από metereologos.gr
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018
 

Ζουράρις: Ο Τσίπρας είναι ένας νεαρός σοφός

Κολακευτικά σχόλια για τον Πρωθυπουργό
Ζουράρις: Ο Τσίπρας είναι ένας νεαρός σοφός
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Με κολακευτικά σχόλια για τον πρωθυπουργό Αλέξη Τσίπρα μίλησε ο πρώην υφυπουργός Παιδείας Κώστας Ζουράρις, χαρακτηρίζοντάς τον, μεταξύ άλλων, ως «νεαρό σοφό», λίγες ώρες μετά την απόδοχή της παραίτησής του.

«Τον ήξερα πολύ λίγο. Χθες που τον γνώρισα για καμιά ώρα, ανακάλυψα ότι είναι καλύτερος, από ότι πίστευα» σημείωσε ο κ. Ζουράρις μιλώντας στο ραδιοφωνικό σταθμό «ΘΕΜΑ 104,6». «Eίναι ένας νεαρός σοφός, έχει μια εκπληκτική φιλοπατρία, είναι πράος, μειλίχιος. Ήταν σαν ένας καλός γιος μου».

Σχετικά με την παραίτησή του ο κ. Ζουράρις διαμήνυσε πως παραιτήθηκε μόνος του, ενώ απέφυγε να προβεί σε κάποιο σχόλιο για τις υβριστικές δηλώσεις που έκανε κατά των φιλάθλων του Ολυμπιακού και του Άρη.

Αναφερόμενος παράλληλα στο θέμα της ονομασίας της ονομασίας της ΠΓΔΜ, ο πρώην υφυπουργός τόνισε ότι «δεν υπάρχει γεωγραφική ονομασία, η ονομασία είναι πάντα πολιτική».

Νωρίτερα την Τρίτη, ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας έκανε δεκτή την παραίτηση που υπέβαλλε ο κ. Ζουράρις, με τον υπουργό Παιδείας, Κώστα Γαβρόγλου, να αναλαμβάνει τις αρμοδιότητες του πρώην υφυπουργού.

Υπενθυμίζεται ότι ο κ. Ζουράρις με μία λιτή επιστολή ενημέρωσε από την Κυριακή τον πρωθυπουργό - τον οποίο αποκάλεσε σύντροφε - για την πρόθεσή του να παραιτηθεί από τη θέση του υφυπουργού Παιδείας μετά το σάλο που δημιουργήθηκε από τις δηλώσεις του.

«Ερίδματε (σσ καλοδομημένε) πρωθυπουργέ και σύντροφε υποβάλλω σήμερα 14.1.2018 την από την θέση του υφυπουργού επί της παιδείας παραίτησίν μου, η οποία διευκολύνει, ως εικός την κυβερνητική αλληλεγγύη και, συνάμφω το πολιτικό μου αυτεξούσιον. Μετά της προσηκούσης τιμής, Κώστας Γ. Ζουράρις», ανέφερε χαρακτηριστικά.



Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ζουράρις: Δεν ζητάω συγγνώμη, ό,τι είναι σάτιρα δεν καταδικάζεται 
Υπέβαλε παραίτηση από υφυπουργός Παιδείας ο Κώστας Ζουράρις 
 
 
σχόλια (16)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    κύλησε ο τέντζερης... | 18/01/2018 15:30
    O Tσίπρας είναι ένας ντενεκές ξεγάνωτος. Λεχρίτης καταληψίας, άεργος φραπεδιάρης μπαχαλάκιας. Αλλά είπαμε όμοιος ομοίου αει πελάζει...
    Μιχάλης Τ
    απάντηση40
     
     
    Το καλό παιδί! | 18/01/2018 10:09
    Ελάχιστοι αντιλαμβάνονται το χιούμορ του κ.Ζουράρι και επίσης τιμή του που απομακρύνθηκε από αυτό τον συρφετό των α-νοήτων.
    Παντελής
    απάντηση14
     
     
    XORIS LOGIA !!! | 17/01/2018 12:50
    SOFOKOLOTOUMPAS !!!!
    MANIATIS
    απάντηση121
     
     
    OK, EYXARISTOYME | 17/01/2018 11:37
    PARAKALO, O EPOMENOS
    AST'A DIALLA
    απάντηση121
     
     
    Ο Τσίπρας | 17/01/2018 08:07
    πόσο "σοφός" είναι ασε να το κρίνουμε εμείς που είμαστε οι αρμόδιοι, εσύ πάντως είσαι τσίρκο
    Τσούρμο
    απάντηση302
     
     
    Αριστερος τουμποσοφος... | 17/01/2018 07:21
    Πλακα μας κανεις παλι,ετσι;;;.
    Μαλλον θα ενοεις...
    απάντηση283
     
     
    Aλοπρόσαλος | 17/01/2018 06:20
    Από την πολύ σοφία του Τσίπρα, από τίς αυταπάτες του, από την ψευτιά του φθάσαμε εδω που είμαστε και ουδείς ξερει που βαδίζουμε. Αλλά τι περιμένομε να ξεστομίσει ο κ.Ζουράρης, την πλακα του εκανε και κάνει. Εχει πάρει μισθό ποτέ 300 ευρώ? Ζει από τα επιδόματα του Τσίπρα που τα παίρνει από τους φορολογουμένους και απλως μοιράζει φτώχια? Οχι βεβαια..Ας το βουλώνει λοιπόν καλύτερα και ο καιρός πλησιάζει πλεόν γρηγορότερα του αναμενόμενου...
    Παύλος Μακρυωνίτης, Αγρίνιο
    απάντηση283
     
     
    Μα ο Δρ. Τσίπ είναι γιός σου κ. Σβουράρη! | 17/01/2018 05:55
    Απλώς χαθήκατε για λίγο και τώρα ξαναβρεθήκατε, αλλά μόνο για «λίγο»… πάλι.
    Michail Leon
    απάντηση123
     
     
    O STAYLOS | 16/01/2018 21:16
    ZOYRARI OSO KAI NA GLYFHS PANTA SE STAYLO MENHS OPOTE SKYLOS DEN THA GINHS
    gianis
    απάντηση203
     
     
    Τα πάντα για τις εντυπωσεις | 16/01/2018 21:06
    Την ανάγκη φιλοτιμία ποιούμενος, ο γραφικός υφυπουργός υποκρίνεται ότι φεύγει οικειοθελώς, πλέκοντας το εγκώμιο του πρωθυπουργού! Το υφάκι του είναι του σοφού ενήλικα που αναγνωρίζει κάποιες ικανότητες στους άλλους. Αποκρύπτει ότι έφαγε ξεγυρισμένη κλωτσιά... Στον αγύριστο!
    πολίτης
    απάντηση193
     
     
    γλυψ γλυψ | 16/01/2018 20:49
    Αν η κωλοτουμπα ειναι σοφια τοτε οχι απλα σοφος, πανσοφος ειναι.
    Χρηστος
    απάντηση163
     
     
    Αλήθεια;; | 16/01/2018 20:21
    Κι εσύ είσαι ένας γέρος βλάκας!!
    BasT
    απάντηση173
     
     
    Βάλε πλάτη | 16/01/2018 19:58
    Αφού κ. Ζουράρι ο Αλέξης Τσίπρας είναι, όπως εσύ λες , ένας νεαρός σοφός βάλε λίγο πλάτη να γίνει διδάκτωρ στο Πανεπιστήμιο που εσύ διδάσκεις ή δίδαξες (;)
    Όχι άλλο κάρβουνο !
    απάντηση183
     
     
    Ο " Εθνάρχης της Αριστεράς " ο " νεαρός σοφός " , κ. Τσίπρας . | 16/01/2018 18:56
    " Πράος και μειλίχιος " με τους κόλακες . Με όσους του ασκούν κριτική εριστικός και χολώδης . Αυτό είναι ο "νεαρός σοφός" ! Αλλά εσείς "φιλόσοφε" , κ. Ζουράρη απαντήστε στο ερώτημα : Πώς γίνεται κανείς από νεανική ηλικία σοφός ;
    Έκτωρ
    απάντηση153
     
     
    Και να σκεφτείς μόνο | 16/01/2018 18:46
    ότι αυτός υπήρξε υφυπουργός παιδείας, διορισμένος από το "σοφό" νεαρό, αντιλααμβάνεσαι την καθολική πτώχευση της δύστυχισμένης μας χώρας. Και ασφαλώς την ποιότητα των πολιτικών.
    Συνταξιούχος
    απάντηση152
     
     
    και συ είσαι | 16/01/2018 18:26
    γέρος και πολύ Άσοφος
    idiot buster
    απάντηση152
     
-