από metereologos.gr
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
 
 

Αννα Βαγενά, βουλευτής του ΠαΣοΚ για 12 ώρες

«Εχω ήσυχη τη συνείδησή μου που δεν ψήφισα το μνημόνιο» λέει η ανεξάρτητη βουλευτής
Αννα Βαγενά, βουλευτής του ΠαΣοΚ για 12 ώρες
Η κυρία Βαγενά στην πρώτη της εμφάνιση στα έδρανα της Βουλής μαζί με την κυρία Βάσω Παπανδρέου η οποία επίσης καταψήφισε το μνημόνιο
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Η ηθοποιός κυρία Αννα Βαγενά έκανε ίσως τη πλέον βραχύβια θητεία που είχε ποτέ βουλευτής του ΠαΣοΚ. Ορκίσθηκε βουλευτής του ΠαΣοΚ, την Κυριακή, στις 12.30 μετά το μεσημέρι και διαγράφηκε από την Κοινοβουλευτική του Ομάδα μισή ώρα μετά τα μεσάνυχτα της Κυριακής, με απόφαση του κ. Γ. Παπανδρέου γιατί καταψήφισε το μνημόνιο: «Δεν ήμουν ποτέ ΠαΣοΚ, ούτε ποτέ γνώρισα τον κ. Παπανδρέου, ούτε συμφωνούσα ποτέ με την πολιτική του ΠαΣοΚ. Απλώς έτυχε να συνεργασθώ μαζί με το ΠαΣοΚ, μετά από μεσολάβηση, ορισμένων κοινών γνωστών μας», λέει χωρίς ωστόσο να θέλει να αποκαλύψει ονόματα και καταστάσεις.

Εγινε βουλευτής, καταλαμβάνοντας την έδρα της κυρίας Πέμη Ζούνη, στην Α΄ εκλογική περιφέρεια. Παραμένει ανεξάρτητη βουλευτής, αναμένει να παραλάβει σε λίγες ώρες την βουλευτική της ταυτότητα, δεν ξέρει ακόμα εάν θα παραλάβει και το βουλευτικό αυτοκίνητο που δικαιούται, αλλά σίγουρα θα αποδεχτεί τη φρουρά που της παρέχεται, για να μην λέει στον ταξιτζή όταν την μεταφέρει τα βράδια από το θέατρο στο σπίτι της στο Μεταξουργείο «περιμένετε πρώτα να μπω μέσα στο σπίτι και μετά φεύγετε».

Ηταν συναρπαστικές οι 12 ώρες ως βουλευτής στο ΠαΣοΚ, λέει τώρα και αυτό που της έκανε περισσότερο εντύπωση ήταν το επιβλητικό...κτίριο της Βουλής: «Δεν αισθανόμουν ποτέ ΠαΣοΚ, απλώς θέλω να με θεωρήσετε συνεπή σε κάποιο χώρο. Δεν οφείλω άλλωστε τίποτα στον μηχανισμό του ΠαΣοΚ. Εχω απόλυτη ήρεμη τη συνείδησή μου που δεν ψήφισα το Μνημόνιο».

Μνημόνιο, τι είναι τούτο πάλι. Η κυρία Βαγενά παραδέχεται ότι ψήφισε «όχι σε όλα», χωρίς να έχει διαβάσει το Μνημόνιο, αφού το παρέλαβε μόλις ορκίσθηκε και έπρεπε να το είχε μελετήσει μέσα σε λίγες ώρες όταν άρχιζε η ψηφοφορία. Οσο για τις πολιτικές της πεποιθήσεις λέει ότι σήμερα «ανήκει στο χώρο της δοκιμασμένης Αθήνας, στο χώρο της Αριστεράς της Αγωνίας».

Αυτές τις 12 ώρες στο ΠαΣοΚ η κυρία Βαγενά γνώρισε έναν ολόκληρο κόσμο πολιτικών και μάλιστα σε συνθήκες κρίσιμες για το έθνος. Γνώρισε πρώτα απ΄ όλα τον γενικό γραμματέα της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΠαΣοΚ κ. Βασ. Εξαρχο. Με το «καλημέρα» του είπε ότι δεν πρόκειται να ψηφίσει το μνημόνιο: «Σεβαστή η απόφασή σου» της είπε. Εν συνεχεία γνώρισε τον αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης κ. Ευ. Βενιζέλο «έναν γλυκύτατο άνθρωπο», όπως τον χαρακτήρισε και ανακοίνωσε και σ΄ αυτόν ότι δεν πρόκειται να ψηφίσει. Ουδείς την πίεσε να πράξει το αντίθετο. Τον κ. Παπανδρέου ούτε καν τον συνάντησε, άλλωστε τον είδε μόνον μία φορά στην προεκλογική συγκέντρωση στο Πεδίον του Αρεως και είχε μαζί του μία φιλική χειραψία.

Στις 12 ώρες στην αίθουσα του Κοινοβουλίου, η κυρία Βαγενά τις χαρακτηρίζει ως το «μακρινό ταξίδι της ημέρας μέσα στη νύχτα» ( του Ευγένιου Ο. Νηλ) και σ΄ αυτό το «ταξίδι» της συνάντησε την κυρία Βάσω Παπανδρέου (γνωρίζονταν από παλιά), την κυρία Σοφία Σακοράφα, τον κ. Δ. Ρέππα, τον κ. Γ. Λιάνη (με τον οποίο επίσης γνωρίζονταν από παλιά), τον κ. Γρ. Ψαριανό (οικογενειακό της φίλο), ενώ όπως λέει παρατήρησε ότι ο κ. Αλ. Τσίπρας «έχει βελτιωθεί», η κυρία Αλέκα Παπαρήγα «ήταν όπως την ξέραμε», ο κ. Γ. Παπανδρέου «ωσάν να μιλούσε για άλλα θέματα, παρουσίασε μία έκθεση ιδεών» και απέφυγε να σχολιάσει τον κ. Σαμαρά λέγοντας απλώς ότι «δεν με εμπνέει».

Σχολίασε ωστόσο τον πρωθυπουργό κ. Δ. Παπαδήμο λέγοντας ότι της δίνει την εντύπωση μία ήρεμης δύναμης ότι «η φωνή του και ο τρόπος ομιλίας του δεν σε ταράζει». Δεν έχει αποφασίσει ακόμα εάν θα είναι και πάλι υποψήφια βουλευτής, «σίγουρα όχι με το ΠαΣοΚ», όπως αναφέρει και θυμίζει ότι τον καιρό των μαθητικών και φοιτητικών της χρόνων ήταν έντονα πολιτικοποιημένη.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (42)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Η νέα βουλευτής Άννα Βαγενά | 01/03/2012 11:22
    Πώς έγινε βουλευτής του ΠΑΣΟΚ για 12 ώρες η Άννα Βαγενά
    sofia
    απάντηση30
     
     
    Μέσα σ'όλα κι'αυτό!! | 14/02/2012 23:23
    Τέτοιο απύθμενο θράσος! Τόσος κυνισμός! Τέτοιος ξεπεσμός! Φθάσαμε να το δούμε κι'αυτό σ'αυτή τη δύσμοιρη χώρα. Μα και με τα λεφτά μας, κυρία μου? Με τα λεφτά των απλών φορολογουμένων?
    I. Παπανικολάου
    απάντηση99
     
     
    Άννα Φαγανά | 14/02/2012 22:09
    «Δεν ήμουνα ποτέ ΠΑΣΟΚ (άσχετα αν ήταν για τρίτη φορά υποψήφια με το Κίνημα), απλώς είδα μισθό και μπήκα». Εδώ και τριάντα χρόνια η κυρία αυτή επιδοτείται ανελλιπώς από το κράτος για το ιδιόκτητο πολυτελές θέατρό της στο Μεταξουργείο. Αλήθεια Αννούλα το κτίριο αυτό με ποιες πλάτες πασοκικού πολιτικού το αγόρασες; Και πόσο; Ρε σούργελα μη γελοιοποιείστε κάνοντας τον επαναστάτη, μια γειτονίτσα είναι η Ελλάδα και όλοι γνωριζόμαστε. Αννούλα απ’ το Κίνημα παραιτήθηκες, απ’ τον προκλητικό μισθό και τα προνόμια παραιτήθηκες; Ή θέλεις να σου δίνουμε τον προκλητικό μισθό σε δραχμούλες; Για να είσαι συνεπής στη ψήφο σου δηλαδή, όχι για τίποτε άλλο!
    ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ
    απάντηση189
     
     
    Οι ψηφοφόροι των "επωνύμων"!!! | 14/02/2012 21:04
    Μήπως η εν λόγω κυρία δεν είναι χαρακτηριστική περίπτωση του ποιόντος των ανθρώπων που επιλέγονται με περισσή επιμέλεια απ' τους "πολιτικούς αρχηγούς" των δύο, πάλαι ποτέ, μεγάλων κομμάτων για τη θέση του βουλευτή, ειδικά την τελευταία δεκαετία; Τραγουδιστές, ηθοποιοί, αθλητές, τηλεπερσόνες, εκρηκτικές χυμώδεις υπάρξεις με άπειρες γυμνές - αισθησιακές φωτογραφίσεις στο ενεργητικό τους, οσφυοκάμπτες υπαλληλίσκοι δημοσιογράφοι κλπ, κλπ, κλπ. Ποιός ο ρόλος αυτών των ανθρώπων, ποιά η ουσιαστική συμβολή και προσφορά τους στην πολιτική ζωή της χώρας; Πλειστάκις έχει αποδειχθεί ότι χρησιμοποιούνται απ' τα πολιτικά κόμματα ως άβουλες γλάστρες, που λόγω της αναγνωρισιμότητάς τους μπορούν πολύ πιο εύκολα να εξασφαλίσουν την ψήφο ενός ανερμάτιστου λαού, εγκλωβισμένου στη STAR lifestyle ψυχοσύνθεσή του. Επιπλέον, αυτή η κατηγορία υποψηφίων έχει ένα τρομερό προτέρημα: Δε γνωρίζει τίποτα, δεν εκφέρει εύκολα γνώμη, ακολουθεί χωρίς πολλά πολλά και αν ξωκοίλουν κιόλας κάποιοι απ' την κομματική γραμμή δεν έγινε και τίποτα. Υπάρχουν τόσοι πολλοί εκεί έξω! Η εν λόγω κυρία καλά κάνει και λέει όσα λέει. Αυτό που θέλω, όμως, να ρωτήσω τους ψηφοφόρους της είναι με ποιά ακριβώς κριτήρια την εμπιστεύτηκαν (βέβαια αυτό είναι μια μεγάλη κουβέντα και αφορά πάρα πολλούς βουλευτές κι όχι μόνο την κυρία Βαγενά...). Οι μομφές όλων των σχολίων που διάβασα, θεωρώ ότι πρέπει να κατευθυνθούν στους ανθρώπους που έριξαν το ψηφοδέλτιό τους στην κάλπη κι όχι στην ίδια. Η κυρία Βαγενά είδε φως και μπήκε. Την πόρτα, όμως, την άνοιξαν και την ανοίγουν αυτοί οι κάποιοι που την ψήφισαν.
    Ηλίας Π.
    απάντηση162
     
     
    ΠΑΣΟΚ...ΕΓΩ? | 14/02/2012 19:14
    ''Δεν ήμουν ποτέ ΠαΣοΚ, ούτε ποτέ γνώρισα τον κ. Παπανδρέου, ούτε συμφωνούσα ποτέ με την πολιτική του ΠαΣοΚ. Απλώς έτυχε να συνεργασθώ μαζί με το ΠαΣοΚ''......έτυχε και να βγεις με ψήφους ΠΑΣΟΚ, προφανώς. Αυτά δεν τα λέμε όμως ε? Μες την κουτοπονηριά!
    Α.Π.
    απάντηση149
     
     
    REKOR | 14/02/2012 17:37
    ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕΣ ΝΩΡΙΣ.......................
    HOMO GOMOLASTIXUS
    απάντηση141
     
     
    Titlos sxoliou: Dixos logia!!!!!!!!!! | 14/02/2012 16:36
    Aisxos!
    lela
    απάντηση194
     
     
    Όξω οι καιροσκόποι απ'τη Βουλή και την Ελλάδα! | 14/02/2012 16:22
    E, βέβαια θα αποδεχτεί τη φρουρά που της παρέχεται! Πώς αλλιώς θα γλιτώσει απ'τους ψηφοφόρους της που τώρα παραδέχεται ότι τους κορόιδεψε; Αν είχα πέσει κι εγώ θύμα της θα ήμουν ήδη έξω απ'το σπίτι της μ'ένα στυλιάρι (όχι ότι θα ψήφιζα ποτέ ΠΑΣΟΚ, αλλά λέμε τώρα...). Όξωωωωωω!
    έχει και το θράσσος τα όριά του
    απάντηση287
     
     
    Η ψευδής συνείδηση της κυρίας βολευτού | 14/02/2012 16:00
    «Δεν ήμουν ποτέ ΠαΣοΚ, ούτε ποτέ γνώρισα τον κ. Παπανδρέου, ούτε συμφωνούσα ποτέ με την πολιτική του ΠαΣοΚ. Απλώς έτυχε να συνεργασθώ μαζί με το ΠαΣοΚ, μετά από μεσολάβηση, ορισμένων κοινών γνωστών μας», λέει χωρίς ωστόσο να θέλει να αποκαλύψει ονόματα και καταστάσεις. " Συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο του Σοφοκλή 9.23 και με πολλά άλλα σχόλια και συμπληρώνω ένα ακόμη ερώτημα για την κυρία Βαγενά: Μήπως έτυχε και να πάρετε κρατικές επιδοτήσεις για το θέατρό σας και άλλες παροχές, μετά "από μεσολάβηση αυτών των κοινών σας γνωστών σας" με το ΠΑΣΟΚ; Ντροπή σας να οδηγείτε με την ψήφο σας και την καιροσκοπική πολιτική σας τη χώρα σε νέα μικρασιατική καταστροφή, εσείς που κάνατε τόσο κόσμο να κλάψει με την Αγγέλα Παπάζογλου... Παίζοντας την πονεμένη Ελληνίδα Σμυρνιά πολλούς μάς ξεγελάσατε και σας θεωρήσαμε "δικό μας αίμα" ...Παίζοντας την ευσυνείδητη βολευτίνα ξεγελάτε μόνο την ένοχη ή ψευδή συνείδησή σας, ίσως "τους κοινούς σας γνωστούς" και κανέναν άλλο. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ...
    Αριστείδης
    απάντηση255
     
     
    Ντροπη | 14/02/2012 15:56
    Δυστυχως Αννουλα με τη δηλωση που εκανες Ξεφτυλιστηκες.... αλλα μαζι σου εξευτελισες ΟΛΟΥΣ οσους σε στηριξανε με τη ΨΗΦΟ τους... οταν εσυ καταιβενες με το ψηφοδελτιο του ΠΑΣΟΚ δεν ηξερες δηλαδη οτι ειχες ΑΡΧΗΓΟ σου το ΓΑΠ??? μη μου πεις οτι ποτε δε πηγες σε καποια ομιλια του ΓΑπ.....ΠΑΣΟΚ ησουνα και ισως απλα βλεποντας τωρα τα γιαουρτια που εισπρατουνε ΟΣΟΙ υπηρετησατε το ΓΑΠ προσπαθεις να αποταξεις απο πανω σου τη ρετσινια του ΠΑΣΟΚΟΥ αυτο ομως δεν ειναι σταση που τιμα...οσοι σε ψηφισανε σε τιμησανε για να στεκεσαι τιμια απεναντι τους οχι τωρα να παραδεχεσαι οτι απλα τους κοροιδεψες...δεν ειανι σταση τιμιου ανθρωπου αυτη......... αα και παρεπιπτωντως ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΟΚ....
    κρητικος
    απάντηση196
     
     
    ΘΛΙΨΗ | 14/02/2012 15:53
    Η συντριπτική πλειοψηφία των σχολίων πραγματικά αποτυπώνει με ακρίβεια το κατάντημα της πολιτικής όπως εκφράζεται από ένα αρκετά μεγάλο μέρος των βουλευτών του Κοινοβουλίου μας. Και αν η Δημοκρατία μας επιτρέπει την διατύπωση των σκέψεων από τον καθένα από τους κυρίους/ες που εκπροσωπούν τον λαό, τότε ίσως θα πρέπει να μπουν και αυστηρά κριτήρια στην ποιότητα των λεχθέντων και στην ιατρική τους καθαρότητα.Θα αναφερθώ όμως σε ένα σχόλιο (ΣΟΦΟΚΛΗΣ) που μιλάει για τον καιροσκοπικό και την μέγιστη υποκρισία στην πολιτική και θα το χαρακτηρίσω πραγματικά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.
    ΜΑΚΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
    απάντηση143
     
     
    λιγη ντροπη υπαρχει? | 14/02/2012 15:47
    «Δεν ήμουν ποτέ ΠαΣοΚ. Απλώς έτυχε να συνεργασθώ μαζί με το ΠαΣοΚ, μετά από μεσολάβηση,"... και τι είναι το βουλευτικό αξίωμα θέση στο δημόσιο που ήθελες και μεσολάβηση
    Gas
    απάντηση213
     
     
    ΑΝΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ "ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ"! | 14/02/2012 15:22
    Προς amola kaluba, σχόλιο στις 12:04: Όπως έγραψα και στο πρώτο μου σχόλιο στις 09:23, ΔΕΝ με ενοχλεί, εμένα, αλλά και πολλούς άλλους, αυτή καθεαυτή η μη ψήφιση του Μνημονίου. Δικαίωμά της!!Το ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ, ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ και ίσως και πρωτοφανές, για κάποια που θέλει να αποκαλείται τάχα μου "άνθρωπος του πνεύματος", είναι το ότι η κα. Βαγενά αποφάσισε, ΕΝ ΠΛΗΡΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙ, να ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ τη βουλευτική έδρα, τη στιγμή που ήξερε ότι διαφωνούσε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με μια ουσιαστική επιλογή και θέση του κόμματος, χάρη στο οποίο εξελέγη!! ΔΕΝ είναι το ίδιο με όσους είναι υποψήφιοι, ορκίζονται βουλευτές και ταυτόχρονα αποδέχονται την πολιτική πλατφόρμα του κόμματος, του οποιουδήποτε κόμματος, αλλά με το πέρασμα του χρόνου, λόγω των συγκυριών, διαφωνούν με τις θέσεις του κόμματος και τις καταψηφίζουν. Η κα. Βαγενά εξελέγη μεν με το ΠΑΣΟΚ, αλλά μόλις 12 ώρες μετά την ορκωμοσία της, το καταψηφίζει! Αν θέλατε, κυρία Βαγενά, ας μην αποδεχόσασταν τη βουλευτική έδρα! Ή, αν θέλατε τόσο πολύ να προβάλλετε τις πολιτικές σας θέσεις, ας ψηφίζατε όχι, αλλά να παραιτηθείτε αμέσως μετά!! ΤΩΡΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΣΤΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΑΣ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΤΕ, ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ, ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ, ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΕΤΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΠΕΛΕΞΕ. Εάν αυτή η θέση δεν αποτελεί χαρακτηριστικό δείγμα ανεντιμότητας, καιροσκοπισμού και έλλειψης ντροπής και ΤΣΙΠΑΣ, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να θεωρηθεί!
    Σοφοκλής
    απάντηση204
     
     
    Βαγενά | 14/02/2012 15:15
    Χαζός άνθρωπος, χαρά θεού. Τι να μην την έχεις ήσυχη τη συνείδηση σου ρε βλήμα. Είπαμε, από τις μεγαλυτερες βλακείες του Γιώργου είναι ότι μάζεψε ότι τσόκαρο υπήρχε και αυτό ήθελε να το περάσει σαν "προοδευτικό" - το μυαλό σου και μια λύρα ΓAΠ.
    Τρόικα 4 ever
    απάντηση177
     
     
    Να τη χαίρεστε τη συνείδησή σας! | 14/02/2012 14:54
    Αυτό θα έρθω να σας πώ κατάμουτρα με την πρώτη ευκαιρία. Ντροπή σας που κυριολεκτικά σφετεριστήκατε τη θέση βουλευτή ενός κόμματος που κατά τα λεγόμενά σας, ούτε θέλετε να βλέπετε στα μάτια σας! Αλλά τι να περιμένει κανείςαπό σας!.. Σε τηλεοπτική εκπομπή πριν λίγους μήνες, καλούσατε τους υπουργούς και τον πρωθυπουργό να ανοίξουν σπίτια στο Μεταξουργείο, και τότε αυτομάτως-λέγατε-, θα εξαφανίζονταν οι λαθρομετανάστες και το σχετικό πρόβλημα του κέντρου ! Το αν θα πήγαιναν λίγο παρακάτω, ούτε καν σας περασε από το μυαλό!!! Ξεκολήστε κυρία μου! Με αυτοματοποιημένα "σκεπτικά " μετεμφυλιοτικής Ελλάδας, τίποτα δεν θα κουνηθεί ποτέ στη χώρα αυτή!
    Ph.J
    απάντηση173
     
     
    Theouli mou | 14/02/2012 14:34
    Akoun ton eauto tous otan lene tis saxlamares tous? Ti egine vouleuths tou pasok ean den eniwthe pasok? Me liga logia mas les oti thn thesh thn phres apla gia na voleuties kai oxi epeidh thes na antiproswpeuies to lao...Vre ainte kai sto....
    a
    απάντηση123
     
     
    Πολιτικό Ζόμπι | 14/02/2012 14:34
    Αν ΔΕΝ εχεις διαβάσει το μνημόνιο -- και "μερικές ώρες" αρκούσαν -- η εντιμότερη στάση είναι να ψηφίσεις "Παρών" (κάτι σαν το "Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ" των δημοσκοπήσεων... Ούτε σοβαρή πολιτικός είναι η κ. Βαγενά, αλλά ούτε και σοβαρή πολίτης. Και όμως κάτι τέτοιοι καθορίζουν τη μοίρα μας. Ας όψονται, βέβαια, και οι αρχηγοί των κομμάτων που γεμίζουν τα ψηφοδέλτια με ζόμπι...
    Sagamore
    απάντηση153
     
     
    Αυτο μας πειραξε? | 14/02/2012 13:58
    Αν ολα τα σχολια σας αναφερονται στο ελεεινο πολιτικο συστημα που εχουμε,θα συμφωνουσα μαζι σας. Αλλα κατι μου λεει ,οτι σχολιαζετε με αυτο τον τροπο για την αρνητικη της ψηφο,δικαιωμα της ειναι να εκφρασει τη γνωμη της! Πιθανα χρησιμοποιησε το συστημα για να καταψηφησει κατι που κανενας δεν ειναι σιγουρος οτι θα μας βγαλει στον αφρο. Και σιγουρο δεν θα βγουμε στον αφρο με την υπαρχουσα πολιτικη εξουσια. Μη περιμενει κανενας με τη ιδια συνταγη οτι θα βγαλει διαφορετικο αποτελεσμα.
    Constantinos
    απάντηση612
     
     
    Να γράψει βιβλίο | 14/02/2012 13:51
    Να γράψει βιβλίο με τις ανμνήσεις της...
    Τσε
    απάντηση121
     
-