από metereologos.gr
Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017
 

Λαζόπουλος: Δεν βουτάω σε βρόμικα ποτάμια

Επίθεση στον Στ.Θεοδωράκη - Τι απάντησε ο επικεφαλής του Ποταμιού
Λαζόπουλος: Δεν βουτάω σε βρόμικα ποτάμια
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

Αθήνα 

Σκληρή επίθεση στον Σταύρο Θεοδωράκη εξαπολύει ο Λάκης Λαζόπουλος, λέγοντας πως «τον στηρίζει η διαπλοκή» ενώ δηλώνει ότι ο ίδιος κλείνει, «στον παρόντα χρόνο», το παράθυρο στην πολιτική.

«Το Ποτάμι προσέφερε ύπνον ελαφρύ στους αγκομαχούντες της διαπλοκής» λέει σε συνέντευξή του στη Real News. «Τα σακίδια και τα πενιχρά οικονομικά μέσα δεν με πείθουν εμένα» συνεχίζει, και προσθέτει: «ξέρεις είμαι από τη Λάρισα, μεγάλωσα στον Πηνειό δίπλα σε ποτάμι, όταν είναι καθαρά τα νερά, χωρίς ρουφήχτρες βουτάω. Όταν όμως είναι βρόμικα, κάθομαι στην όχθη και τα αφήνω να περάσουν».

Όσον αφορά το Ποτάμι, ο Λ.Λαζόπουλος λέει πως παρακολουθεί «με πόση υστερία έχουν αγκαλιάσει τον κ. Θεοδωράκη τα μέσα της διαπλοκής, πώς τού παραχωρούν ώρες επί ωρών να μιλάει, χωρίς κανένα εκλογικό αποτέλεσμα, αλλά με βάση τις καθοδηγούμενες δημοσκοπήσεις. Αναφέρεται και σε μένα δημόσια, δικαίωμά του ασφαλώς, απλά να αναφέρω πως ούτε ένα κανάλι δεν με πήρε αν θέλω να απαντήσω κάτι ρε αδελφέ. Έτσι για τη δημοκρατία στα προσχήματα. Ούτε καν το δελτίο ειδήσεων του σταθμού που εργάζομαι. Τι να πω... Ξέρουν βέβαια, ότι δεν απαντώ, ίσως γι’ αυτό» δηλώνει.

Αναφέρει δε, ότι «από τον τρόπο που τον στηρίζει η διαπλοκή πρέπει να καταλάβει η κοινωνία το ρόλο του».

Σε ό,τι αφορά την άρνησή του να είναι υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, ο ηθοποιός υπογραμμίζει ότι δεν είναι έτοιμος να κατέβει τώρα στην πολιτική, και ότι άλλοι μπορούν να το κάνουν αυτό καλύτερα από τον ίδιο.

Μια λακωνική απάντηση επέλεξε ο επικεφαλής του «Ποταμιού» Σταύρος Θεοδωράκης στην επίθεση που εξαπέλυσε εναντίον του ο Λάκης Λαζόπουλος.

«Δεν έχω καμία όρεξη να ασχοληθώ με τον Λάκη Λαζόπουλο», είπε χαρακτηριστικά κατά τη διάρκεια της περιοδείας του στη Θράκη, κατά τη διάρκεια της ομιλίας του στη λέσχη Κομοτηναίων το μεσημέρι της Κυριακής.



Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Το ευρωψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ παρουσίασε ο Αλέξης Τσίπρας  
 
 
σχόλια (35)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Άσε μας ρε Λαζόπουλε | 02/05/2014 12:47
    Μια ζωή χρησιμοποιεις το τηλεοπτικό σου βήμα για να τα χώνεις σε όπους έχεις προσωπικές διαφορες (Κούγιας, Καρβέλας κλπ) και επίσης έχεις χωθεί παντού σαν φωτεινός πανεπιστήμονας. Φυσικά δεν τα λέω αυτά γιατί υποστήρίζω τον αγρλαμματο αρχηγό κόμματος...αλλά με αφορμή μόνο τις δηλώσεις σου
    Ase mas re
    απάντηση21
     
     
    Μπα? | 29/04/2014 23:36
    Τώρα τα λες αυτά?? Τόσα χρόνια στα βρωμόνερα κινείσαι... Και μάλλον δε βγήκες χαμένος, οικονομικά!
    zaxos
    απάντηση70
     
     
    Λογικό.Τα κότερα δεν χωράνε στα ποτάμια. | 28/04/2014 23:43
    Ο Λαζόπουλος δεν βουτάει σε ποτάμια.Λογικό. Τα κότερα δεν χωράνε στα ποτάμια. Θέλουν θάλασσες για να πλεύσουν.
    Έκθαμβος
    απάντηση323
     
     
    Ποιος φοβαται ποιον | 28/04/2014 21:51
    Δεν μπορει να διαμαρτυρεται ο Λαζοπουλος για την προβολη του Ποταμιου απο τα μεσα οταν ο ιδιος αφιερωνει την ραδιοφωνικη του συνεντευξη του σε επιθεση εναντιον του Ποταμιου. Προφανως καποιοι ανησυχουν για σοβαρη διαρροη ψηφων.
    ΘΜ
    απάντηση182
     
     
    Ο Λαζόπουλος | 28/04/2014 21:28
    έλεγε ότι δήθεν δεν χτυπάει τον ΣΥΡΙΖΑ γιατί δεν έχει κυβερνήσει! Το Ποτάμι κυβέρνησε και δεν το ξέραμε; Ο Θεοδωράκης παραιτήθηκε από όλα τα μέσα που εργαζότανε ΚΑΙ αυτό που έφτιαξε, για να πολιτευθεί. Ο Λαζόπουλος; Πολύ καλά κάνει ο Θεοδωράκης και δεν απαντάει στον υπάλληλο του Κοντομηνά.
    Π
    απάντηση203
     
     
    Σε κοτερακια | 28/04/2014 20:46
    ομως μπαινεις ε Λακη? Οπως και σε βιλες της Εκαλης...
    Raest
    απάντηση221
     
     
    Τσου..... | 28/04/2014 18:59
    Τσου ρε Λακη !!!!!!!!!
    Χρηστος-Κιατο
    απάντηση191
     
     
    ο... ασπρος σίφουνας | 28/04/2014 17:58
    Ουτε σε καθαρά να βουτήξεις... αστα καθαρα.
    ..///
    απάντηση657
     
     
    Ο υπάλληλος της διαπλοκής κατηγορεί άλλους... | 28/04/2014 17:31
    για στήριξη από την διαπλοκή. Εγώ πάντως δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, να τα αρπάζεις από διαπλεκόμενους με αδιαφανείς στόχους, ή να παραιτείσαι από την δουλειά σου με τον διαφανή στόχο να αλλάξεις την Ελλάδα...
    Αλέξανδρος Αθ.
    απάντηση598
     
     
     | 28/04/2014 15:56
    μιλάει ποιός? ο λάκης που τόπαιζε τρελός για να μην υπηρετήσει. Πολύ Ελληναράς αλλά για τους άλλους, όχι για τον εαυτό του.
    papagalos
    απάντηση898
     
     
     
    Ο καθένας στο είδος του | 28/04/2014 15:27
    Σωστός ο Λαζόπουλος που δεν πολιτεύτηκε, αν τα πολιτικά κόμματα έχουν ούμπαλα να πορεύονται και να προσελκύουν ψηφοφόρους με τις πολιτικές τους θέσεις και το πρόγραμμά τους και όχι με άτομα του star system. Ας το έχουν στο μυαλό τους οι ψηφοφόροι που πάνε και ψηφίζουν ηθοποιούς, ποδοσφαιριστές, δημοσιογράφους και άλλες τηλεπερσόνες ότι πέφτουν σε παγίδα.
    lollita
    απάντηση482
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Με ποιούς;;;; | 28/04/2014 15:14
    Δεν είναι όμως περίεργο, ΠΩΣ ένα ελληνικό ποταμάκι νομίζει ότι με τη βοήθεια του καημένου του κοσμάκη θα επηρεάσει τα μεγάλα ποτάμια, τα θηρία, των Βρυξελών;;; Σε ευρωπαϊκό επίπεδο (γιατί μιλάμε για ευρωεκλογές) φαινόμαστε μικροί και ανόητοι. Και εάν εκλεγούν οι ποταμίσιοι, με ποιούς θα συνταχθούν στην ευρωβουλή;;; Ας μας το πούν από τώρα, αφού επιθυμούν να αποτελούν καθαρό ποτάμι.....
    Χαζόπουλος
    απάντηση1551
     
     
    ποτέ σε ποτάμι, ο vip, μόνο σε πισίνα | 28/04/2014 14:16
    Λάκη έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα ;
    Β.Π.
    απάντηση9513
     
     
    μη βουτάς | 28/04/2014 14:02
    πέρνα απέναντι με κότερο.
    γελωτοποιός
    απάντηση9212
     
     
    Οσα δεν ξερει η αλεπου.......! | 28/04/2014 13:56
    Ενας μονο μπορουσε ανετα να τα βαλει με τον Λακη. Μολις τον αποκαλουσε Λαζοφωλια,ο μεγας σατυρος εκανε πισω.Αυτος ηξερε ολα τα κουσουρια του συγ γραφεα καμποχωριανου,με τις τρελιτσες τις κορδελιτ σες,τις μαστουριτσες στα κοτερα,κ.τ.λ.π.Αρχιερεας διαπλοκης ειναι ο ιδιος ο διασκεδαστης ηθοποιος που τα'παιρνε απο ολους.Μιντιαρχες,κομματαρχες.
    giannis
    απάντηση948
     
     
    ουστ | 28/04/2014 13:53
    ενας ταλαντουχος διασκεδαστης ,καταντησε ουρα ενος ξεπεσμενου πολιτικου αποκοματος ,,κριμα και ντροπη ,Λακη
    johny
    απάντηση7613
     
     
    A,ρε Λάκη!! | 28/04/2014 13:28
    Με αυτό το χάρισμα που έχεις αν ήθελες θα διαμόρφωνες νοοτροπία λαού όλο τσιφτιά. Οταν χαιδέυεις τα αυτιά του κοσμάκη καθίστασαι κίνδυνος. Δεν σατύρισες πρώτα απ΄όλα τις κακές των ελλήνων συνήθειες. Τις συνήθειες που τον καθιστούν αναποτελεσματικό. Πληρωμένος ''φονιάς'' της διαπλοκής κατέστης.
    Πραγματικός μανάβης της.
    απάντηση848
     
     
    Βαριετέ | 28/04/2014 13:25
    Με τόσους καλλιτέχνες στην πολιτική η βουλή θα καταντήσει βατιετέ. Και στην Ινδία έτσι είναι.
    Παρατηρητής
    απάντηση565
     
     
    Πολύ καλά κάνεις και αποφεύγεις τα ποτάμια. | 28/04/2014 12:48
    Έτσι πρέπει να κάνουν, όλοι οι οχετοί, για να κρατηθεί καθαρό το περιβάλλον.
    naive
    απάντηση12118
     
-