από metereologos.gr
Δευτέρα 23 Ιουλίου 2018
 

Σταθάκης: ΝΔ+ΕΛΙΑ < ΣΥΡΙΖΑ = Εκλογές

Για τα ποσοστά που θα καταγραφούν το βράδυ της 25ης Μαρτίου
Σταθάκης: ΝΔ+ΕΛΙΑ < ΣΥΡΙΖΑ = Εκλογές
Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Γιώργος Σταθάκης(ΑΠΕ-ΜΠΕ)
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

Αθήνα 

Ο ΣΥΡΙΖΑ θα θέσει ζήτημα κυβερνητικής νομιμοποίησης, εάν το άθροισμα των ποσοστών των δυο κομμάτων ΝΔ-ΠαΣοΚ είναι χαμηλότερο από το ποσοστό που θα καταγράψει το βράδυ της 25ης Μαΐου το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης, δήλωσε στον τηλεοπτικό σταθμό Mega ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Γιώργος Σταθάκης.

Σε διευκρινιστική ερώτηση που δέχθηκε, επέμεινε στο άθροισμα των ποσοστών των δύο κυβερνητικών εταίρων λέγοντας: «Τον Ιούνιο του 2012 τα δύο κόμματα συγκέντρωσαν ένα ποσοστό μη αμφισβητήσιμο. Το πώς το συγκέντρωσαν είναι άλλο θέμα, πάντως το συγκέντρωσαν».



Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΥΡΙΖΑ: «Έχει αθετήσει τις δεσμεύσεις του ο κ. Σαμαράς» 
Τροπολογία κατέθεσε ο ΣΥΡΙΖΑ για την «Ελιά» 
ΣΥΡΙΖΑ: Ο κ. Σαμαράς αποφεύγει κάθε διάλογο με την αντιπολίτευση 
ΣΥΡΙΖΑ: «Τοπίο στην ομίχλη» η πορεία προς τις κάλπες 
Βενιζέλος: Η συνολική εντύπωση το βράδυ της Κυριακής θα κρίνει το μέλλον της κυβέρνησης 
 
 
σχόλια (22)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Θα γίνω ένας από αυτούς | 08/05/2014 08:56
    Εγώ εάν κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ θα παρατήσω την μικρομεσαία επιχείρηση που κρατάω 4 χρόνια τώρα με νύχια και με δόντια και θα γίνω ένας από αυτούς που θα δικαιούνται δωρεάν ρεύμα ,τηλέφωνο, νερό. Σιγά μην γίνω ένας από αυτούς που θα τους τα πληρώνουν.
    Petros#12
    απάντηση111
     
     
    Το μόνο σίγουρο | 08/05/2014 08:13
    ΝΔ .... > ΣΡΖ
    dio
    απάντηση32
     
     
    ΩΡΑΙΟΣ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ..... | 07/05/2014 13:43
    ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΑΠΟΦΣΙΣΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ;ΑΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΟ 2008 ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ....ΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΑΝ ΜΕΤΑ ΧΡΙΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ...
    ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ
    απάντηση95
     
     
    Μυρίζομαι κομπίνα και πάλι απο τα λαμόγια... | 07/05/2014 13:25
    Πολύ φοβάμαι πως την εξίσωση θα την αλλάξουν ως εξής : ΝΔ Ελιά Πασοκ < Σύριζα. Εάν πάρει 4% η Ελιά και 4% το Πασοκ πιστεύω πως θα κάνουν κομπίνα , θα ενώσουν τους βουλευτές τους και θα έχουν 8% σύνολο. Και ως συνήθως θα εξαπατήσουν για άλλη μία φορά τον λαό. Ελπίζω να βγω ψευτης, αλλά είναι τοσο λαμόγια όλοι τους που όλα να τα περιμένει κανείς. Ελπίζω να ξυπνήσουμε σύντομα και να κάνουμε ότι σκεφτόμαστε και όχι οτι μας λένε. Είμαστε λαός με μυαλά... το έχουν αποδείξει οι πρόγονοί μας... ας τους το θυμίσουμε και εμείς για άλλη μία φορά. Με εκτίμηση. Έλληνας Χριστιανός Ορθόδοξος.
    Έλληνας Χριστιανός Ορθόδοξος.
    απάντηση55
     
     
    Τι μυαλό... | 07/05/2014 13:15
    Πως φαίνεται ότι τα μαθηματικά ήταν το χειρότερο μάθημα του Σταθάκη. Να δούμε τι εξίσωση θα βγάλει στις 26 Μαϊού, όταν δει ποσοστά με μικρές αποκλίσεις.
    Κώστας
    απάντηση77
     
     
     
    Σταθάκης ο θεομπαίοχτης | 06/05/2014 23:03
    Aυτός ο θεομπαίχτης είναι σε κόμμα που έχει ως σύνθημα τη διαγραφή του χρέους και ο ίδιος θεωρεί κατά δήλωσή του πως μόνο το 5% του χρέους είναι επαχθές. Αλλά οι συριζαίοι= πρώην πελάτες του πασόκ= ψηφοφόροι του ΓΑΠ ΤΟ 2009, ενδιαφέρονται μόνο για το πως θα παρασιστίσουν στο κράτος που θα πρέπει να δανείζεται για να τους ταίζει.Εδώ τα γίδια δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά ελλείμματος- χρέους σιγά μην καταλάβουν τι αντίφαση είναι να λες το χρέος επαχθές( ΣΥΡΙΖΑ) και ο υπεύθυνος οικονομικών σου να λέει πως μόνο το 5% είναι επαχθές. Γίδια συριζαίοι ψηφοφόροι(= πρώην πελάτες του ΠΑΣΟΚ) είστε η μούργα της ελληνικής κοινωνίας, τερμίτες, ένοχοι, καταστροφείς της χώρας.
    Μανώλης
    απάντηση3915
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    APOROIA | 06/05/2014 21:47
    TI ENOEI O KATHIGITIS, OTAN LEEI POS TO SYGENTROSAN, STA KATHESTOTA POU TO KOMMA TOU KAI O ARXIGOS TOU PISTEVEI, OI NIKEITES BGAINOUN ME 98%. k. KATHIGITA, STO SPITI TOU KREMASMENOU, THEN MILANE YIA SXOINI.
    TASOS PATRIKIOS
    απάντηση1511
     
     
    απόλυτη μπαρούφα | 06/05/2014 18:17
    Καμία λογική δεν έχει η μπαρούφα που πέταξε ο τύπος αυτός,οι τύποι που έχουν καταφύγει σε αυτό το κόμμα συνονθύλευμα είναι εθνικά επικίνδυνοι πέρα από λαϊκιστές.
    Εθνικόφρων
    απάντηση3213
     
     
    Αν είσαι και καθηγητής.... | 06/05/2014 17:59
    Είδες για να είναι καθηγητής????Ξέρει και τι σημαίνει ανισότητα....Αλλά δεν μας λέει για τα εκατομμύρια των Τσιπροπαπαδημουλοτσακαλωτοβαλαβανηδοτσουκαλοσταθάκομητρόπουλων.....
    πολλά εκατομμύρια καταθέσεων&gt;εκατοντάδων €
    απάντηση3112
     
     
     
    Τι λέει ο ποιητής; | 06/05/2014 17:12
    "Το πώς το συγκέντρωσαν είναι άλλο θέμα, πάντως το συγκέντρωσαν." Θέλεις να πείς κάτι συγκεκριμένο, ή αμολάς μία απο τις γνωστές ΣΥΡΙΖοβλακείες για λαϊκή σοσιαλιστική κατανάλωση; Δύο φορές έγιναν εκλογές και τις δύο ήσουν δεύτερος ή το αμφισβητείς; Σύντομα σε βλέπω στο 4% πάλι να χαροπαλεύεις να μπείς στην Βουλή.
    ΣΥΡΙΖοβλακείες
    απάντηση9633
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Εχει και συνεχεια ομως | 06/05/2014 17:11
    Συριζα ΑΝΕΛ = κυβερνηση => Ευρωπη = Ευρωπη - Ελλαδα
    Gguu
    απάντηση8316
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    αθρισμα | 06/05/2014 16:52
    Ετσι πως είναι γραμμένο σημαίνει οτι το άθροισμα νουδού ελιας είναι μεγαλύτερο τού σύριζα. για τα υπόλοιπα χωρίς σχόλια.
    dz
    απάντηση1224
     
     
     
    Αν ο Συριζα είχε πρόταση... | 06/05/2014 16:11
    Θα είχε σαρώσει. Η ατζέντα του είναι αυτή του ΚΚΕ ξεπερασμένη, εθνικιστική πολλές φορές τύπου ΧΑ, με επιπόλαιες και επιφανειακές αντιρατσιστικές διανθίσεις.
    io
    απάντηση9829
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Διαφωνώ κ. καθηγητά! | 06/05/2014 16:05
    5*[(ΝΔ/2) SQR(ΕΛΙΑ)]ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. Απόδειξη: H ΕΛΙΑ δεν έχει ρίζες, άρα ότι προσθέτουμε στο ήμισυ της ΝΔ (ότι απέμεινε από την Πολιτική Άνοιξη κάποιες ακροδεξιες τσόντες) δεν επηρεάζει την άθροιση και των δυο. Πολλαπλασιάστε το άθροισμα των όρων εντός της παρένθεσης με όσα δάκτυλα θα εισπράξουν και οι δυο μαζί στις 18 και 25 και... ΟΕΔ
    Αθεόφοβος
    απάντηση1652