Παρασκευή 31 Οκτωβρίου 2014
 

Καρέλιας: Εκτακτες παροχές ύψους 2 εκατ. ευρώ στους εργαζομένους

Επενδύσεις ύψους 7 εκατ. έκανε μέσα στο 2012 η καπνοβιομηχανία
Καρέλιας: Εκτακτες παροχές ύψους 2 εκατ. ευρώ στους εργαζομένους
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Στο ποσό των 7 εκατ. ευρώ ανέρχονται οι επενδύσεις της Καπνοβιομηχανίας Καρέλια για το 2012 και στο 1.8 εκατ. ευρώ ανήλθαν οι επιπλέον παροχές προς τους εργαζομένους της Εταιρείας.
 
Τη σχετική ανακοίνωση πραγματοποίησε ο Διευθύνων Σύμβουλος, κ. Ανδρέας Καρέλιας, κατά τη διάρκεια της ομιλίας του στην πρωτοχρονιάτικη εορτή των εργαζομένων της Εταιρείας, η οποία έλαβε χώρα σήμερα στην Καλαμάτα.

Στις παροχές που ανακοίνωσε ο κ. Καρέλιας στους εργαζόμενους, περιλαμβάνονται:

1.      Επίδομα χειμερινής στολής, € 200 για κάθε εργαζόμενο στην Εταιρεία.

2.      Eπίδομα παρουσίας θα είναι φέτος € 850.00.  Tο δικαιούνται όσοι δεν έλειψαν ούτε μία μέρα από την εργασία τους.

3.      Ο κάθε εργαζόμενος, που έχει παιδιά που σπουδάζουν σε κρατικό πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ, θα λάβει έκτακτη οικονομική ενίσχυση € 1.400

4.      Οι εργαζόμενοι, των οποίων τα παιδιά τους πέτυχαν στις παραπάνω σχολές μέσα στο 2012, θα λάβουν επιπλέον ενίσχυση € 500.00.

5.      Παράλληλα, η Εταιρεία θα κάνει δώρο έναν υπερσύγχρονο φορητό υπολογιστή σε κάθε παιδί που πέτυχε την εισαγωγή του σε μία από τις παραπάνω σχολές μέσα στο 2012.

6.      Εργαζόμενοι με μηνιαίες αποδοχές πάνω από 1.700 ευρώ, θα λάβουν έκτακτη οικονομική ενίσχυση € 750.00

7.      Εργαζόμενοι με μηνιαίες αποδοχές μεταξύ 1200.00 και 1699.00 ευρώ, θα λάβουν ενίσχυση € 1.500   Όσοι από αυτούς όμως έχουν από 3 ανήλικα παιδιά και πάνω, θα λάβουν επιπλέον € 700.00

8.      Εργαζόμενοι με μηνιαίες αποδοχές έως 1.200 ευρώ, θα λάβουν € 2.500.00. Όσοι ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία και έχουν από 2 ανήλικα παιδιά και πάνω, θα λάβουν επιπλέον 400.00 για κάθε ανήλικο παιδί.



Οικονομία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Καρέλια Α.Ε: Κέρδη, προσλήψεις και παροχές €2,5 εκ. στους εργαζομένους  
 
 
σχόλια (34)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    τυχαίο?? | 02/01/2014 13:48
    Δεν είναι τυχαίο το ότι δεν πρόκειται για κάποιον βλαχονεόπλουτο αλλά για ανθρώπους που βρίσκονται στον επιχειρηματικό χώρο δεκαετίες τώρα..συγχαρητήρια
    δε νομίζω
    απάντηση20
     
     
     
    Καρελια | 31/12/2012 13:17
    να κατεβασεις και τις τιμες ομως, 3,20 το Αγρινιου... Απαραδεκτον!
    Το καλυτερο ντουμαν: Καρελια Αγρινιου
    απάντηση18
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    μου φαίνεται πως... | 30/12/2012 18:57
    θ' αρχίσω να καπνίζω και πάλι...
    μπράβο του
    απάντηση91
     
     
    Μπραβο στον Καρελια,το κανει για τριτη συνεχη χρονια | 30/12/2012 15:10
    Η Καρελια ειναι μια εταιρεια που δεν διαφημιζει τα προιοντα της,ουτε καν στα σημεια πωλησης. Για εμενα αυτο που κανει για τριτη συνεχη χρονια ειναι η καλυτερη διαφημιση. Προσωπικα ειμαι καπνιστης εκ πεπειθησεως εδω και δεκαετιες.Καπνιζα για χρονια την ξενη μαρκα με την Καμηλα.Πρόσφατα λόγο οικονομικης στενοτητας,αλλα και εξαψης καταναλωτικου πατριωτισμου,ειπα να δωσω μια ευκαιρια στο Καρελια Φίλτρο,τσιγαρο που θυμόμουν ως οικειο στα παιδικα μου χρονια στην δεκαετια του 60 απο τους πατεραδες μας.Ε λοιπον εχω να πω πως αυτο το φθηνο τσιγαρακι,με το απλοικό πακετο και τα παραδοσιακα Ελληνικα καπνα που εξακολουθει να χρησιμοποιει αντι των ξενοφερτων Βιρτζινια,ειναι απολαυστικοτερο.
    Γιαννης
    απάντηση132
     
     
    ΕΥΓΕ! | 30/12/2012 12:24
    ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΠΝΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ, ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΕΛΙΑ, ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΤΣΙΓΑΡΩΝ, ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΧΙΛΙΕΣ ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!!!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση142
     
     
    φωτεινα κυτταρα.. στο απολυτο σκοταδι.. | 30/12/2012 11:56
    ..... για αυτο .. ολοι οι ελληνες καπνιστες... καρελια φιλτρο.... Η Ελλαδα χρειαζεται στην παρουσα φαση παρομοιες ειδησεις ...
    nikiforos
    απάντηση151
     
     
    Εύγε | 30/12/2012 04:01
    Είμαι περιστασιακός καπνιστής και κάπνιζα ξένη μάρκα. Από αύριο μόνο Καρέλια.
    Δάμων
    απάντηση170
     
     
    Etsi! | 29/12/2012 20:38
    Ayti einai kai i sosti antidrasi tou paragogikou idiotikou tomea stis tritokosmikes prostages ton ksenon.Etsi kratiete i katanalosi se ena ikanopoihtiko epipedo kai kat epektasi kai oi kerdofories ton epixiriseon. Mono pou prepei na kinithei olokliros o idiotikos tomeas kat ayton ton tropo sto metro pou mporei o kathenas. Kateyazontas tous misthous gia na ayksithei i na diatirithei se megala epipeda i kerdoforia einai san na pirovoloume ta podia mas. Meioseis kai apoliseis exoun noima mono otan diakideyete i yparksi ekastis epixirisis kai mono tote. To dimosio os mi paragogiko komati tis oikonomias (mono ypiresies...) einai mia alli istoria ...
    kapios allos
    απάντηση70
     
     
    Μπραβο του | 29/12/2012 18:36
    μονο αυτό!
    kostas
    απάντηση70
     
     
    ΝΑ ΠΟΙΟΙ ΘΑ'ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ | 29/12/2012 18:25
    Ο τίτλος τα λέει όλα, ας ακούσουμε τι λένε και οι 300!!!! μας, η μήπως θα πρέπει να γίνουν εργαζόμενοι στην Βιομηχανήνια ΚΑΡΕΛΙΑ για να μάθουν?
    Ανώνυμος / η
    απάντηση101
     
     
    ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ | 29/12/2012 16:33
    ΜΗΔΑΝΙΚΟΣ ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ,ΕΞΩΣΤΡΕΦΕΙΑ,ΙΣΧΥΡΟ BRAND NAME,ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ.
    ioannidis yiannis
    απάντηση201
     
     
    Iδιωτικη πρωτοβουλια | 29/12/2012 16:11
    Μπραβο στο επιχειρηματια. Ετσι για να μαθαινουμε στην ελλαδα οτι ο ιδιωτικος τομεας μπορει να λειτουργει με ορους που κανουν το δημοσιο να ντρεπεται... πρεπει η κυβερνηση να στηριξει την ιδιωτικη επιχειρηματικοτητα επιτελους, οπως γινεται σε ολα τα προηγμενα κρατη.
    Jack
    απάντηση151
     
     
    Συγχαρητήρια Καρέλια !!! Αλλάζω, μόνο Καρέλια... | 29/12/2012 15:03
    τέτοιους επιχειτηματίες ψάχνουμε. Να σέβονται τούς εργαζόμενους, να καταλάβουν ότι εξαρτώντε και από τους εργαζόμενους. Ν καταλάβουν ότι ζούν μεταξύ των εργαζόμενων, όταν γελάει ο εργαζόμενος ο επιχειρηματίας έχει το δικαίωμα να γελάει διπλα. Τα ¨παστάλια¨δεν τα πήρε κανείς μαζί του. Αν ζείς στον κόσμο σου δεν αισθάνεσαι ις αλλυσίδες που σε φυλακίζουν. ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΡΕΛΙΑ !!!
    ch ak
    απάντηση130
     
     
    ΟΙ καλοι εργοδοτες | 29/12/2012 13:48
    Μακαρι σαν τον κ.Καρελα να ηταν κι αλλοι να προσεχαν τους εργαζομενους που τους βγαζουν τα πλουτη............
    Theodoropoulos costas
    απάντηση121
     
     
    Εύχομαι αεί σε εὖ ποιεῖν τοῖς εργαζομένοις | 29/12/2012 12:57
    Εγώ νῦν συγχαίρω τῳ Καρέλιᾳ των γεγενημένων οτι τοῖς εργαζομένοις τά δίκαια βοηθεῖν δὐνηται. Ουκ οἷδα εἲ τις ἂλλος τῶν βιομηχάνων πεποίηκε τοιουτότροπα. Ὲπι τῶ νέῳ έτει εύχομαι υμᾶς έρρωσθαι πολλοῖς ἒτεσιν. Μ. ΜΟΣΧΟΝΑΣ
    ουδεν οιδα
    απάντηση124
     
     
    Εύγε στην εταιρεία Καρέλιας | 29/12/2012 11:51
    Συγχαρητήρια στη Διοίκηση της εταιρείας που αντί να προβεί σε μειώσεις μισθών ενισχύει οικονομικά και αμοίβει φυσικά και ηθικά τους εργαζομένους της. Προχωράει επίσης και σε επενδύσεις σε μια εποχή που οι επενδυτές ακούν Ελλάδα και αλλάζουν δρόμο...... Υπάρχουν σωστοί εργοδότες λοιπόν που φέρονται ανθρώπινα . Ένα τεράστιο μπράβο!! μέσα από την καρδιά μου.
    Αφροδιτη
    απάντηση71
     
     
     
    "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ" | 29/12/2012 11:33
    ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΜΕ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΙΣΤΩΣΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ Ο ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΗΣ?...ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ Ο ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΥΡΙΟΣ ΣΕ ΧΩΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΛΥΜΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΟΙ "ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ" ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ?!?!.ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ Ο ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΣ ΤΟΥ ΜΟΧΘΟΥ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ!!!
    Since 1908
    απάντηση1314
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Χιλια Μπραβο | 29/12/2012 11:17
    Σε μια εποχη που σε αναγκαζουν να υπογραφεις τετραωρες ατομικες συμβασεις των 360 ευρω και να δουλευεις οκταωρα και με τις υπερωριες απληρωτες, ερχεται ο κος Καρελιας να μας θυμισει πως ο πραγματικος πλουτος μιας επιχειρησης ειναι οι ανθρωποι της.Χιλια μπραβο και μακαρι να ακολουθησουν περισσοτεροι το λαμπρο μαθημα ανθρωπιας και επιχειρηματικης δεινοτητας που παραδιδει.
    Εδμονδος
    απάντηση101
     
     
    ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ | 29/12/2012 09:58
    Οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ
    TKZ
    απάντηση011
     
-