από metereologos.gr
Πέμπτη 25 Μαΐου 2017
 

Metron Analysis: Μπροστά 0,6 μονάδες η ΝΔ έναντι του ΣΥΡΙΖΑ

Στο 11,3% του συνόλου ανέρχονται οι αναποφάσιστοι
 Metron Analysis: Μπροστά 0,6 μονάδες η ΝΔ έναντι του ΣΥΡΙΖΑ
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 


Προβάδισμα 0,6% στη ΝΔ έναντι του ΣΥΡΙΖΑ, δίνει νέα δημοσκόπηση της Metron Analysis για τα Παραπολιτικά.

Η εταιρία δημοσκοπήσεων δίνει ποσοστό 24% στη Νέα Δημοκρατία έναντι 23,4% για τον ΣΥΡΙΖΑ. Στο 11,3% του συνόλου ανέρχονται οι αναποφάσιστοι.

Σημειώνεται ότι η πρώτη δημοσκόπηση που έδειξε την ΝΔ ως πρώτο κόμμα είναι αυτή της GPO την περασμένη Τετάρτη. Σε αυτή, η ΝΔ λάμβανε 25,3% έναντι 25% για τον ΣΥΡΙΖΑ.



Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Μισή ποσοστιαία μονάδα μπροστά ο ΣΥΡΙΖΑ σε νέα δημοσκόπηση 
Σχεδόν ισοπαλία μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ σε νέα δημοσκόπηση 
Δημοσκόπηση Pulse: Στη μονάδα η διαφορά μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ 
Δημοσκόπηση Κάπα Research: Ανοιχτή αναμέτρηση 
 
 
σχόλια (11)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Aν ψηφισουν οι ιδιοι | 06/09/2015 16:31
    ...ειναι ντερμπι. Αν πανε οι δεξιοι που δεν ψηφισαν τον Γεναρη, θα του παρουν τα σωβρακα. Ο Λαφαζανης μπαινει δεν μπαινει στην βουλη. Ο Λεβεντης θα βγει απο τους ψεκασμενους. Το ΚΚΕ κατι θα ψειρισει. Αρα οι ψυχανωμαλοι που κατσανε σπιτι τους και αφησανε τον σαχλαμαρα να γινει Πρωθυπουργος θα κρινουν τις εκλογες. Αμα γουσταρουνε Βαγγελα, η πονεσε ο "ετσι" τους απο τα capital controls θα βγαλουν Ν.Δ. Αν οχι, Τσιπρα.
    Λεω εγω ο ασχετος...
    απάντηση00
     
     
    Eυτυχώς που δεν έκοψες από τους βΟλευτές ούτε μισό Ευρώ! | 05/09/2015 19:23
    Ευτυχώς που συνεχίζουν τα 20,000 Ευρά το μήνα, συεχίζουν τα 150 Ευρά την ώρα για αμπελοφιλοσοφίες και μακακίες! Ως και 10ωρα έκοβαν στις Επιτροπές = 150 Ευρά Χ 10 ώρες τη μέρα = 1,500 Ευρά τη μέρα! Ευτυχώς που μου κόβετε την πειναλέα μου σύνταξη για να έχουν οι βΟλευτές να αποφασίζουν και να διατάσουν και να κόβουν λεφτά στην υπόγα άμα λάχει!
    Και πρωθυπουργικά αεροπλάνα στην πείνα
    απάντηση00
     
     
    Nooooooooooooooo! | 05/09/2015 19:21
    Και τι θα χάσω την Τασία Αφασία;; Θα χάσω τον Μπαρούφ Μπαξέ; Θα χάσω τα Capital Controls? Θα χάσω τον Φλαμπουράρη; Θα χάσω τη Ζωη; Τη Ραχήλ; Την Νάντια και τη μανούλα της; Θα χάσω τα νταούλια; Θα χάσω τον Κατσούμπαλο 12%; Θα χάσω την ΕΡΤ; Θα χάσω την αρλούμπα; Θα χάσω το νεο πελατειακό κράτος να στεριώσει; Θα χάσω τα μεταξωτά βρακιά και τις επάυλεις στο Σούνιο; Θα χάσω τα Go back Madam Merkel, go back? Και πώς θα ζήσω;;
    Πώς θα ζήσω;
    απάντηση00
     
     
    Εγώ θα ψηφίσω Αριστερά!! | 05/09/2015 19:09
    Γιατί θα μου δώσει τον 13ο μου μισθό! Γιατί θα μου δώσει αύξηση στην πειναλέα μου σύνταξη που τώρα μου κόβει! Θα μου συχωρέσει τα θαλασσοδάνεια! Θα μου δώσει 12% μίζα! Θα μου διορίσει την κορούλα! Θα ανοίξει την ΥΕΝΕΔ. Θα ανοίξει και τις τράπεζες από Capital Controls! Θα μας φέρει κι άλλους λάθρο να λιάζονται. Θα έχω Τασία Αφασία κάθε μέρα! Θα έχω πολλες δραχμές! Θα έχω και ανάπτυξη, δεν ξέρω ακόμα σε τι, αλλά γενικά, το νοιώθω στον αέρα! Έτσι ένα ρεύμα ανάτπυξης με ζώνει! Θα διορίσει κι άλλες καθαρίστριες! Θα φέρει τα πάνω κάτω και εδώ αλλά και στας Ευρώπας, σε κάνα χρόνο και στις ΗΠΑ! τη θένε την αλλαγή της αριστεράς!
    Να ολοκληρώσει το Μνημόνιο του
    απάντηση00
     
     
    Όχι καλέ!! | 05/09/2015 19:04
    Να βγει ο Μεγάλος Νταουλιέρης που με νταούλια και με βιολιά, με λύρες και με πεντοζάλια θα φέρει τα πάνω κάτω! Και θα φέρει και Αριστερό Μνημόνιο, όχι σαν αυτά τα Δεξιά Μνημόνια! Ah wait, it has already happened!! Ouaou! and Ouaou again!
    Να φέρει εις πέρας το Μνημόνιο του
    απάντηση00
     
     
    24.1% οι αναποφάσιστοι!!! | 05/09/2015 12:00
    24.1% οι αναποφάσιστοι, να υποθέσω ότι ένα 40% αυτών είναι Χρυσή Αυγή που για προφανείς λόγους δεν ... άρα... = 10% 5.1% = 15% !!!
    Zaglos
    απάντηση00
     
     
    ma kalla | 05/09/2015 04:25
    den varethikate na lete malakies? ..kathe mera kai dimoskopisi ?.....Reeee pate kalla ?
    pelopidas
    απάντηση00
     
     
    ΟΙ ΩΡΑΙΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑΝΤΖΕΣ | 05/09/2015 01:37
    ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΑΝ 2 ΣΤΑΘMOI ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ 102,ΤΖΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ .ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΥΣΤΥΧΕΙ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ Ε.Ε ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2040 , ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 30% ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΟΨΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ,ΤΟΥ ΜΕΙΩΣΕ ΣΤΑ 80% ΜΙΣΘΟΥΣ -ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΕΙΝΑΣ-ΕΞΑΦΑΝΗΣΕ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ- ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΘΕΣΠΙΣΕ ΤΟ ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΟ ΧΑΡΑΤΣΙ-ΕΝΦΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΒΑΣΙΛΟΛΕΒΕΝΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ -ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΞΥΣΜΟΥ?ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΛΒΕΤΙΚΑ ΚΑΝΤΟΝΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ,ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ,Η ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ,ΑΤΙΜΩΡΗΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤRO .
    N.
    απάντηση10
     
     
    Κλοουνοσκόποι!!! | 04/09/2015 23:15
    Ακόμη και αν όλα αυτά ισχύουν (αμφίβολο αν σκεφτούμε την.....παροιμιώδη ακρίβεια των ψευτοδημοσκόπων στο δημοψήφισμα!), το πλεονέκτημα ΣΥΡΙΖΑ είναι ξεκάθαρο! Η ΝΔ χτύπησε οροφή στην συσπείρωση και μόνο οριακά μπορεί να ανεβεί !Ο ΣΥΡΙΖΑ αντιθέτως διαθέτει πολύ μεγάλα περιθώρια ανόδου! Σε αυτό θα τον βοηθήσει και η άνευ προηγουμένου επίθεση των φαιδρών καναλιών που κατάφεραν με τις γελοιότητές τους να οδηγήσουν στον θρίαμβο του ΟΧΙ !
    Γελάω με την καρδιά μου !
    απάντηση00
     
     
    Να φύγει ο Σύριζα. Είναι επικίνδυνοι! | 04/09/2015 18:47
    Ο Σύριζα πρέπει να ηττηθεί παταγωδώς. Σε 7 μόλις μήνες μπήκαν τόσοι φόροι ώστε οι κοπρίτες να μείνουν όλοι στο Δημόσιο, διασύρθηκε διεθνώς η χώρα, υποχώρησαν προς το χειρότερο όλοι οι οικονομικοί δείκτες, γέμισαν τα νησιά μας λαθραίους έως και 10 με 15 φορές περισσότερους απ' ό,τι πριν. ΝΔ όπως και νάχει. Ας έχουν και σάπιους και βαρώνους και ό,τι άλλο θέλουν...Και κένταυρους και μπρους λι και ότι λάχει. Τουλάχιστον κρατήσανε μια σοβαρότητα... Αυτή η Αριστερά και η όποια άλλη μορφή της προηγήθηκε με τον ίδιο μανδύα, ΠΑΣΟΚ κλπ, κατάρα και όνειδος για τον τόπο...Κι η ΝΔ του 2004 με 2009 το ίδιο ήταν δυστυχώς... Αναπολώ τη ΝΔ του 1974-81. Γινεται να την ξαναδούμε έτσι ρε Μεϊμαράκη;
    άει σιχτίρ πια!
    απάντηση00
     
     
    ΚΑ | 04/09/2015 18:00
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΕΞΙΑ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑΔΙΑΦΟΡΑ ΡΕΜΑΛΙΑ ΗΤΟΙ ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΠΟΤΑΜΙ ΚΤΛ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΕΝ ΘΡΙΑΜΒΩ
    ARIS
    απάντηση00
     
-