίγα είπες.Τώρα που σε διέγραψε βγες και πες και άλλα.Nα το ευχαριστηθείς και συ και μεις.
    μαζί σου
    απάντηση45
     
     
    Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απολέσαι. | 11/02/2018 21:39
    Στην περίπτωση αυτή ισχύει μόνο η ρήση αυτή. Απορεί κανείς πως ήταν δυνατόν ο Ευάγγελος Αντώναρος , έμπειρος δημοσιογράφος και πολιτικός , να κάνει δήλωση που δείχνει άνθρωπο όχι απλά εμπαθή επειδή δεν είναι πλέον στον κύκλο της εξουσίας αλλά πρωτίστως μειωμένων πνευματικών ικανοτήτων. Τα περί εσωκομματικής σύγκρουσης λόγω Novartis στη ΝΔ είναι αστεία.
    Ο προβληματιζόμενος.
    απάντηση147
     
     
    Συμμαχητής! | 11/02/2018 19:23
    Συμμαχητής του Παπαγγελόπουλου και σύμμαχος του Τσίπρα. Να τους χαίρεται ο Κώστας Καραμανλής.
    Στάθης Γ. Ξ.
    απάντηση186
     
     
    Δημοκρατία; | 11/02/2018 13:32
    Ο πρόεδρος κόμματος "διαγράφει" μέλος του κόμματος διότι τον ενόχλησε σχόλιο του! Μου θυμίζει ολίγον τι την βασίλισσα στην "Αλίκη στην Χώρα των Θαυμάτων": κόψτε το κεφάλιι!
    Τ.Τ.
    απάντηση917
     
     
    ΜΠΡΑΒΟ | 11/02/2018 12:56
    Μονο μπραβο μπορει να πει κανεις για την αμεση αλλα και επιβεβλημενη αντιδραση του κου Μητσοτακη. Ειναι καιρος να καταλαβουν αυτα τα νουμερα του τυπου Αντωναρου οτι η περιοδος του τσαμπα μαγκα τελειωσε.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση228
     
     
    διαγραφή Αντώναρου | 11/02/2018 09:30
    Εκείνο που δεν μπορούν ή δε θέλουν να αντιληφθούν όλοι αυτοί οι άνθρωποι είναι πως τώρα δεν είναι ο προσφορότερος χρόνος για να καταλογιστούν πολιτικές ή νομικές ευθύνες, να διευθετηθούν διαφορές με κάθε λογής πολιτικές οικογένειες ένθεν και εκείθεν. Αντίθετα θα πρέπει όλοι εμείς του δημοκρατικού κέντρου και της κεντροδεξιάς, νε μείνουμε ενωμένοι σα μια γροθιά, προκειμένου να επιτύχουμε την διάλυση όλων αυτών που υπονομεύουν το πολίτευμά μας, γιατί αυτό είναι το ζητούμενο. Για όλα τα υπόλοιπα υπάρχει χρόνος... μετά! Αλλωστέ το έχει ήδη αναφέρει δημόσια ο κ. Τσίπρας: θα συνεργαζόμουνα ακόμη και με το διάβολο! Αν συνεχίσουν έτσι, απλά παίζουν το παιχνίδι του και τον καθιστούν κυρίαρχο
    μαριάννα
    απάντηση89
     
     
    Τον Κωνσταντίνο Καραμανλή... | 11/02/2018 07:40
    ... να μην τον πιάνεις στο στόμα σου αραιοτρίχικια πολιτική μετριότητα. Μάθατε όλοι και αναφέρεστε σ´ αυτόν για να αποκτήσετε νομιμοποίηση! Άντε σπιτάκι σου να κάνεις καμμιά δουλειά (αν ξέρεις καμμιά βέβαια, πολιτικάντη)
    aanton
    απάντηση104
     
     
    Ζωή σε λόγου μας... | 11/02/2018 06:23
    Καιρός ήταν να φύγουν όλοι αυτοί οι περίεργοι τύποι ποι μύριζαν μούχλα και θύμιζαν το παρελθόν,το οποίο και πρέπει να αφήσουμε πίσω μας. Προφανώς,ο Αντώναρος,αντιπροσωπεύει όλα εκείνα για τα οποία η παράταξη δεν πρέπει να αισθάνεται περήφανη.
    Ακόμα τρέχω.
    απάντηση203
     
     
    Αιδώς! | 11/02/2018 04:01
    Των οικιών ημών εμπιπραμένων υμείς άδετε.
    α.κ.
    απάντηση02
     
     
    Δεν μας χε.εις ρε Νταλαρα! | 11/02/2018 03:26
    Δεν μας χε.εις ρε Νταλαρα!
    Δημήτρης χατζησάββας/Κλικίς
    απάντηση26
     
     
    Σωστή, στιβαρή, αναγκαία η απόφαση του Κυριάκου. | 10/02/2018 22:52
    Εύγε του! Αρκεί πιά η υποχωρητικότης έναντι της άκρας Αριστεράς και των, μάλλον από συνδυασμό πολιτικής αφελείας και κεκτημένης λόγω πελατειακής κρατιστικής παραδόσεως (βλ. "λαϊκή Δεξιά") κινουμένων, συνοδοιπόρων της εντός της ΝΔ.
    Ν. Πειρουνάκης
    απάντηση148
     
     
    Επιτέλου μια καλή είδηση! | 10/02/2018 22:26
    Στα τσακίδια ο πεμτοφαλαγγίτης του ΣΥΡΙΖΑ! Μπράβο Κυριάκο. Σούταρε και άλλους τέτοιους που ονειρεύονταν τη ΝΔ ουρά των κυβερνώντων.
    Νίκη
    απάντηση1712
     
     
    ENA MPRABO | 10/02/2018 22:21
    MPRABO KYRIAKO EDIOKSES ENA KARAMALIKO YPODOYLO POY STH AKSIA TOY GEORGIADH DEN FTANH OYTE STO ENA TOIS EKATO.
    andreas
    απάντηση139
     
     
    Δεν γνωρίζω | 10/02/2018 21:59
    αν υπάρχουν συγκεκριμένες κατηγορίες, που να δικαιολογούν τη διαγραφή ενός στελέχους. Και μάλιστα από τον πρόεδρο και όχι από τα αρμόδια κομματικά όργανα. Δείχνει αυταρχισμό, ακραίου κόμματος, όχι δημοκρατικού. Άλλωστε, η κριτική στο Γεωργιάδη, αν και με άπρεπους χαρακτηρισμούς, είναι δικαιολογημένη. Θα μπορούσε να τον επιπλήξει. Και πριν απ' αυτόν το Γεωργιάδη. Άλλωστε οι απρεπείς χαρακτηρισμοί, προδότη, απατεώνα, ξενίδουλε, Γερμανοτσολιά, είναι στο καθημερινό λεξιλόγιο των Βολευτών μας. Ξεφτύλησαν από χέρι και χωρίς έρευνα ηγετικά στελέχη του συναφιού τους, το σεξιστή τον μάρανε. Μαύρο χάλι.
    Συνταξιούχος
    απάντηση1113
     
     
    Επιτέλους!!! | 10/02/2018 21:33
    Η Νέα Δημοκρατία απαλλάσσεται από διάφορα βαρίδια, τύπου Παπακώστα, Αντώναρου κ.ά. Συγχαρητήρια στον Κυριάκο Μητσοτάκη!!!
    Νεοδημοκράτης
    απάντηση188
     
     
    ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΩΛΕΙΑ! | 10/02/2018 21:21
    Παιδιά, μεγάλη απώλεια! Δεν τολμώ να τοπιστέψω! Πώς θα πάμε στις εκλογές χωρίς τη φάτσα του Αντώναρου! Απώλεια, σου λέω!!!
    ΑΚΑΚΙΟΣ
    απάντηση215
     
-