από metereologos.gr
Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017
 

Αλ. Τσίπρας: Αυτοί που μας κυβερνούν δεν είναι τόσο Ελληνες

Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ έκανε δηλώσεις με αφορμή το σημερινό Eurogroup
Αλ. Τσίπρας: Αυτοί που μας κυβερνούν δεν είναι τόσο Ελληνες
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

«Αφού λοιπόν οι εταίροι και οι πιστωτές διασφαλίστηκαν έναντι πιθανής χρεοκοπίας της Ελλάδας οικονομικά αλλά και νομικά, σήμερα με την απόφασή τους οργανώνουν τη χρεοκοπία με τέτοιον τρόπο έτσι ώστε το όλο βάρος  να πέσει στον ελληνικό λαό, στην ελληνική κοινωνία και οι ίδιοι μαζί με τους τραπεζίτες να διασωθούν» δήλωσε ο Αλέξης Τσίπρας για τη σημερινή συνεδρίαση του Eurogroup και την προοπτική να εγκριθεί το PSI.

«Τα επιχειρήματα του κ Σόιμπλε που μέσα από τις συνεντεύξεις του ασκεί έντονη κριτική και επιτίθεται στους Ελληνες δεν είναι καινούρια» συνέχισε ο πρόεδρος της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ και συμπλήρωσε: «Ολο το προηγούμενο διάστημα τα ακούγαμε από τον κ. Παπαδήμο,  τον κ. Βενιζέλο,  τον κ. Παπανδρέου και τον κ. Σαμαρά. Μπορεί οι Ευρωπαίοι να λένε ότι είμαστε όλοι Ελληνες,  αλλά μάλλον κάποιοι Ελληνες δεν είναι και τόσο  Ελληνες. Αυτοί που μας κυβερνούν.».  


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Και πιστοποιητικά εθνικοφροσύνης κ. Τσίπρα;  
 
 
σχόλια (133)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Γιατι κοβονται τα σχολια μου..? | 26/02/2012 23:51
    Εγραφα οτι ο Τσιπρας εκτος απο ροζ φασιστας ειναι
    harrysmatical
    απάντηση20
     
     
    Ο Τσιπρας ειναι ροζ φασιστας... | 26/02/2012 15:08
    ...
    harrysmatical
    απάντηση20
     
     
     
    Ενω οι συνιστωσες σου | 23/02/2012 15:32
    Ειναι ακρως Ελληνικές Ρε συ Αλέξη σε συμφερει μια ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ για τη νεολαία του συνασπισμού στο Στρασβούργο το 2008 που ηταν ΜΑΖΙ με τους αλβανους του Γκρουεφσκι? Εχουμε και βιντεο Αλέξη και δηλώσεις Αν θες να κυκλοφορησουν τα βιντεο σε απιστευτη κλίμακα συνέχισε να λες μαλακίες ΠΑΡΟΜΟΙΟΥ βεληνεκούς
    ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΟΥΛΩΣΤΟ
    απάντηση81
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    PISTOPIITIKO APISTEROFROSINIS | 22/02/2012 14:15
    SINELLINES ETIMASTITE, Se ligo tha xriazete gia oti doulia thelis na kanis pistoriitiko apo ton tsipra-gia to poso Ellinas -Ethnikofron ise.... ERXETE........
    ...apo tin Alaska
    απάντηση20
     
     
    Ποιός κρίνει; | 22/02/2012 13:21
    Ποιός κρίνει αν κάποιος είναι πολύ Ελληνας ή λίγο Ελληνας ή μονο 10% Ελληνας; Και ποιά είναι τα κριτήρια πέρα από αυτά που ήταν πάντα; Eκτος και αν έχει αλλάξει η κατάσταση και έχουμε τώρα καινουργια κριτήρια. Τι παραμύθια της Χαλιμάς είναι αυτά κ. Τσίπρα; Ειτε δεν το θέλουμε, είτε το θέλουμε η όποια κυβέρνηση έχουμε είναι καθαρά Ελληνική όπως είναι και η πλειοψηφία των βουλευτών μας. Ευχαριστώ τον Θεό που το αν κάποιος είναι Ελληνας ή όχι δεν βασίζεται σε πολιτική και κομματική θέση. Ντόπρο;
    South
    απάντηση31
     
     
     
    Πως να ταιριάξεις Αριστερά και Πατρίδα..? | 21/02/2012 21:55
    Αν ξέρω καλά ιστορία, ανέκαθεν οι αριστεροί, κομμουνιστές κτλ ΔΕΝ πιστεύουν σε πατρίδα, έθνος, σημαία και θρησκεία. Μόνο σε ένα κόκκινο πατσαβούρι με το σφυροδρέπανο πιστεύουν..Οπότε τι μας τσαμπουνάνε τα αναρχοτσιπροειδή για Ελλάδα, Έθνος και τα λοιπά..??
    Van Winkle
    απάντηση131
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Προσοχη Προσοχη | 21/02/2012 21:21
    Η Ελλάδα κινδυνεύει από αυτούς που νομίζουν ότι είναι προνομιακοί Έλληνες, από αυτούς που μοιράζουν πιστοποιητικά ελληνοφροσύνης. ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, μαύρους, κόκκινους, πράσινους, μπλε, ελληναράδες , κλπ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΥΣ αλήτες
    Θανασάκης ο Πολιτευόμενος
    απάντηση163
     
     
    Δεν είναι Έλληνες αυτοί που μας κυβερνούν | 21/02/2012 20:50
    Αλί και τρις αλί για την πατρίδα μας αν περιμένουμε να μας δοθούν πιστοποιητικά εθνικοφροσύνης από αλήτες του είδους του.
    Τσουπράκης Τσούπρας
    απάντηση274
     
     
     
    To τεκνό τσακώνει 15,000 Ευρώ το ΜΗΝΑ, εκτός από επιτροπές προς 250 την ώρα και λέμε ΕΥΡΩ! | 21/02/2012 19:40
    Ρε Τσίμπλα, με τα δανεικά ευρώ στην κωλότσεπη τα λες αυτά;
    Διεφθαρμένος Ελλην
    απάντηση4411
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Αλλού τρώς και πίνεις... | 21/02/2012 19:26
    Δηλαδή ρε άνσημε τσίπρα, εσύ γουστάρεις αλλού να τρώς να πίνεις και αλλού να τον δίνεις?...τα φάγαμε, ήρθε ο λογαριασμός τώρα, να πληρώσουμε..αρκουδόμαγκα..
    Χριστόδουλος
    απάντηση3112
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ελληνάρας ο Τσίπρας | 21/02/2012 19:12
    Δε μας χέζεις ρε καθίκι κουκουλοφόρε !!!!Είσαι χειρότερος από αυτούς που τα σπάνε και πιο επικίνδυνος γιατί εσύ έχεις και κοινό...Καραγκιόζη!!!
    Theamas
    απάντηση4612
     
     
    Τσίπρα αριστεροφασίστα | 21/02/2012 18:33
    Ότι χειρότερο, ότι πιο μέτριο, ότι πιο τραμπούκικο. Χίλιες φορές προτιμώ τους καραγκιόζηδες ΓΑΠ και Σαμαρά από τον αρχιφασίστα Τσίπρα και την τραμπούκικη και αλήτικη παρέα του.
    asdf
    απάντηση3411
     
     
     
    Τέρμα η δάνεια ΔΙΑΦΘΟΡΑ | 21/02/2012 18:25
    Τσιπράκο τέρμα τα δανεικά, τέρμα οι τζάμπα σαλονάτοι επαναστάτες. Από εδώ και περά θα πληρώνεις για να λες και να κάνεις μαλακίες.
    Θανασάκης ο Πολιτευόμενος
    απάντηση4016
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Μηπως ειναι κολπο για να μας | 21/02/2012 17:13
    προετοιμασουν για την εισαγωγη Σομαλων και Αφγανων στην κυβερνηση?
    Gguu
    απάντηση1716
     
     
    κουτοπόνηρο αγόρι | 21/02/2012 15:31
    ..ο αλέξης μας. Σου λέει χάνω ψήφους από τον (αναζητούντα το "ισοδύναμο και το αντίρροπο", η...σαφέστατη εναλλακτική του στα μνημονιακά μέτρα) Φ. Κουβέλη, ας το παίξουμε λίγο ελληνάρες να πάρουμε καμιά ψήφο από Καρατζαφέρη....
    Οβίδιος
    απάντηση5015
     
     
     
    Δεν εισαστε προδοτες... | 21/02/2012 15:10
    Ηρεμιστε... Κανενας δεν σας αποκαλεσε προδοτες. Δεν εισαστε εσεις η εξουσια που ξεπουλαει τα παντα. Στην χειροτερη περιπτωση εισαστε κρετινοι, αφου δεν κατανοητε απλα μαθηματα πολιτικης οικονομιας και το παιχνιδι που οργιαζει... στις πλατες σας.
    Κωνσταντινος Νισυριος
    απάντηση2133
    Απαντήσεις  3 | Εμφάνιση όλων
     
     
    καμώσου τον εξωκοινοβουλευτικό... βολεύει | 21/02/2012 15:10
    κι εσύ τις μοίρες μας κυβερνάς καθαρματάκι...
    Savvas
    απάντηση3018
     
     
    Βούλωσέ το ηλίθιε | 21/02/2012 14:49
    Βγάλε το σκασμό επιτέλους αριστεριστή ουραγκοτάγκε.
    Tsakitzis
    απάντηση5223
     
     
     
    Τοση εθελοδουλεια... | 21/02/2012 14:25
    ...μαζεμενη ουτε σε σκλαβοπαζαρο της Αφρικης δε βρισκεται. ΤΙ ΛΕΕΙ ΛΑΘΟΣ ο Τσιπρας και του την πεφτετε ολοι; Ειναι πατριωτικο να θετεις ως προτεραιοτητα την εξυπηρετηση ενος επαχθους χρεους εξαθλιωνοντας τον πληθυσμο της χωρας; ειναι πατριωτικο να εχεις μια διορισμενη κυβερνηση; Ή μηπως ηταν πατριωτικη η κυβερνηση ΠΑΣΟΚ η οποια ειπε ασυστολα ψευδη στο λαο για να υφαρπαξει την ψηφο του; Εδω καιγεται το σπιτι μας και εσεις κραυγαζεται γιατι ΔΕΝ καιγεται ΚΑΙ το σπιτι του γειτονα. Κλασσικη ελληνικη νοοτροπια.
    ΓΓ
    απάντηση2250
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-