από metereologos.gr
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
 
 

Μήνυμα Σαμαρά σε Αριστερά - συνδικαλιστές η παρέμβαση στη Χαλυβουργία

Με προσωπική του εντολή μπήκαν τα ΜΑΤ στο εργοστάσιο
Μήνυμα Σαμαρά σε Αριστερά - συνδικαλιστές η παρέμβαση στη Χαλυβουργία
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 


Αποφασισμένος να συγκρουστεί σε κοινωνικό πεδίο με όσοι θα επιχειρήσουν να βάλουν εμπόδια στις κυβερνητικές αποφάσεις για αποκρατικοποιήσεις και συγχωνεύσεις και καταργήσεις φορέων εμφανίζεται ο Πρωθυπουργός κ. Αντ. Σαμαράς.

Η προσωπική του παρέμβαση το πρωί της Παρασκευής και οι εντολές που έδωσε στους συναρμόδιους υπουργούς για να ανοίξει το εργοστάσιο της Χαλυβουργίας, είναι ενδεικτική των προθέσεών του για το πώς θα κινηθεί το επόμενο διάστημα που προμηνύεται ιδιαίτερα θερμό.

Η φράση που του αποδίδεται «το δικαίωμα στην εργασία είναι ιερό και πρέπει η κυβέρνηση να το υπερασπιστεί με κάθε τρόπο» αποτυπώνει ανάγλυφα την αντίληψη του κ. Σαμαρά για την αντιμετώπιση παρόμοιων καταστάσεων στο μέλλον.

Η κίνηση να επαναλειτουργήσει το εργοστάσιο με τη συνδρομή των ΜΑΤ αποτελεί μήνυμα πως θα πορευθεί το επόμενο διάστημα ο κ. Σαμαράς που πιστεύει ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος εκτός από την σύγκρουση με όποιον αντιδρά στις αποκρατικοποιήσεις και στις διαρθρωτικές αλλαγές.

Σύμφωνα με υψηλόβαθμα κυβερνητικά στελέχη δεν υπάρχει πλέον η πολυτέλεια δημοσίων σχέσεων και επικοινωνιακών κανόνων και από το πρωθυπουργικό γραφείο προτάσσουν την επιθετική στρατηγική, ώστε να προχωρήσει η υλοποίηση μέτρων που θα στείλουν και μήνυμα στους πιστωτές ότι «κάτι αλλάζει στην Ελλάδα».

Η επιλογή της κυβέρνησης να υπάρξει δυναμική επέμβαση της Αστυνομίας στη Χαλυβουργία με τη συμπλήρωση ενός μήνα στο κυβερνητικό τιμόνι από τον κ. Σαμαρά, αναδεικνύει τη διαφορετική φιλοσοφία του Πρωθυπουργού για το επίπεδο και την ποιότητα της σύγκρουσης στο κοινωνικό πεδίο.

Οι επόμενοι μήνες προβλέπεται ότι θα είναι εξαιρετικά δύσκολοι για την κυβέρνηση που έχει ως ύψιστη προτεραιότητα να προχωρήσει τις αποκρατικοποιήσεις, έχοντας απέναντί της το ΣΥΡΙΖΑ, το ΚΚΕ, αλλά και τους συνδικαλιστές, ακόμα και «γαλάζιους».

Η ενέργεια του Πρωθυπουργού είχε πολλούς αποδέκτες και κυρίως τα συνδικάτα, ενώ το βασικό ερώτημα είναι εάν θα πετύχει η προσπάθεια της κυβέρνησης, η οποία με βάσει και τις μετρήσεις έχει τη στήριξη της κοινής γνώμης να προχωρήσει τις αποκρατικοποιήσεις και τις αναγκαίες διαρθρωτικές αλλαγές.
Όμως υπάρχει και το ζήτημα ότι θα πρέπει να συγκρουστεί σε πεδία, όπου δεν έχει ιδιαίτερη συνδικαλιστική παρουσία και υπάρχει η πολιτική ηγεμονία της Αριστεράς.
«Πρέπει όλοι να κατανοήσουμε ότι ζούμε σε μια νέα εποχή και να προσαρμοσθούμε σ' αυτήν» είναι το μήνυμα του Μεγάρου Μαξίμου και κυβερνητικοί παράγοντες αναφέρουν ότι από την επιτυχία της κυβερνητικής πολιτικής που αποτελεί μονόδρομο, εξαρτάται το μέλλον της χώρας.
Γι' αυτό και ο κ. Σαμαράς θέλησε να στείλει μήνυμα στην Αριστερά και στους συνδικαλιστές, ότι ο ίδιος δεν είναι διατεθειμένος να ανεχθεί, όπως οι προκάτοχοί του στο παρελθόν, αντιδράσεις που θα καθυστερήσουν την υλοποίηση του κυβερνητικού σχεδίου.

Και όπως λέει και κορυφαίο κυβερνητικό στέλεχος: «η εξέλιξη των αναμετρήσεων με τους κοινωνικούς φορείς θα δείξει αν θα ''απογειωθεί'' ή θα ''προσγειωθεί'' απότομα η κυβέρνηση».

Δήλωση Κεδίκογλου

Ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος, Σίμος Κεδίκογλου, σχετικά με τα όσα διαδραματίζονται από το πρωί στη «Χαλυβουργία Ελλάδος», δήλωσε τα ακόλουθα:

«Εχουμε ένα γεγονός: Την παρέμβαση των αρμοσίων αρχών για την προστασία του δικαιώματος στην εργασία. Πάνω από 100 εργαζόμενοι στη Χαλυβουργία προσέφυγαν στην αστυνομία ζητώντας τη διαφύλαξη του ιερού αυτού δικαιώματος. Η κυβέρνηση θα φροντίζει πάντα για την εφαρμογή του νόμου. Να το γνωρίζουν καλά όλοι αυτό. Ας διερωτηθούν, πάντως, οι Ελληνες για τα κίνητρα του ΣΥΡΙΖΑ που καλεί σε συγκέντρωση συμπαράστασης. Συμπαράσταση σε ποιους; Οι εργαζόμενοι ήταν που ζήτησαν την παρεμβαση της αστυνομίας»





Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Χαλυβουργία: Ανοικτή η εθνική οδός - Ολοκληρώθηκε το συλλαλητήριο 
ΚΚΕ: Απροκάλυπτοι υπερασπιστές της κεφαλαιοκρατίας Σαμαράς-κυβέρνηση 
 
 
σχόλια (55)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
     
    Αφού το "μαζί τα φάγαμε" είναι σωστό τότε το "μαζί θα πεινάσουμε" είναι δύο φορές σωστό... | 23/07/2012 15:52
    Οι 200 απεργούντες χαλυβουργοί εκφράζουν τους ανέργους και τους υποαμοιβόμενους. Οι 50 εκφράζουν την Ελλάδα της αρπαχτής και της δουλείας. Μακάρι να ήταν αυτές οι αναλογίες στην κοινωνία μας...
    Papatsakalos
    απάντηση16
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Αντε ρε Νουμερα | 23/07/2012 11:28
    το οτι η χαλυβουργική τα πάει σκατά απο τζιρους δεν φαίνεται να ανησυχεί κανενα σας Δηλαδή εργατες με ισοβιο και κληρονομικο χαρισμα τους οποίους καποιος πρέπει να πληρωνει ανεξαρτητα αν το προιον τους ή η αγορά ειναι σκατά και δεν πουλιέται τιποτα . Ρε κοφτε τις εφηβείες και πειτε οτι αβανταρετε τον αγγελοπουλο και την Γιαννα
    Ζητω η εργατιά
    απάντηση71
     
     
    Η ΓΙΑΝΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΕΣ ? | 23/07/2012 11:18
    Ο Θόδωρος κληρονόμησε από τον πατέρα του Παναγιώτη Αγγελόπουλο χαλυβουργίες στην Ελβετία, στο Κάρντιφ της Ουαλίας και την Βeta Steel στην Ιντιάνα των ΗΠΑ. Ανακεφαλαιώνουμε : Στην Ελλάδα οι παραγγελίες ανυπαρκτες και οι τζιροι πεσανε Οποτε σκεφτεται ο τσιπρας , τωρα θα απολύσει κοσμο ο ανταγωνιστης του αφεντικου μου του αγγελό και θα πεσω εγώ στο παιχνιδι σαν το ζορό. Και ψηφαλάκια θα παρω και το αφεντικό μου θα βοηθήσω ψηφιστε Τσιπρα σας λέω , μεγαλη μουρη
    l.eg
    απάντηση43
     
     
    Πατριωτη Μανεση | 22/07/2012 02:21
    Τσακισε τους μ'ανεση με την τροικα προστατη και τον Σαμαρα αγωγιατη κι αν δεν σε βολεψει η λεια πας και σ αλλη παραλια κανε αλλου τις επενδυσεις μη δισταζεις να τους γδυσεις τα λεφτα σου φυλαγμενα σε οφσορ παρκαρισμενα με υπερτιμολογησεις και υποτιμολογησεις δεν υπαρχει ποθεν εσχες στων πλουσιων μας τις λεσχες!!
    Ζητω οι πλουσιοι ξεδιαντροπα!!!
    απάντηση28
     
     
    Συνέχισε έτσι δυναμικά Σαμαρά, και το ΠΑΣΟΚ που κρυφά κρυφά σε υπνομεύει θα πάρει το 3% στις επόμενες! | 22/07/2012 00:46
    Το ΚΚΕ θα πάρει 3.5% και ο Τσίπρας που θα έχει εντελώς εκτεθεί σε αλλοπράσαλλα παλιομοδίτικα κοστουμάκια το 4%!!! ¨ομως για ένα είμαι σίγουρος ΚΑΝΕΙΣ στη Βολή και στην κυβέρνηση ΚΑΝΕΙΣ δεν θέλει το καλό του τόπου! Όλοι για το προσωπικό συμφέρον, να γιατί φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, να βολευτούμε, να κλέψουμε, να αρπάξουμε!
    Αει σιχτίρ ΙΔΙΩΤΕΣ IDIOTS
    απάντηση52
     
     
    Τι την θέλουμε την κυβέρνηση και τη βουλή; Ένα κινητό φτάνει. | 22/07/2012 00:16
    Καλά, πρέπει να τηλεφωνήσει ο πρωθυπουργός για να ανοίξει η πύλη ενός εργοστασίου; Εγώ είχα την εντύπωση πως υπάρχουν νόμοι. Αν είναι να κάνουμε τη δουλειά με το τηλέφωνο, τι τους θέλουμε τους υπουργούς, τη βουλή, την δικαιοσύνη κλπ; Κοστίζουν. Ας τους αλλάξουμε με κανα δυό κινητά. συμφέρει και γλυτώνουμε και τη γραφειοκρατία.
    Μαμάρ
    απάντηση51
     
     
    http://ipolitiki.blogspot.gr/ | 21/07/2012 21:56
    http://ipolitiki.blogspot.gr/
    http://ipolitiki.blogspot.gr/
    απάντηση01
     
     
     
    ΦΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΗΣΤΕΣ | 21/07/2012 20:37
    Η ΣΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ ΑΠΕΔΗΧΘΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΣΚΑΡΕΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ Η ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΕΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ ΤΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙ ΠΙΝΑΚΙΟΥ ΦΑΚΗΣΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΑΞΑΝ ΤΟ ΕΠΡΑΞΑΝ ΙΔΙΩΝ ΟΦΕΛΟΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΓΟΠΟΤΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΕΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΠΡΕΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΗ ΣΩΤΗΡΕΣ ΤΟΝ ΧΑΝΤΑΚΟΣΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΝΤΑΚΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΗ ΜΟΝΟ ΕΙΠΩΣΧΕΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΑΥΤΟΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ Η ΨΕΥΤΕΣ
    ΠΑΝΤΕΛΗΣ
    απάντηση277
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Το δικαιωμα στην εργασια | 21/07/2012 20:24
    Δεν αναιρειται απο τις μαζικες απολυσεις;
    Πως το βλεπετε δηλαδη;
    απάντηση1315
     
     
    Το ιερό δικαιωμα της εργασίας 1500000 ανέργων | 21/07/2012 20:09
    Επιτελους κ. Σαμαρα δείξαμε ποιοι είμαστε . Αυτοί που ΜΑΖΙ με το ΠΑΣΟΚ δημιουργήσαμε το ΧΡΕΟΣ Αυτοι που ΜΑΖΙ με το ΠΑΣΟΚ δημιουργήσαμε ένα δημόσιο τομέα σαν τα μούτρα μας κομματικό τσιφλίκι . Αυτοί που μας υποστήριξε τόσα χρόνια η Ziemens Αυτοί που διοριζαμε αχρηστους με αναξιοκρατία. ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΑΝΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΑΝΑΛΓΗΤΟΣ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ . ΤΟ ΙΕΡΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΩΝ ΑΠΟΛΥΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΕΣΥ Κ.ΣΑΜΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΙΤΣΑΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗ........
    Μιχαηλ Σπύρος
    απάντηση1618
     
     
    Ντροπή!!! | 21/07/2012 14:25
    Όλοι εσείς που χειροκροτείτε τον ψευτοτσαμπουκά ενός γνήσιου παιδιού της αστικής τάξης...του Αντωνάκη εννοώ...να πάτε να δείτε πως ζουν οι απολυμένοι άνεργοι και οι εργατεςτου Ασπρόπυργου!!! Ντροπή σας χοντρόπετσοι εαυτούληδες που χαίρεστε για τη δυστυχία μέσα στην οποία βρίσκονται συνάνθρωποι σας!!!!
    ζακυνθινος
    απάντηση1823
     
     
     
    Πώς ζούσαν χωρίς μισθό | 21/07/2012 14:01
    από ποιόν κωδικό βρίσκει το ΚΚΕ-ΠΑΜΕ τα παράδας να συντηρεί τους απεργούς γενικά??? Μήπως είναι κωδικοί από CIA που θέλει να διατηρεί την αναταραχή σε διάφορα σημεία όπως Ελλάδα, γεωπολιτικά και οικονομικά. Μα που βρίσκουν αυτά τα χρήματα, γι αυτό το ΚΚΕ δεν θέλει να ανοίξει τα ¨ταμεία¨, διότι η Κούβα ζει, άμα ζει, με φασολάδα, ο Τσάβες η Β Κορέα???? Πέστε μας την κάνατε και ζείτε χωρίς μισθούς-έσοδα 9 μήνες να βγούμε όλοι στους δρόμους να σας κάνουμε και κυβέρνηση..... Καλαμαράδες και μανικιούρ. Εγώ απ΄ότι είδα στην τηλε ήταν 5 εργαζόμενοι και, 50 καλαμαράδες με μανικιούρ το καρκίνωμα του συνδικαλισμού με αρχηγικές θέσεις, όσο για τα κόμματα αυτοί είναι που υποθαλφτούν την ελευθερία και όχι μόνο.
    ch ak
    απάντηση239
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Δικαιωμα στην εργασια | 21/07/2012 12:54
    Δηλαδη, για να καταλαβω κι εγω, ολοι αυτοι που εχουν χασει τισ δουλειεσ τουςκαι φυτοζωουν, το μονο πραγμα που εχουν να κάνουν ειναι να πανε στην αστυνομια και να ζητητσουν προστασια του δικαωματος τους στην εργασια. Γιατι δεν μας το ειχε πει κανενας μεχρι τωρα
    Γιωργος Τ
    απάντηση1013
     
     
    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ | 21/07/2012 12:31
    Ειναι επισης η ελευθερια για το αν θα πληρωσεις τους φορους σου.Εσυ αν θελεις να πληρωσεις δικαιωμα σου! Δεν μπορεις ομως να εμποδιζεις οσους δεν θελουν να πληρωσουν ε;
    δημοκρατης
    απάντηση614
     
     
    "TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ...." | 21/07/2012 09:45
    Ας "προσπεράσουμε" το ότι η απόλυτη πλειοψηφεία είχε αποφασίσει απεργία και μάλιστα με ΜΥΣΤΙΚΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ( ας μην το ξεχνάμε... ). ΜΆΛΙΣΤΑ, είχε αποφασίσει ΜΕΤΑ από την δικαστική απόφαση που έβγαζε "παράνομη" την απεργία γιατί δεν έγινε με μυστική ψηφοφορία!!!!! Η ουσία είναι αυτό που λένε όλοι για ... "το δικαίωμα στην εργασία". Αλήθεια.... ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ 1,5 εκατ. ΑΝΕΡΓΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΊΟΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΠΕΚΟΥΛΑΔΌΡΟΙ; ( Και μην προλάβει να με χαρακτηρίσει κανένας για.... ΠΑΜΕ, ελεύθερος επαγγελματίας είμαι....
    MHΤΣΟΣ
    απάντηση1111
     
     
     
    Οι αληταράδες συνδικαλ...ηστές σπίτια τους | 21/07/2012 09:06
    Να τολμήσω να ονειρευτώ μιά Ελλάδα καλύτερη;;;;;;;;;;;;Ας το κάνω.Αν ο Πρωθυπουργός θέλει μπορεί να κάνει τα όνειρά μας πραγματικότητα.Μακάρι να έχει την τόλμη και την βούληση αυτούς τους ''αληταράδες''να τους στείλει στον αγύριστο.Σαν κάτι αρχίζει να κινείται.ΙΔΩΝΕΝ!!!!!!!!!!Υ.Γ τελικά τους Ηγέτες δεν τους κάνουν τα μεγάλα λόγια αλλά οι γρήγορες εύστοχες και αποτελεσματικές αποφάσεις.
    GEORGIA
    απάντηση179
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    H Χρυσή Αυγή σφάλλει... | 21/07/2012 07:31
    Η Χρυσή Αυγή σφάλλει υποστηρίζοντας , (έστω και χλιαρά), τους καταληψίες του εργοστασίου Ασπροπύργου, της Ελληνικής Χαλυβουργίας, (τους οποίους υποκινεί το ΚΚΕ)... Εάν δεν διορθώσει το θεμελιώδες αυτό λάθος της, θα χάσει πολλές συμπάθειες και ψήφους. Μεταξύ αυτών και την ιδική μου...
    Νέος
    απάντηση163
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ματαιοπονία | 21/07/2012 02:46
    όσο κι αν προσπαθείτε, όσο κι αν φωνάζετε, όσο κι αν αγωνίζεστε, δε θα τα καταφερετε. οι ήρωες δεν λασπολογούνται. οι εναρετοι δεν συνθλίβονται. οι χαλυβουργοί είναι σήμερα η τιμή και η συνείδηση του εργαζόμενου λαού. οι χαλυβουργοί θέλουν να ΝΙΚΗΣΟΥΝ, πρέπει να ΝΙΚΗΣΟΥΝ και θα ΝΙΚΗΣΟΥΝ. ΚΑΤΩ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΚΡΑΙΑΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΚΡΑΙΟΥ ΑΥΤΑΡΧΙΣΜΟΥ!! ΖΗΤΩ ΟΙ ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΟΙ!! ΖΗΤΩ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΛΑΟΣ!!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση1118
     
     
    ΨΕΥΤΑΝΤΩΝΗΣ | 21/07/2012 00:59
    Μιλάς για το δικαίωμα στην εργασία και έχεις και συ πλέον προσωπικά σοβαρότατες ευθύνες ως παιδάκι του μνημονίου για το 1.400.000 ανέργους στο οποίο ανήκω! Ουστ ψευταρά και κωλοτούμπα!
    Μάριος Κεριδιάκης
    απάντηση820
     
-