από metereologos.gr
Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018
 

Ραχήλ Μακρή σε κυβέρνηση: Είστε χούντα, θέλετε να φυλακίσετε αθώους

Μετά την αποκάλυψη του βίντεο-σοκ με την συνομιλία Μπαλτάκου-Κασιδιάρη
Ραχήλ Μακρή σε κυβέρνηση: Είστε χούντα, θέλετε να φυλακίσετε αθώους
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Εκρηξη οργής στην επιτροπή εμπορίου στη Βουλή μετά την αποκάλυψη της συνομιλίας-σοκ  Τ. Μπαλτάκου-Ηλ.Κασιδιάρη.

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Θανάσης Πετράκος έθεσε θέμα διαδικασίας μετά την δημοσιοποίηση του επίμαχου βίντεο, εμπλέκοντας και τον Αντώνη Σαμαρά, γεγονός που προκάλεσε την αντίδραση των βουλευτών της ΝΔ.

Στο επεισόδιο ενεπλάκησαν και οι χρυσαυγίτες βουλευτές Νίκος Μίχος και Ηλίας Παναγιώταρος με τον πρώτο να φωνάζει ότι ο «Σαμαράς θέλει να μας χώσει φυλακή» και με τον δεύτερο να αποκαλεί τον πρωθυπουργό «φασίστα».

Λάδι στη φωτιά έριξε η βουλευτής των ΑΝΕΛ Ραχήλ Μακρή η οποία εξαπέλυσε και αυτή πυρά κατά της κυβέρνησης λέγοντας: «Είστε χούντα. Παρεμβαίνετε στη Δικαιοσύνη. Είστε φασίστες. Θέλετε να βάλετε φυλακή αθώους ανθρώπους».

«Δε θα το κάνουμε καλοκαιρινό εδώ μέσα. Σοβαρευτείτε όλοι», παρενέβη ο Πρόεδρος της Επιτροπής Γιώργος Βλάχος ο οποίος έκλεισε τα μικρόφωνα σε όλους και έκοψε τη συζήτηση.



Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΑΝΕΛ: Στον πρωθυπουργό η πολιτική ευθύνη για τις ενέργειες Μπαλτάκου 
Υπόγειες συνομιλίες-σοκ Π. Μπαλτάκου - Ηλ. Κασιδιάρη (video) 
Αγριος καβγάς στη Βουλή με πρωταγωνίστρια τη Ραχήλ Μακρή 
 
 
σχόλια (46)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Η Ραχήλ | 10/04/2014 09:29
    ξέρει. Τώρα που είναι όλοι οι της ΧΑ μέσα, θα είναι η μόνη και θα αλωνίζει στο χώρο και κάθε μέρα με καινούργια τσάντα.
    Dio
    απάντηση10
     
     
    Όταν ήμουν μικρός στο χωριό μας είχε σινεάκ κάθε Κυριακή πρωί | 05/04/2014 14:03
    . Μαζεύαμε κάτι δεκάρες τρύπιες. Όλη νύχτα, μισοκοιμισμένοι, περιμέναμε να ξημερώσει για να πάμε στο σινεάκ για να γελάσουμε. Το πρωινό της Κυριακής ήταν για τους μπόμπιρες. Το βράδυ η ταινία του σινεμά ήταν για τους μεγάλους και μορφωμένους και έκαναν και την κριτική τους. Τώρα άλλαξαν τα πράγματα. Μικροί μεγάλοι στην βουλή το πρωί παιδική χαρά και ταινία στο κοτέτσι των καναλιών οι κομπάρσοι που νομίζουν και συμπεριφέρονται ως πρωταγωνιστές. Κωμωδία απ΄το πρωί ως το βράδυ
    chrisAK
    απάντηση120
     
     
    Περιμενω να δω και αυτο... | 04/04/2014 20:56
    Τωρα θα αρχισουμε να βλεπουμε και τις υπογειες σχεσεις της Ραχηλ με την ΧΑ.Βιντεο συνομιλιες ,ισως και κανενα αρθρο για την πατριδα μας.Α! εδω τους περνει να εχουν κει ερωτικη σχεση με το κασιδιαρη. ΜΜΕ Βορειας Κορεας εχουμε ,οτι θελουν παιζουν....
    nick
    απάντηση94
     
     
    Αφού το λέει .... | 03/04/2014 22:36
    Η Ραχήλ, έτσι θα είναι. Ο Φύσσας, πήγε και έπεσε πάνω στο μαχαίρι του Ρουπακια, που το κράταγε στο χέρι για να ξυνει τα νύχια του, οι δε Πακιστανοί την βρίσκουν να ξυνουν την πλάτη τους πάνω στα κλομπς και στις αλυσίδες των ΧΑυγιτων. Αμ, αυτοί του ΚΚΕ, τι βιτσιοζοι τύποι να κουτουλανε πάνω στα ρόπαλα με καρφιά των Αθώων ΧΑυγιτων που τυχαία περνούσαν από εκεί; Σοβαρά τώρα, τι Τσοκαρο ψεκασμένο είναι τούτο ρε παιδιά; Διαβάσατε και την ανακοίνωση του ψεΚΑσΜΕΝΟΥ; Όλα αυτά γίνονται για να χτυπηθουν ........ οι ΑΝΕΛ. Δεν το συζητάς Ρε Πανό με τον Κασιδιαρη για να αποφασίσετε ποιος αδικείται πιο πολύ;
    Οξαποδω
    απάντηση5319
     
     
    SOL ...... | 03/04/2014 21:43
    τα αυθεντικά.......
    Λ..... ΘΣΝΚ
    απάντηση154
     
     
    Όταν ο Γερμανός δημοσιογράφος... | 03/04/2014 20:54
    ...είχε αποκαλέσει ημιφασιστικό κόμμα τους ΑΝΕΞ κατά τη διάρκεια της συνέντευξης που έπαιρνε από τον κ. Τσίπρα, ο «αριστερός» πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ εξανέστη και διέκοψε τη συνέντευξη. Μετά το ακροδεξιό ξέσπασμα της κας Ραχήλ, μήπως οφείλει κι αυτός μία συγγνώμη για τις λυκοφιλίες στις οποίες τον οδήγησε η ψηφοθηρία του;
    ΠΦ
    απάντηση5313
     
     
    Πότε επιτέλους ! | 03/04/2014 19:31
    Πότε επιτέλους θα ισορροπήσει το κομματικό σύστημα ; Θα έλεγα ποτέ! Όταν οι κυβερνώντες επιτρέπουν να αυτονομούνται ή να έχουν την ανοχή άτομα που κατά δήλωσή τους είναι "από τη γέννησή τους αντικομουνιστές". Και όταν δυστυχώς στα ΜΜΕ κυριαρχούν οι : Παπαδάκης ,Αυτιάς, Χασαπόπουλος και οι όμοιοί τους και στη Βουλή : Ραχήλ , Κωνσταντοπούλου , Διαμαντόπουλος κ.α . Ζήσαμε ένα 2ήμερο θλιβερό στη Βουλή με τον κ. Τσίπρα να δίνει ρεσιτάλ τουλάχιστον επιπιλαιότητας , και από τη δεινή θέση τον έβγαλε με την αχαρακτήριστη συμπεριφορά του ο κ. Μπαλτάκος. Αυτούς όμως, επιλέγει δυστυχώς ο ...κυρίαρχος λαός και με τη σειρά τους οι Αιρετοί . Ας φανούμε όλοι σώφρονες , διατηρώντας πολιτική σταθερότητα.
    Έκτωρ
    απάντηση349
     
     
    Πισω εχει η αχ λαδα την ουρα | 03/04/2014 19:31
    Πετρο, το ξερω οτι σου ειναι δυσκολο (και φαινεται) αλλά συγκρατησου. Τι τραβας κι εσυ ο ερμος και μοναχος ! Πρεπει να τα πειτε με τον αλλο ανεξαρτητο, τον αεροπορο.
    nikaram
    απάντηση112
     
     
    ANEΛ - ΣΥΡΙΖΑ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ | 03/04/2014 19:06
    Συμμαχια τριων τιτανων.
    ro.
    απάντηση3714
     
     
    Τό όνομα Ραχήλ είναι .... | 03/04/2014 19:03
    Αρκετα σύνηθες Ποντιακό . Αν όντως είσαι Ποντιακής καταγωγής ΝΤΡΟΠΗ σου μάς ΡΕΖΙΛΕΨΕΣ. Τό σημειώνουμε καί θά τό θυμόμαστε.
    Ανώνυμη
    απάντηση2517
     
     
    Δωσε Ραχηλ λεμε!!! | 03/04/2014 18:59
    Ετσι, δεν την χορταινω!!! Τελικα οι ψεκασμνεοι Ελληνες κληρονομησαν το ψυχαγωγικο εργο της Πανια!! Οτι χασαμε απο τον Κατμαν το βρηκαμε στη Μακρη
    Gguu
    απάντηση4510
     
     
    Μπούμερνγκ ! | 03/04/2014 18:31
    Κύριε πρωθυπουργέ σου γύρισε μπουμερανγκ η προστασία του "πυλώνα της εκκλησίας " ο κος Μπαλτάκος σου την "έφερε" ! όπως κι σεις κάποτε στον κο Μητσοτάκη !!!!
    GPP
    απάντηση1911
     
     
     
    O ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΣΚΟΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ? | 03/04/2014 18:11
    Σε μια σοβαρη χωρα ο Αθανασιου κ Δενδιας θα ειχαν παραιτηθει κ ο πρωθυπουργος θα ειχε καλεσει το σωμα για να εξηγησει κ να παρει ψηφο εμπιστοσυνης. Σε μια δικτατορια-σημερινου τυπου-θα κρυβοταν,θα εβαζε τον τυπο να γραψει περι success story k πες ,πες θα περασει ο καιρος ,θα πεταξει κ κανα 500 ευρο στον καθενα παραμονες εκλογων κ θα τον εχουμε στο κεφαλι μας μεχρι το 16 . Ξυπνα Ελληνα. Τετοιους θελει να κυβερνουν την χωρα? Ζητα την αμεση παραιτηση του Σαμαρα κ της κυβερνησης των γελωτοποιων. Δεν με ενδιαφερει τι φοραει η Ραχηλ,αλλα ετσι ακριβως ειναι. Χουντα! Το ερωτημα ομως ειναι. Δεν το ηξερε απο την αρχη? τωρα το καταλαβαν?Αν ειναι ετσι,δεν νομιζω οτι χρειαζομαστε καθυστερημενους.
    HERMES
    απάντηση2234
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Επιπεδο Ελληνικής πολιτικής ζωής | 03/04/2014 17:47
    Μετά τη χθεσινή παγωμάρα, αν είναι δυνατό τι συζητήσεις και τι παιχνίδια έκανε ο Μπαλτακος, μη σεβόμενος τη θέση του, παρακολουθούμε εκτοτε όλες τις δηλώσεις. Ελάχιστες εχουν κάποιο βάρος, οι περισσότερες δείχνουν το -ανυπαρκτο- επίπεδο την ελληνικής πολιτικής σκηνής. Αυτό είναι το δημοσιο προσεγμένο πρόσωπο των πολιτικών μας και δείχνει και το επίπεδο της πολιτικής ζωής. Και βεβαίως οι πολιτικό είναι η εικόνα του λαου. Ως εκ τούτου αυτή η Χώρα έχει πολύ μέλλον ακόμη προκειμένου να αλλάξει κάτι στη νοοτροπία της.....κρίμα.
    αποκαρδιωμένος
    απάντηση1075
     
     
    Ποιούς αθώους ρε κακομοίρα.... | 03/04/2014 17:45
    Ο Φύσσας, τα μέλη του ΚΚΕ στο Κερατσίνι, οι εκατοντάδες μαχαιρωμένοι και ξυλοδαρμένοι... αυτοί είναι οι αθώοι!
    Μαζέψουουουουουου....
    απάντηση10847
     
     
     
    Μμμμμμμμ! | 03/04/2014 17:36
    Φτηνός λαϊκισμός ενδεδυμένος με ακριβό γούστο....
    Apos
    απάντηση10418
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Σοβαρευτείτε όλοι! | 03/04/2014 17:10
    Δεν θα μου το κάνετε Αμέρικαν μπαρ εδώ μέσα!
    Γκαούτσο Κώτσο
    απάντηση656
     
     
    Το είπε αυτό ή Ραχήλ? | 03/04/2014 16:45
    ...ε τότε έτσι θα' ναι!!!
    Αρχίλοχος
    απάντηση10521
     
     
    τεο | 03/04/2014 16:11
    Ραχήλ! Ούτε στην χούντα τα έκαναν αυτά.
    teo
    απάντηση6413
     
-