από metereologos.gr
Σάββατο 22 Ιουλίου 2017
 

Όταν σύσσωμη η Χρυσή Αυγή τραγουδούσε υπέρ του τρίτου ράιχ

Βίντεο - ντοκουμέντο στο οποίο εμφανίζονται τα στελέχη της
Όταν σύσσωμη η Χρυσή Αυγή τραγουδούσε υπέρ του τρίτου ράιχ
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

Αθήνα 

Ένα βίντεο - ντοκουμέντο από τον Ιανουάριο του 2005 φέρνει σήμερα στη δημοσιότητα η Εφημερίδα των Συντακτών, για να επιβεβαιωθεί ότι η Χρυσή Αυγή υμνούσε το τρίτο ράιχ.

Στο βίντεο εμφανίζονται οι Νίκος Μιχαλολιάκος, Ηλίας Κασιδιάρης, Ηλίας Παναγιώταρος, Γιώργος Γερμενής, Αρτέμης Ματθαιόπουλος και Γιώργος Μισιάκας να χαιρετούν ναζιστικά και να τραγουδούν τον ναζιστικό ύμνο «Υπεράνω όλων η Γερμανία».

Όπως αναφέρει η Εφημερίδα των Συντακτών, πρόκειται για βίντεο από συναυλία που οργανώθηκε στην Αθήνα στις 30.01.05, με συνωμοτικό τρόπο από τη Χρυσή Αυγή, ενώ σε αυτήν ήταν παρούσα σε όλη τη διάρκεια η ηγεσία της οργάνωσης.

Στο χώρο υπάρχουν ναζιστικές σημαίες, ενώ κυριαρχούν τα συνθήματα Sieg Heil (Ζήτω η νίκη) και Juden Raus (Έξω οι Εβραίοι).





Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (49)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    "Ζητω η αιώνια Ελλάς" | 15/02/2017 10:48
    Είναι προφανές ότι είναι προϊόν κοπτοραπτικής από δυο βίντεο, το ένα μαυρόασπρο με χρυσαυγίτες που λένεκαι τραγουδούν τον Εθνικό ύμνο και ένα έγχρωμο από εκδήλωση ναζιστών Γερμανών που τραγουδούν και αυτοί τον δικό τους Εθνικό τους ύμνο.
    Zaglos
    απάντηση73
     
     
    Αρχαιοελληνικά τραγούδια σε γερμανική μετάφραση | 15/02/2017 09:52
    Έδωσε γραμμή η ναζιστική συμμορία να γράψουν όλα τ ασπόνδυλα να δικαιολογήσουν το προσκύνημα υης ναζιστικής Γερμανίας και ότι σιγά το πράγμα...τι έγινε; καταστράφηκε η Ελλάδα από τους ναζί μηπως; Όχι οχι ψιλά γράμματα.
    Mix sym
    απάντηση16
     
     
    kyriakos | 14/02/2017 15:12
    Τα χρυσαυγουλα στη Γυάρο και τα κουμμουνια Αη Στράτη. Να χτίσουμε ξενώνες για τις φορνες τις γυναίκες τους και τα μπάσταρδα τους, ώστε να μπορούν να πάνε εκεί και να κλαίνε από το πρωί μέχρι το βράδυ ώστε να μη μπορούν να πουν ότι τους στερούμε το δημοκρατικό τους δικαίωμα στη κλαψα και στο να βλέπουνε τις πατσαβουρες που παντρεύτηκαν και τα τέρατα που γέννησαν.
    kyriakos
    απάντηση410
     
     
    Το φίδι και η φωλιά του! | 14/02/2017 13:44
    Πάτησε κανείς από σας φωλιά φιδιού;Μην τολμήσετε,γιατί ακαριαία θα δεχτεί επίθεση από το φύλακα άγγελο της φωλιάς.Άλλωστε η φωλιά είναι τόσο καλά καμουφλαρισμένη,ώστε θα την πατήσεις και θα δεχτείς τις συνέπειες της αθέλητης κίνησής σου. Γιατί να κρύβουν τα πιστεύω τους ;Δεν είναι πιο αντρίκιο να πουν ,ναι ,βρε Έλληνες, αυτοί είμαστε κι αν θέλετε να μας ψηφίσετε κάντε το. Γιατί η Χρυσή Αυγή εξανίσταται κάθε φορά που αποκαλύπτεται η ψυχή τους; Απευθύνονται στους μη γνώστες των πολιτικών πραγμάτων ,ότι δεν είναι όπως τα παλιά κόμματα,με μόνο σκοπό να κλέψουν την ψήφο τους ! Γιατί να παίζουν βρώμικο παιχνίδι παγιδεύοντας συνειδήσεις; Εάν αυτοί είναι οι μόνοι πατριώτες, όπως οι Ναζί,τότε όχι!
    Βασ.Τυρ.ο Φελωνιώτης
    απάντηση510
     
     
     
    ΣΤΑΧΤΗ | 14/02/2017 09:37
    Ρίξτε κι άλλη στάχτη στα μάτια μας- Ασχολούμαστε με κάτι που έγινε σε καταγώγειο του υποκόσμου το 2005 αντί να τους πάρουμε όλους στο κυνήγι σήμερα κι όλας που μας εμαίζουν με τρυκάκια. Δηλαδή θα αυξηθεί ο μισθός ή η σύνταξη και θα μειωθεί η ανεργία τώρα που μάθαμε τι έκαναν οι χρυσαυγίτες μεταξύ τους; Γιατί δεν τα δείχουν στη Μέρκελ μπας και μας λυπηθούν ; Καλά να πάθουμε γιατί μόνο χαπάκια θέλουμε. Δε μας αρέσει η αλήθεια,η πραγματικότητα και η ενότητα. Ας προσέχαμε !!!
    Θανάσης
    απάντηση2020
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ερωτηση | 14/02/2017 08:36
    Το εξωφυλλο του περιοδικου Χρυση Αυγή , τευχος Ιουλιος Αυγουστος του 2007 τι περιείχε ?
    τον χίτλερ
    απάντηση816
     
     
    μπουρδες | 14/02/2017 04:39
    Καλά πιστεύει κανείς ότι τέτοιο video -που δεν ξέρουμε αν είναι αληθινό ή συρραφή σκηνών από πολύ παλιά εκδήλωση μουσικού συγκροτήματος-θα επηρεάσει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ (ΑΡ.1) ΨΗΦΟΦΟΡΟ της Χρυσής Αυγής; Αν το πιστεύει κανείς, τότε κάνει μεγάλο λάθος. Και κάτι άλλο, στο βίντεο ο Μιχαλολιάκος φαίνεται συνομίληκος του Ηλία Κσιδιάρη!!!!!
    AΤΛΑΣ
    απάντηση2025
     
     
    molis ida to video | 14/02/2017 04:25
    ke ti ekanan ayta ta pedia? katestrepsan kamia patrida?piran dania me eggyhsi AERA?esvisan kamia katigoria apo kamia lista? eno h patrida mas xanete ti VHMA asxolite me pasatempo.
    Xrysi Avgi kai xero pswmi.
    απάντηση1524
     
     
     
    kyriakos | 14/02/2017 03:15
    Προτεινω αντικριστο ανασκολοπισμο. Ο γιός να κοιτάει το πατέρα και η μάνα τους δυό. Πριν τον ανασκολοπισμο, καλιμπραρισμα από γορίλα. Μετα τον ανασκολοπισμο, δέσιμο κωλο με κωλο και πέταμα από το λιμάνι ή αλλιώς δίζυγο πνιξιμο. Προδότες. Αυτοί και τα κουμμουνια, η κατάρα του έθνους. Γι αυτό και μεταξύ τους τα βρίσκουν.
    kyriakos
    απάντηση622
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    kyriakos | 14/02/2017 03:13
    Προτεινω αντικριστο ανασκολοπισμο. Ο γιός να κοιτάει το πατέρα και η μάνα τους δυό. Πριν τον ανασκολοπισμο, καλιμπραρισμα από γορίλα. Μετα τον ανασκολοπισμο, δέσιμο κωλο με κωλο και πέταμα από το λιμάνι ή αλλιώς δίζυγο πνιξιμο. Προδότες. Αυτοί και τα κουμμουνια, η κατάρα του έθνους. Γι αυτό και μεταξύ τους τα βρίσκουν.
    kyriakos
    απάντηση317
     
     
    ΣΚΕΨΕΙΣ | 13/02/2017 23:54
    Κατ' αρχή θα πρέπει να ελεγχθεί η γνησιότητα του βίντεο και μετά συζητάμε...Αλλά, πόσοι από τα στελέχη του ΚΚΕ και άλλων κομμάτων δεν έχουν τραγουδήσει τον ύμνο της 3ης Διεθνούς με υψωμένη γροθιά? Εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα?
    Babis
    απάντηση2317
     
     
    Πάνο Καμμένε | 13/02/2017 23:23
    Είναι πια βέβαιο ότι οι ψεκασμοί συνεχίζονται. Λάβε αντιψεκαστικά μέτρα πριν είναι αργά. Πλάκωσαν οι ναζιζότριχες, όπου νάναι καταφτάνουν και τρισεκατομμύρια ακρχίδες του Σώρρα. Φτιάξτε με τον Παππά διαστημόπλοια και στείλτε τους στον Άρη. (Καλού κακού μπήτε και σεις μέσα μην το σκάσουν).
    φον Νταίνικεν
    απάντηση78
     
     
     
    ΦΤΑΝΕΙ ο ΣΑΝΟΣ!!!δεν βαρεθήκατε πιά;; | 13/02/2017 23:14
    αυτοί πάντως ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΑΛΙΡΙΣΑΝΕ,ΔΕΝ ΕΚΛΕΨΑΝ,ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΨΕΜΑΤΑ ούτε ΒΟΛΕΨΑΝΕ τα παιδιά τους ούτε ΧΡΩΣΤΟΥΝ σε οποιον μιλάει...Ινδοευρωπαϊκά!
    πολίτης
    απάντηση2024
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Η χρυσαλιτεια σε ολο το μεγαλειο της | 13/02/2017 22:46
    Προδοτες της Ελλαδας για πεστε αλευρι? Η Μοσσαντ σας γυρευει!
    Βασιλης Λιγκας
    απάντηση816
     
     
    ΠΕΡΣΙΝΑ ΞΙΝΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ... | 13/02/2017 22:08
    ΠΕΡΣΙΝΑ ΞΙΝΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ!το 2005 ο Ψεκασμένος Καμμένος ήταν στην Νέα Δημοκρατία,ο ΨΕΥΤΗΣ Τσίπρας στο ΚΚΕ , ο Γιος του "σκουρλετη" στο M-Λ ΚΚΕ και το Κουνέλι στον ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ!!εκτός αυτού ο Τσοχατσόπουλος ήταν ΑΚΟΜΑ πρωτοπαλίκαρο του κλεφτό πασοκ και του Georg και ο γουρλομάτης μαζί με την κόρη του πατέρα του έστηνε την Δημοκρατική Συμμαχία!!Από όλα αυτά τα "ΛΑΜΟΓΙΑ" που βρικολάκιασαν και μας πίνουν το αίμα με το καλαμάκι μονο ο "φραπεδιαρης" ήταν ,είναι και θα παραμείνει στην πιτσαρία του .
    Δημήτρης Χατζησάββας-Κιλκίς
    απάντηση1811
     
     
    KOMA | 13/02/2017 20:52
    OSO SKABETAI GIA NA KATHGORISTE ENA KOMA DHMOKRATIKA EKLEGMENO TOSO THA ANEBAINOYN TA POSOSTA, DIOTI STH ELLADA OSOI KATHGOROYNTAI TOSO PANE KALYTERA, EPEITA AYTOI DEN SKOTOPSAN OYTE EKAPSAN TH MISH A8HNA OPOS EKANAN OI ARISTEROI KOYKOYLOFOROI
    gianis
    απάντηση1314
     
     
    Οτι και να λετε.... | 13/02/2017 16:42
    δεν σας πιστευουμε.Θα το διαπιστωσετε το βραδυ των εκλογων.
    Δαγκωτο Χ.Α.
    απάντηση2116
     
     
    epitelous | 13/02/2017 16:17
    exei kai h Xrysi Avgi prosvasi sta MMApovlakwsis...about time .
    ante avrio pali
    απάντηση101
     
     
     
    Γρίφος | 13/02/2017 15:09
    Ποιός είναι ο ναζιστής: Αυτός που τα παίρνει (μίζες) από τους κληρονόμους των ναζιστών ή αυτός που τα βάζει με τους σημερινούς κληρονόμους των ναζιστών;
    Pesalevri imiesens segirevi
    απάντηση4159
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-