Παρασκευή 18 Απριλίου 2014
 
 

Ερευνα από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για απειλή κατάλυσης του πολιτεύματος - Ποιοι είναι οι επικεφαλής της οργάνωσης Εφέδρων

Εκτακτη σύσκεψη στον Αρειο Πάγο την Τετάρτη το βράδυ - Παπαδημούλης: «Η ανακοίνωση της Κίνησης Εφέδρων υποκατάστατο της Χρυσής Αυγής»
 Ερευνα από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για απειλή κατάλυσης του πολιτεύματος - Ποιοι είναι οι επικεφαλής της οργάνωσης Εφέδρων
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 


Προκαταρκτική εξέταση για την ανάρτηση στον ιστότοπο της Κοινότητας Εφέδρων Ειδικών Δυνάμεων (Κ.Ε.Ε.Δ) διέταξε η εισαγγελέας του Αρείου Πάγου κυρία Ευτέρπη Γκουτζαμάνη με παραγγελία της στην προϊσταμένη της εισαγγελίας Πρωτοδικών κυρία Παναγιώτα Φάκου

Σε σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε αργά το βράδυ της Τετάρτης στον Αρειο Πάγο, οι δύο εισαγγελείς αποφάσισαν να παρέμβουν για το περιεχόμενο της ανάρτησης.

Αντικείμενο της έρευνας θα είναι: ο συντάκτης του κειμένου, το εάν προσβάλλεται το κοινοβουλευτικό μας πολίτευμα και για τυχόν κινήσεις εφέδρων.

Στην ανάρτηση που έγινε στις 23/9/2013 και φέρεται ως «Διακήρυξη Κ.Ε.Ε.Δ της 28ης Σεπτεμβρίου 2013» ζητείται:

- Η «άμεση παραίτηση της Κυβέρνησης λόγω αδυναμίας να προσφέρει στον λαό τα προβλεπόμενα στο Σύνταγμα σε εργασία (άρθρο 22), υγεία, παιδεία, Δικαιοσύνη, ασφάλεια».

- Η «συγκρότηση Κυβέρνησης Εθνικής Ενότητας υπό την Πρόεδρο του Αρείου Πάγου, από προσωπικότητες εγνωσμένης αξίας εκτός πολιτικής σκηνής και συμβούλους από την Ακαδημία Αθηνών» ενώ καλούν τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας «όπως παραιτηθεί σε κατάλληλο χρόνο για την Διευκόλυνση των Εξελίξεων που Επιθυμεί ο Ελληνικός Λαός».

Οπως αναφέρουν «θεσμός - εγγυητής όλων των παραπάνω μπορεί να είναι οι ένοπλες δυνάμεις της χώρας ως ισχυρός ανιδιοτελής φορέας έναντι οποιασδήποτε απειλής.

Σημειώνεται ότι στις 28 Σεπτεμβρίου η ΚΕΕΔ έχει καλέσει σε συγκέντρωση στην πλατεία Συντάγματος (4.00 μ.μ.) με στόχο, όπως αναφέρει, «την αποκατάσταση της Εθνικής μας κυριαρχίας.» Στη συγκέντρωση έχει δηλώσει συμμετοχή η Ανεξάρτητη Κίνηση Στρατιωτικών Α.ΚΙ.Σ. που, όπως αναφέρει η ΚΕΕΔ «αντιλαμβάνονται περί τίνος πρόκειται, έχοντας σωστή κρίση και συντάσσονται μαζί μας για την αποκατάσταση της Εθνικής μας κυριαρχίας».

Σε tweet ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ κ. Δ. Παπαδημούλης αναφέρει: «Η ανακοίνωση της Κίνησης Εφέδρων ,που προτείνει χουντική "κυβέρνηση" τύπου Κόλλια,αποτελεί ανοιχτή "εφεδρεία", αλλά και υποκατάστατο της ΧΑ».

Ερευνα από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

Η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος έλαβε εντολή από την Εισαγγελία Πρωτοδικών να διενεργήσει την έρευνα για την υπόθεση ανάρτησης κειμένου έφεδρων ειδικών δυνάμεων που καλούσε την κυβέρνηση να παραιτηθεί και την σύμπραξη λαού-στρατού.

Η προϊσταμένη της Εισαγγελίας Πλημμελειοδικών Παναγιώτα Φάκου διέταξε τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης για την υπόθεση της ανάρτησης στο Διαδίκτυο.

Απάντηση της Κοινότητας Εφέδρων Ειδικών Δυνάμεων (Κ.Ε.Ε.Δ)

Σε ανακοίνωση της η Κοινότητα Εφέδρων Ειδικών Δυνάμεων (Κ.Ε.Ε.Δ) αναφέρει μεταξύ άλλων ότι «με την αποσπασματική ή συνθετική επιλογή φράσεων από την διακήρυξη και την αυθαίρετη ερμηνεία της προσπάθησαν να μας χαρακτηρίσουν, ως εν δυνάμει πραξικοπηματίες. Δεν γνωρίζουμε διεθνώς να προαναγγέλλονται πραξικοπήματα, νομικά δε ο αντίστοιχος χαρακτηρισμός στερείται σοβαρότητας» αποσιωπώντας ότι στις δημοσιεύσεις της προηγούμενης ανακοίνωσης τους υπήρχε παραπομπή στην ιστοσελίδα τους όπου μπορούσε κάποιος να την διαβάσει αναλυτικά.

Επίσης σε ανακοίνωση της η Πανελλήνια Ομοσπονδία Εθελοντών Εφέδρων Ενόπλων Δυνάμεων σημειώνει πως «βρίσκεται, για μία ακόμη φορά, στη δυσάρεστη θέση, να διαχωρίσει τη θέση και τον ρόλο της, καθώς και των Σωματείων που την απαρτίζουν, από ενέργειες «Εφέδρων» που δεν συνάδουν ούτε με τον ηθικό κώδικα των Εθελοντών Εφέδρων, ούτε με τις διατάξεις του ελληνικού Συντάγματος και των οικείων νόμων περί Εφεδρείας των Ενόπλων Δυνάμεων»

Ποια είναι η οργάνωση των Εφέδρων

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ:
Ταξίαρχος ε.α Τζιάκης Ιωάννης

ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ:
Συνταγματάρχης ε.α Ιωαννίδης Μιχαήλ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΩΣ:
Αντισυνταγματάρχης ε.α Δημητρόπουλος Νικόλαος

ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΩΣ:
Λοχίας (ΚΔ) Λιαμπός Κωνσταντίνος

ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ:
Ανθυπολοχαγός (ΔΕΑ) Μαρόπουλος Μάριος

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΗΣ:
Καταδρομέας Πάλιουρας Δημήτριος
Πεζοναύτης Παπανάγνου Πέτρος

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ:
Καταδρομέας Θεοφιλόπουλος Παναγιώτης

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ:
Πεζοναύτης Δρανδάκης Κωνσταντίνος

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ:
Λοχίας (ΚΔ) Λυμπέρης Δημήτριος



Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Το πραξικόπημα που δεν έγινε 
Ο κρυφός στρατός της Χρυσής Αυγής 
Μαξίμου: Ανησυχία από τη διακήρυξη εφέδρων για κατάλυση Πολιτεύματος 
Κεδίκογλου: Χρυσή Αυγή και συνταγματική νομιμότητα, το πιο σύντομο ανέκδοτο 
Συνάντηση αντιπροσωπείας ΠαΣοΚ - Χ. Αθανασίου την Παρασκευή 
Θεσσαλονίκη: Εισαγγελική ερευνα σε βάρος αστυνομικού για σχέσεις με ΧΑ 
Απαγορεύτηκε η συγκέντρωση των Εφέδρων το Σάββατο στο Σύνταγμα 
Νέα προκλητική για τη Δημοκρατία εμφάνιση της οργάνωσης εφέδρων 
 
 
σχόλια (78)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Tην υποτιμησαμε τη ΧΑ | 27/09/2013 15:12
    Επειδη ειναι καθυστερημενοι οσοι την παιρνουν στα σοβαρα, ειχαμε υποτιμησει τη δυνατοτητα της να οργανωνεται. Αλλα ηταν μεγαλο λαθος γιατι και τα εντομα απο μονα τους δεν εχουν πολλες δυνατοτητες αλλα συνεργαζομενα μπορουν και επιβιωνουν
    Gguu
    απάντηση44
     
     
     
    ΕΝΟΠΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ | 27/09/2013 14:32
    ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΕΛΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΒΑΖΕΣ ΤΟΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΦΑΛΚΟΝΕΡΑ ΜΕΡΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΔΕΙΑΣΗΣ...... ΘΑ ΞΕΒΡΟΜΟΥΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ.......ΑΦΟΥ ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ ΑΛΟΙΩΣ ΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.........ΟΙ ΕΦΕΔΡΟΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΟΡΒΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ ........ΑΝΑΜΑΣΑΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΟΥ........ΜΟΝΟ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΗ.ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΟΙΩΣ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΗΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ....ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.......
    ΚΩΣΤΑΣ
    απάντηση816
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ποιος το περιμενε... | 27/09/2013 12:51
    Η προσπαθεια να αποπροσανατολιστουμε ολοι απο την απυθμενη παγιδα διαρκους εξαθλιωσης που μας εχουν ριξει τα, κατα τα αλλα δημοκρατικα μας κομματα και ΜΜΕ, εχει καταντησει ΓΕΛΟΙΑ στην υπερβολη της. Μου θυμιζει την αντιστοιχη κρατικη και τηλεοπτικη προπαγανδα στις χωρες του παλαι ποτε υπαρκτου σοσιαλισμου που η μονιμη δικαιολογια για την διαρκη ανεχεια και ελλειψεις στα παντα ηταν οτι ο...εσωτερικος και εξωτερικος εχθρος ...καιροφυλακτει, εξ ου και οι χωρις τελειωμο θυσιες, φτωχια και ανεχεια... (και φυσικα αν το αμφισβητουσες ησουν...εχθρος του πολιτευματος και επεδιωκες την ανατροπη του..Σας θυμιζει τιποτα;) Ποιος το περιμενε οτι θα γινομασταν χωρα του υπαρκτου σοσιαλισμου απο τα..δεξια!
    ΚΘ
    απάντηση97
     
     
     
    Κοινωνια της χαβουζας | 27/09/2013 07:34
    ΑΣΠΙΔΑ,ΚΕΕΔ ΑΚΙΣ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ=σταγωνιδια της παλε ποτε Χουντας των συνταγματαρχων.! Αθλιοι,αμετανοητοι,καραβαναδες!!Ντροπη και αισχος!!
    giannis
    απάντηση1616
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    1 | 27/09/2013 00:34
    μπραβο στο στρατο...πεταξτε εξω απο τη βουλη τους κλεφτες!!!
    γιωργος
    απάντηση1232
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    μα για πόσο ηλίθιους μας περνάτε; | 26/09/2013 21:50
    βεβαίως και το συνταγματικό τόξο- ο Θεός να το κάνει- πρέπει να ανησυχεί. Ως γνωστόν όλα τα πραξικοπήματα στον πλανήτη γη προαναγγέλονται, υπογράφονται και δημοσιεύονται σε εφημερίδες και διαδίκτυο! Πες αλεύρι ο Στουρνάρας σε γυρεύει.
    κορίτσια ο Μπάρκουλης
    απάντηση165
     
     
    οι αποβλακοι και το βολεμα | 26/09/2013 16:00
    Η τρόικα αλωνίζει ζητώντας κι άλλο αίμα, τα λουκέτα πέφτουν σα χαλάζι, η δημόσια περιουσία καθημερινά χαρίζεται σκανδαλωδώς μέσω συμφωνιών που τις καλύπτουν μαύρο σκοτάδι και οι ηρωικοί κυβερνώντες μας προστατεύουν από κύκλους που επιβουλεύονται τη δημοκρατία! Τη βολέψανε πάλι μια χαρά με τις αηδίες των αποβλάκων!
    orestis
    απάντηση3219
     
     
     
    γι' αυτό σας λέω... | 26/09/2013 13:49
    είναι απειλή για τη δημοκρατία μας η ΧΑ. Αφείστε τους φασίστες και ελάτε σε εμάς, στη ΝΔ, την μεγάλη και ισχυρή παράταξη που είναι ο θεματοφύλακας της δημοκρατίας. Με εμάς δεν κινδυνεύετε. Εμείς έχουμε σώσει τη χώρα. Ήδη πετύχαμε πρωτογενές πλεόνασμα. Η ανάπτυξη θα επιστρέψει του χρόνου. Δεν χρειάζονται άλλα μέτρα. Εγγυώμαστε τη δημοκρατία και την προκοπή σας, φτάνει μόνο να μας ψηφίσετε...
    Χρύσανθος
    απάντηση3831
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ | 26/09/2013 12:53
    Θυμιζω τα γεγονότα στη Θεσσαλονίκη με τη ματαίωση της παρέλασης της 28ης Οκτωβρίου λογω διαμαρτυριας αποστρατων αξιωματικών προς τον Προεδρο της Δημοκρατίας,την εισοδο στο Πενταγωνο και την παράνομη παραμονή εντος αυτού διαμαρτυρομένων για τις μισθολογικές περικοπες αποστρατων ανωτάτων αξιωματικών.Τελος,πριν απο τις τελευταίες εκλογές ειχε επιχειρηθεί η δημιουργία κόμματος αποστράτων αλλά η προσπάθεια δεν στέφθηκε απο επιτυχία.Ενωσεις αποστρατων μονιμων αξιωματικών και υπαξιωματικών με πολλά μέλη υπαρχουν σ ολες τις πρωτευουσες των νομών της χώρας κι εχουν σημαντική κοινωνική δραστηριότητα.
    παλιός έφεδρος αξιωματικός
    απάντηση328
     
     
    Καμμια σχεση με χρυση αυγη | 26/09/2013 12:47
    Οποιος διαβασει το κειμενο και μπει και στα θεματα της σελιδας θα διαπιστωσει οτι μονο για χρυσαυγιτες δεν προκειται.Ειναι δημοκρατικου φρονηματος.Μαλιστα τα χωνουν κανονικα σε site του τυπου Hellenic Pride και τα κατηγορουν για προβοκατορικα και συνωμοσιολογικα.Σε χαρακτηριστικη αναρτηση μαλιστα ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ για αντιδημοκρατικη και αντιλαικη συμπεριφορα.Εχουν φωτογραφια με δεσμιους αστυνομικους απο τις ειδικες δυναμεις!Ειναι ανοησια να θεωρουμε ολους τους ενστολους ως φασιστες!Δεν ειμαι υπερ πραξικοπηματος και ανοησιες αλλα καλα ειναι να μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.Ειναι ξεκαθαρα αντιφασιστες στο φρονημα!
    Καντε και καμμια ερευνα!Ολη μερα στο pc
    απάντηση3431
     
     
    Κάποιος πρέπει να τους θυμίσει τον όρκο τους.... | 26/09/2013 12:06
    .....προς το Σύνταγμα, και όποια αρχή έδωσε την έγκριση της ίδρυσης και του καταστατικού, να τους βγάλει άμεσα εκτός νόμου. Αρκετά έχουμε περάσει σαν λαός και σαν χώρα, από αυτούς τους ανεγκέφαλους ακροδεξιούς χλιμίτζουρες.
    Γιώργος (τέως)
    απάντηση8120
     
     
     
    ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΧΕΣ | 26/09/2013 11:19
    Να δεις και ποσοι ακομη απο αυτους που ΔΕΝ φωναζουν , ΔΕΝ επιδεικνυονται, που παρακολουθουν τοσα χρονια τα "δημοκρατικα" φασιστοειδή να γελοιοποιούνται, τους "προοδευτικούς" καραγκιοζηδες να μας κλεβουν και να μας κοροϊδεύουν ασυστολα, ...να δεις ποσοι ακομα εκει εξω ... ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΧΑ . τελος. ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΧΑ. [και ΧΩΡΙΣ ενοχες ]
    erica
    απάντηση2696
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    ΕΛΕΟΣ | 26/09/2013 11:18
    Ρε ελεος γμ το φελεκι μου Ανοιγουμε-κλεινουμε τα λαπ-τοπ ...ανοιγουμε κλεινουμε τις τηλεορασεις φατσα καρτα θεμα η χ.α τι αρρωστεια ειναι αυτη που σας εχει πιασει? παει αυτο τελειωσε το δρομο της δικαιοσυνης αμα θελουμε να λεγομαστε δημοκρατικο κρατος και οτι αποφασισει. Αλλα προβληματα δεν εχουμε τι εγινε ξαφνικα τα ξεχασαμε? Βεβαια αυτο το κατευθυνουν τα ΜΜΕ (υπαρχει και οδηγια χρησεως στην δημοσιογραφια πως να αποπροσανατολισεις την κοινη γνωμη) Εδω σε λιγο καιρο δεν θα εχουμε ψωμι να φαμε και ασχολουμαστε 24ωρες το 24ωρο με την χ.α ΦΤΑΝΕΙΙΙΙ ΡΕ.....τα αλλα προβληματα πως θα λυθουν?????
    Αλεξανδρος
    απάντηση7120
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Πάλι Χρυσή Αυγή θα Ψηφίσω, | 26/09/2013 11:14
    επικοινωνιακά θα μπορούσαν να μεταλλαχτούν σε μια έκδοση "Ηλιοκαμένου" και να είναι αποδεκτοί από το καθεστώς, μα το ψέμα φαίνεται ότι τους πνίγει. ΘΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΩ για χάρη σου βρε χαριτωμένε Γιάννη Πρετεντέρη.
    Akroteleftis
    απάντηση3080
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Η Απόλυτη Ξεφτίλα | 26/09/2013 11:04
    Αφού ξεφτιλίστηκε στους ίδιους τους μαχαιροβγάλτες των ταγμάτων εφόδου της, τώρα η Χρυσή Αυγή δεν έχει τα κότσια ούτε να καλέσει η ίδια σε συγκέντρωση και βάζει μπροστά το γνωστό παραστρατιωτικό παραμάγαζό τη. Σε λίγο υπάρχει περίπτωση να ρωτάμε τους βουλευτές της Χρυσής Αυγής αν αυτή η οργάνωση υπάρχει και αυτοί θα το αρνούνται. Πρόκειται για οργάνωση χέστηδων, που βγάζουν καλά φράγκα από τις "υπηρεσίες" τους και ως λάτρεις και υποκινητές του εμφυλίου ανάμεσα στον απλό λαό δολοφονούν τους πολιτικούς τους αντιπάλους αλλά μόνο όταν είναι ένας άοπλος με 40 χρυσαυγίτες και δίπλα 10 αστυνομικούς να προστατεύουν. Η λέξη ξεφτίλα δεν μπορεί να περιγράψει επαρκώς τους απόγονους του εφιάλτη.
    αξιοπρεπής ενάντια στον εμφύλιο
    απάντηση7523
     
     
    συμπραξη ηλιθιων με πανηλιθιους! | 26/09/2013 11:03
    εχουμε μεγαλη πλακα!
    αντιφασιστας
    απάντηση6516
     
     
    η δημοκρατία κυνδυνευει... | 26/09/2013 10:54
    από μια χούφτα, ξεχασμενους και από το Θεό, εφεδρους αξιωματικούς???
    ποσο γελοια δημοκρατία εχουμε?
    απάντηση4827
     
     
    Ακου οι εφεδροι! | 26/09/2013 10:35
    Αν πραγματικα εσεις του συστηματος θελετε να ξεριζωσετε την φασιστικη απειλη θα πρεπει πρωτα απο ολα να ξεριζωσετε τους δικους σας φοβους και να πειτε τα πραγματα με το ονομα τους. Ετσι δεν τρομαζετε κανεναν και μονο γελιο προκαλειτε.
    ναι οι "εφεδροι"!!!
    απάντηση1318
     
     
    ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ | 26/09/2013 10:22
    ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΔΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑΝ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΩΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.
    Κομνηνός
    απάντηση2435
     
-