από metereologos.gr
Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018
 

Μπαλτάκος: Η πρόθεσή μου ήταν αγαθή, προϊόν εγκλήματος το βίντεο

Αυτά που είπα για τους υπουργούς δεν αληθεύουν, τι να ερευνήσει η δικαιοσύνη;
 Μπαλτάκος: Η πρόθεσή μου ήταν αγαθή, προϊόν εγκλήματος το βίντεο
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

«Η πρόθεσή μου ήταν αγαθή... Το υλικό του βίντεο είναι προϊόν εγκλήματος και δεν μπορεί να μπει σε καμία δικογραφία. Τίποτα από όλα αυτά που είπα στο βίντεο για τους υπουργούς δεν είναι αλήθεια, οπότε τι να ερευνήσει η δικαιοσύνη;» δήλωσε την Πέμπτη ο Παναγιώτης Μπαλτάκος, αναφερόμενος στη μαγνητοσκοπημένη συνομιλία του με τον Ηλία Κασιδιάρη που είδε το φως της δημοσιότητας και τον οδήγησε στην παραίτηση από τη θέση του γραμματέα της κυβέρνησης.

Παράλληλα, σε συνέντευξη που παραχώρησε στον Real FM, ο τέως γγ της κυβέρνησης κάλυψε πλήρως τον γιο του, μετά το πρωτοφανές επεισόδιο στη Βουλή, λέγοντας χαρακτηριστικά πως «οι άνθρωποι (σ.σ. οι βουλευτές της ΧΑ) οι οποίοι έχουν κάνει όργια με τη βία μηνύουν τον γιο μου γιατί τους έσπρωξε».

Υποστήριξε, επίσης, ότι ο γιος του αναζητείται στο πλαίσιο της διαδικασίας του αυτοφώρου και πως ο ίδιος δεν γνωρίζει πού βρίσκεται.

«Αποφάσισα να διαδραματίσω συγκεκριμένο ρόλο για το καλό της παράταξης και της Ελλάδας, δεν μπορούσαμε να αφήσουμε 500.000 Έλληνες εγκλωβισμένους στη ΧΑ. 'Ελεγα αυτά που ήθελαν να ακούσουν για να αποκτήσω την εμπιστοσύνη τους» είπε αναφερόμενος στη συνομιλία που είχε με τον Ηλία Κασιδιάρη.

Υποστήριξε, επίσης, ότι η ΝΔ είναι «κεντροδεξιά παράταξη και κοντεύει να χάσει την δεξιά της πτέρυγα».

Στο ερώτημα εάν ενήργησε εν αγνοία του πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά για το καλό της παράταξης, ο κ. Μπαλτάκος απάντησε: «Ο πρωθυπουργός ήξερε ότι πρέπει να απεγκλωβίσουμε τον κόσμο από την Χρυσή Αυγή», όμως, «το τι έκανα εγώ γι' αυτό τον λόγο δεν το ήξερε. Δεν μου ανέθεσε ποτέ ο Πρωθυπουργός να κάνω συναντήσεις».

Είπε, ακόμα, ότι το ραντεβού με τον Ηλ.Κασιδιάρη είχε σκοπιμότητα και πως «υπάρχουν κι άλλες συνομιλίες πριν από αυτή (σ.σ. τη μαγνητοσκοπημένη συζήτηση) και άλλες μία ή δύο μετά από αυτήν».

«Δεν θυμάμαι τι έχω πει στις υπόλοιπες συνομιλίες με τον Ηλία Κασιδιάρη. Ό,τι και να έχω πει είναι στον ίδιο 'καμβά'» είπε.

Ο κ. Μπαλτάκος υποστήριξε ότι η πολιτική δίωξη ανεβάζει τη Χρυσή Αυγή και «έπρεπε να υπάρξει αδιαφορία για να μην διαφημίζονται».

«Δεν με έδιωξαν, παραιτήθηκα αμέσως. Δεν μίλησα μετά το περιστατικό με τον πρωθυπουργό, μίλησα με τον κ. Σταμάτη και τον κ.Μπούρα και τους είπα 'έρχομαι για παραίτηση'» σημείωσε.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΑΝΕΛ: Στον πρωθυπουργό η πολιτική ευθύνη για τις ενέργειες Μπαλτάκου 
Αφαντος ο υιός Μπαλτάκου μετά το επεισόδιο στη Βουλή 
Π. Καψής: Ο Σαμαράς έχει ευθύνη για τις ενέργειες Μπαλτάκου 
Γεωργιάδης: Ως πατέρας συγκινήθηκα από τη στάση του γιου Μπαλτάκου 
Πολιτικός σεισμός στο Μαξίμου από την υπόθεση Μπαλτάκου 
Το Βήμα είχε προειδοποιήσει από τον Σεπτέμβριο για τις επαφές Μπαλτάκου - Χρυσής Αυγής 
Ν. Δένδιας:Νοσηρή φαντασία όσα αφορούν το πρόσωπό μου, στη συνομιλία Μπαλτάκου - Κασιδιάρη 
Υπόγειες συνομιλίες-σοκ Π. Μπαλτάκου - Ηλ. Κασιδιάρη (video) 
Παραιτήθηκε ο Π. Μπαλτάκος από γγ της κυβέρνησης 
Χρυσοχοΐδης: Οταν ανέχεσαι τον φασισμό, παίζεις με τη δημοκρατία 
Λαφαζάνης: «Βαρύτατα εκτεθειμένος ο πρωθυπουργός» 
Γρηγοράκος: «Αδικήθηκε ο Πρωθυπουργός από το λάθος του Μπαλτάκου»  
Βουλή: Αμηχανία, αντιπαραθέσεις και προβληματισμός για τις εξελίξεις 
Μ. Βορίδης: Προσωπική επιλογή Μπαλτάκου οι επαφές με την Χ.Α.  
Κουτσούμπας: Ευθύνη της κυβέρνησης που είχε γ.γ έναν συνομιλητή της Χ.Α. 
Σκουρλέτης: Ο Σαμαράς γνώριζε τις επαφές Μπαλτάκου-Χρυσής Αυγής 
Μπαλτάκος: Πιθανή δημιουργία φορέα για απεγκλωβισμό ψηφοφόρων της ΧΑ 
Προανακριτική επιτροπή για την υπόθεση Μπαλτάκου ζητά η ΧΑ 
Παραπέμπεται στο Πειθαρχικό ο υιός Μπαλτάκος 
 
 
σχόλια (36)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Τελικά | 04/04/2014 13:43
    Πρέπει να είσαι πολύ αγαθός. Στη Βουλή πως μπήκες;
    kouk
    απάντηση31
     
     
    Tin ND kai na tin pleneis to sapouni sou halas | 03/04/2014 23:03
    Mpaltakos kai Yios, Voridis, Adonis. Hrysi Neoavgodimokratia prepei na legetai.
    emigres
    απάντηση53
     
     
    Είναι σε κανονική άδεια το παιδί ή.. τι στο καλό | 03/04/2014 21:20
    Το είναι αλήθεια και τι ψέματα από το περιεχόμενο στο video ελάχιστοι νομίζω μπορούν να το ξέρουν. Το σίγουρο είναι ότι το Λιμενικό Σώμα δε γνωρίζει που βρίσκεται ένα μέλος των επίλεκτων δυνάμεών του. Εάν γνωρίζει, διότι φαντάζομαι ότι και στην υπηρεσία του τον αναζήτησαν, το λιμενικό δε θα τον είχε παραδώσει στις αρμόδιες αρχές που τον αναζητούν; Εάν βρίσκεται σε κανονική άδεια, πάλι οφείλει να δηλώσει που βρίσκεται. Πως λοιπόν δεν τον βρήκαν να τον συλλάβουν εγκαίρως; Εάν ένας απλός αστυνομικός σε ένα έλεγχο σπρώξει έναν αλλοδαπό και του γίνει μήνυση, θα εμπλακεί σε ένα σωρό περιπέτειες. Μπορεί ένας λιμενικός να σπρώχνει έστω τον οποιοδήποτε ΜΕΣΑ στη βουλή; Ακόμη είναι στο σώμα; ή μήπως
    ENK
    απάντηση41
     
     
    Η Ν.Δ. είναι ένα απέραντο φρενοκομείο... | 03/04/2014 19:52
    Κορυφαίο στέλεχος της κυβέρνησης και εξ απορρήτων του (νεοδημοκράτη) πρωθυπουργού, προσπαθώντας να γίνει αρεστός σε... ναζιστές (!) ,τους οποίους -πιθανότατα- θαυμάζει (δεν ξέρω για ποιό- τρελλό- λόγο), δε διστάζει να ''καρφώσει'' σ αυτούς, ή να δυσφημήσει, συντρόφους του (νεοδημοκράτες) υπουργούς, ακόμα και τον ίδιο τον (νεοδημοκράτη) πρωθυπουργό, πιστεύοντας κιόλας ότι δεν κινδυνεύει ν αποκαλυφθεί, γιατί οι ναζιστές έχουν λέει....''κώδικα τιμής'' !! Παρότι ο Γκέμπελς, οδηγός προπαγάνδας για τον κάθε ναζιστή, λέει ρητά πως '' για την επίτευξη του σκοπού επιτρέπονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ'' (και φυσικά τα ''καρφώματα'' και η κάθε είδους παλιανθρωπιά)..... Κ. Καραμανλή, ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙΣ !!!
    Red
    απάντηση92
     
     
    Δυστυχώς | 03/04/2014 18:48
    Η φάτσα σας ,δυστυχώς,σας προδίδει κε Μπαλτάκο !!!
    GPP
    απάντηση62
     
     
    Μιλάμε για κωδικα τιμης εδω | 03/04/2014 17:43
    «Ο γιος μου είναι αξιωματικός των ΟΥΚ και αυτοί οι άνθρωποι έχουν κώδικα τιμής» είπε σε αλλο αρθρο ο κ.Μπαλτάκος.Δυσκολευομαι να καταλάβω τι κωδικας τιμης ειναι αυτος που σε κανει να εξαφανιζεσαι σα δραπέτης!!Μαλλον ειναι ο ιδιος κωδικας τιμης που κανει τους χρυσαυγιτες κ.Μιχαλολιάκο και ολους τους αλλους να αποποιούνται το ναζισμό στο δικαστηριο ενω κάνουν τα σπιτια τους μουσεια υπερ του ναζισμου.ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΙΜΗΣ ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ!!!!Το λυπηρο ειναι οτι η χωρα μου εχει γεμισει φασισμο.........
    Αρης
    απάντηση324
     
     
    Το καρκίνωμα της Δημοκρατίας. | 03/04/2014 16:52
    Τί προϊόν εγκλήματος και παραμυθια μας πουλας άνθρωπε μου. Το όλο σενάριο ήταν προμελετημένο. Θα πρέπει να είσαι υπερβολικά αφελής, η επιτήδειος δολοπλόκος να δημιουργήσεις μια σκηνοθεσία τέτοια. Επειδή πιστεύω, όπως και το μεγαλύτερο μέρος της Ελληνικής κοινωνίας, ότι δεν είναι αφέλια από μεριά σου, αλλά μια δολοπλοκία να δημιουργήσετε, για άλλη μια φορά σκάνδαλα και περιπλοκές, να τραβήξετε την προσοχή του κοινού, σε έργα φαντασίας τύπου Χολλιγουντ, με μια κακότεχνη, μπαμπέσικη, πανούργα επινόηση. Ιστορίες συνομωσίας δεξιό/ακροδεξιών και παραμύθια της Καλυμας. Το όλο παίγνιο, κρύβει υποχθόνιες μεθόδους και πλάνα αποπλάνησης του κοινού από την πραγματικότητα.
    O Εφιάλτης τους
    απάντηση103
     
     
    EΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ! ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΠΕ ! ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΕ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ? ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΛΜΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ?????......... | 03/04/2014 16:32
    Στα πράσσα...ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙΚΟ ΣΥΝΑΦΙ!!!!!
    ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ...ΗΜΑΣ!
    απάντηση265
     
     
    Η... Τριάς | 03/04/2014 16:30
    Ο πατήρ Μπαλτάκος. Ο υιός Μπαλτάκος και του Αβέρωφ... το πνεύμα!!!
    Το φιλί της τσούχτρας
    απάντηση252
     
     
     
    Αν ειχε μουστακι θαταν ιδιος ο ερτογαν. | 03/04/2014 15:54
    Το τι λεει εχει τοση σημασια οση ενας κλεφτης που τον επιασαν στα πρασσα.Θα πει οτι ειχε αλλους λογους,θα πει οτι ηταν συνωμοσια,οτι φταινε οι συνθηκες,η κακη ωρα,η παιδικη του ηλικια,ενας πονοκεφαλος που τον βασανιζε,ηταν μεθυσμενος,δεν τον καταλαβαμε καλα,εννοουσε τον ποδοσφαιριστη σαμαρα...Τι θελω;Να αποδειξουν οι εισαγγελεις τις κατηγοριες,αρα να τον καταδικασουν για συκοφαντηση της εισαγγελικης αρχης!
    Abdul
    απάντηση293
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Τα πάνω κάτω... | 03/04/2014 15:46
    Αντί να παραιτηθούν οι επίορκοι που, όπως αποδεικνύουν οι απομαγνητοφωνημένες ομολογίες του αχυράνθρωπου Μπαλτάκου, είχαν σχεδιάσει την πολιτική δίωξη κατά της ΧΑ, τολμάνε να διώκουν τον Κασιδιάρη για χρησιμοποίηση νομίμων μέσων για την υπεράσπιση του από τις διώξεις. Ουστ πραξικοπηματίες. φτάνει η ώρα σας!
    Nemesis
    απάντηση1424
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΑΓΑΘΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ | 03/04/2014 15:25
    ότι αυτοί έσονται ΓΓ Κυβερνήσεων αγαθών
    ΧΑΙΡΕΤΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΟ
    απάντηση180
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Ναι ΝΔ και τωρα και πάντα | 03/04/2014 15:21
    Ο Σαμαράς θα συνεχίσει , θα βγάλει την χώρα από το μηνμόνιο η ΝΔ θα είναι πρώτο κόμμα και όλα τα υπόλοιπα λαμόγια ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ , ΨΕΚΑΣΜΕΝΟΙ , ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑΡΙΟΙ θα μείνουν μόνο με την κουτάλα άδεια αλλά θα συνεχίσουν να γλείφουν. ΝΔ οτι και να γίνει.
    AKHS MOMOLO
    απάντηση732
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ? | 03/04/2014 14:41
    ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ .... ΚΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΠΕΣ...ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ....ΠΟΝΗΡΟΙ....
    Ν.Α
    απάντηση341
     
     
     
    εκλογές τώρα | 03/04/2014 14:17
    Η Χ.Α. με λίγα καλογυμνασμένα παλικάρια που ποτέ δε δείλιασαν ενάντια στις ανθελληνικές ορδές των (άκρο)αριστερών του Σόρος,με ακόμη πιο λίγα μορφωμένα παιδιά που ήταν ιδεολογικοί μπροστάριδες,υπό την ηγεσία ενός μαθηματικού εγκεφάλου (=Ν.Μιχαλολιάκος) σε χαλεπούς καιρούς κρατούσαν άσβεστη τη φλόγα του Γένους των Πανελλήνων και κατάφεραν ένα τεράστιο πλήγμα στη εθνοπροδοτική καθεστηκυία τάξη. Κανένα άλλο κόμμα/φορέας δεν μπόρεσε και προπαντός δεν ήθελε να πράξει κάτι ανάλογο. Ούτε καν προσπάθησε να έρθει σε απόλυτη ρήξη "εναντίων όλων". Διότι όλοι -πλην των Χρυσαυγιτών- είναι μέρος ενός μισελληνικού πολιτικού/δικαστικού/νομοθετικού και μιντιακού συστήματος. Η Χ.Α. προσέγγισε με έξυπνο τρόπο έναν (;;) νεοδημοκράτη και του την έφερε,με σκοπό να βγουν ενώπιον των πολιτών αλήθειες που κρυβόταν στο εσωτερικό της ΝΔ ώστε να αποδομήσει εκ των έσω αυτό το καπιτα-ληστικό μόρφωμα και να αποκαλυφθεί η πολιτική σκευωρία κατά ενός νομίμου και δημοκρατικά εκλεγμένου πολιτικού κόμματος. Η Χ.Α. είναι η μόνη πολιτική δύναμη που ξεγύμνωσε τους μειοδοτικούς κυβερνητικούς χειρισμούς κατά των εθνικών συμφερόντων,αλλά και την αμίμητη "Δικαιοσύνη" του τόπου που είτε κείτονταν προκλητικά βουβή μπροστά στις εξελίξεις τα τελευταία 5 χρόνια,είτε (κατά το τελευταίο έτος) εξεδίωξε τη μόνη ελπίδα που πλέον έχουμε για επανελληνικοποίηση του Λαού και την αναγωγή του σε Έθνος. Βλέπω την ΝΔ μετά τις σοκαριστικές (αλλά γνωστές στις τάξεις των οπαδών της ΧΑ) (οπτικοακουστικές) αποκαλύψεις από τον 2ο σε ιεραρχία στέλεχος της κυβέρνησης,να πέφτει στο 10% αν γίνουν εκλογές,με μόνους εναπομείναντες,πλέον,ψηφοφόρους της,την -σε ενός μεγάλου βαθμού- αμετανόητη γενιά του Πολυτεχνείου. Φαντάζομαι πως γνωρίζετε τι κατάληξη θα είχαν σε δημοκρατικές χώρες εγκάθετοι δικαστές
    Ειρήνη
    απάντηση1935
    Απαντήσεις  3 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Γιατί κάποιος να σε πιστέψει τώρα και όχι τότε; | 03/04/2014 14:02
    Να κριθεί παράνομο και να εκδιωχθεί ποινικά ο υπεύθυνος που το βιντεοσκόπησε; Ή να μην διερευνηθούν οι καταγγελίες που προκύπτουν από αυτό, επειδή θεωρείται παράνομο; Και οι αμφιβολίες του κόσμου για την δικαιοσύνη και την κυβέρνηση; Δεν πρέπει η χώρα να απαλλαγεί από αυτές;
    D
    απάντηση455
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    RE JOUME'...!! ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΙΜΟΤΗΤΑΣ...!! | 03/04/2014 13:58
    Και "ο μη μυρικαζων...σωθητω"...!! Απ οπου κι αν το δεις...το **ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ** μετραει...!! Οι ειδησεις...των ΕΙΔΗΣΕΩΝ...και τα γεγονοτα...των ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ...!! ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...??? Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ...με μπερδεμενους τους μεσα...και τους εξω...με στοχο το ΜΠΕΡΔΕΜΑ του Ελληνικου Λαου...και την προσελευση στην καλπη...με ΚΑΛΠΕΣ ΚΑΙ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ...που να φτανουν παλι στη διαιωνιση ενος μακροπαιγμενου εργου...!! ΤΟ **ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ** ΚΑΝΕΝΑΣ...για οσους δεν μυρικαζουν...!! **ΝΕΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ**...ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΥΣΗ ΕΞ ΑΥΤΩΝ...ΓΙΑ ΤΟ **ΜΕΛΛΟΝ**...!! (...ΚΑΙΡΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ...) ΚΑΤΙ **ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ**...ΠΟΥ ΝΑ **ΕΜΠΝΕΕΙ**...**ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ**...**ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ**...ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ...ΓΙΑ ΛΥΣΕΙΣ!!
    ΕΛ.ΑΝ.ΡΟΥΠΑΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
    απάντηση73
     
     
    ΑΦΟΥ | 03/04/2014 13:45
    Ο ΜΠΑΛΤΑΚΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΟΥΣΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΡΝΤΟΓΑΝ ΚΑΙ Ο ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΛΓΕΡΙΝΟΣ ΡΑΠΕΡ, ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ?
    GERMANOBISBIRIKOS
    απάντηση3311
     
     
    Να τους χαιρόμαστε! | 03/04/2014 13:35
    Πολύ σουρεαλιστικό σκηνικό τελικά παίζει στο πολιτικό σκηνικό. Ο Μπαλτάκος αυτά που είπε δεν αληθεύουν αλλά τα είπε έτσι για ψέματα, ανακηρύσσει εαυτόν σωτήρα της παράταξης και της Ελλάδος, αποποιείται την ακροδεξιά και υπερασπίζεται την κενροδεξιά αλλά οι πράξεις του τον διαψεύδουν, ο υιός τα κάνει μπάχαλο στην Βουλή και αφήνεται ελεύθερος. Ο Βενιζέλος απαιτεί την παραίτηση του Μπαλτάκου και κανένα πρόβλημα, τα χώνει όμως σε στυλ πεζοδρομείου στο Απ. Κακλαμάνη και στον ΓΑΠ, Δένδιας και Αθανασίου αθώες περιστερές, η ΧΑ με τους αγκυλωτούς σταυρούς στα μπράτσα δηλώνουν αντιναζιστές, ο Σαμαράς στην κοσμάρα του, η δικαιοσύνη μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας και ο Ελληνικός λαός στην κατάψυξη. Μπρρρρ
    Το συνταγματικό τόξο!!!!!!!!!!!
    απάντηση314
     
-