Εκλογές 2012
από metereologos.gr
Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017
 

Η Χρυσή Αυγή διώχνει δημοσιογράφους

Την έξοδο είδαν όσοι δεν σηκώθηκαν όρθιοι στην είσοδο του... αρχηγού
Η Χρυσή Αυγή διώχνει δημοσιογράφους
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Την έξοδο στους έλληνες δημοσιογράφους, οι οποίοι δεν... υπάκουσαν στην εντολή «εγέρθητι», κατά την είσοδο του αρχηγού της Χρυσής Αυγής στην αίθουσα ξενοδοχείου του Σταθμού Λαρίσης, δίπλα στα γραφεία της οργάνωσης, όπου τους είχε καλέσει για τις πρώτες δηλώσεις, έδειξαν στελέχη του κόμματος και μάλιστα κακήν κακώς.

«Γιατί μας τραβάτε;», αντέδρασαν ξαφνιασμένοι κάποιοι δημοσιογράφοι. «Δεν σηκωθήκατε την ώρα που έμπαινε ο αρχηγός μας», τους απάντησε αυστηρά στέλεχος του κόμματος. «Μα, εμείς είμαστε δημοσιογράφοι, όχι μέλη της Χρυσής Αυγής για να σηκωθούμε», ανταπάντησαν, ζητώντας εξηγήσεις από τον ίδιο τον κ. Ν. Μιχαλολιάκο, που είχε εν τω μεταξύ εισέλθει στην αίθουσα. Αλλά η αντίδρασή του ήταν η ίδια: «Καλά σας λένε», τους είπε, κάνοντας με το χέρι του τη χαρακτηριστική κίνηση, που σημαίνει «περάστε έξω».

Οι δηλώσεις έγιναν, τελικά, μόνον ενώπιον των δημοσιογράφων των ξένων μέσων ενημέρωσης, οι οποίοι τις μετέφεραν κατά την έξοδό τους στους έλληνες συναδέλφους τους, που περίμεναν έξω από το ξενοδοχείο.

Γύρω στις 9 το βράδι της Κυριακής οπαδοί και μέλη της «Χρυσής Αυγής» παραμένουν συγκεντρωμένοι έξω από τα γραφεία της οργάνωσης, ενώ παράλληλα  προγραμμάτιζαν και πορεία.

Οι πανηγυρισμοί για το εκλογικό αποτέλεσμα, συνοδεύονται από πυροβολισμούς με πιστόλια εκτόξευσης φωτοβολίδων και πυροτεχνήματα.

Το σύνθημα «Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ, Αλβανέ», είναι αυτό που επαναλαμβάνεται συχνότερα. Η εικόνα συμπληρωνόταν με τα κορναρίσματα διερχομένων αυτοκινήτων, πολλά από τα οποία ταξί, αν και οι εκφράσεις του προσώπου αρκετών οδηγών που προσπαθούσαν να διασχίσουν το δρόμο, δεν επιβεβαιώναν τους πανηγυρικούς ήχους των κλάξον τους...




Εκλογές 2012 περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ν. Μιχαλολιάκος: «Με συκοφαντήσατε, με θυμώσατε, σας νίκησα» 
Μιχαλολιάκος: Όσοι δεν είναι μαζί μας, είναι εναντίον μας! 
Σε στάση προσοχής θέλει τον Τύπο η Χρυσή Αυγή 
 
 
σχόλια (222)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΙΤΕ | 17/06/2012 14:47
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ Μ.ΒΟΔΑ 26 ΕΧΕΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ ΒΡΙΖΟΥΝ .ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Ανώνυμος / η
    απάντηση20
     
     
    kata ths xryshs ayghs | 08/06/2012 11:26
    o ellhnikos laos prepei na valei telos s oles autes ts fasitsikes k pseutolaikes idees pou 9eloun ton an9rwpo upova9mismeno!!!!h ellada htan einai kai 8a einai xwra m istoria politismoarxes kai h9h dn mporoun 10 trampoukoi na propilakizoun !!!!autoi oi apogonoi autwn esfa3an olh m tn oikogeneia !!!!!!!ELLHNA ARAGE 3EXNAS EYKOLA?O FASISMOS EINAI GENNHMA AUTOU TOU SYSTHMATOS OTAN PETHANEI TO SYSTHMA TOTE THA PETHANEI K O FASISMOS!!!!!!!
    terma pia stis autapates
    απάντηση03
     
     
    ΓΙΑ ΤΟ VIDEO | 07/06/2012 19:28
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η Κα ΚΑΝΕΛΗ ΕΠΑΝΕΙΛΛΗΜΕΝΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΞΕΚΑΘΑΡΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΡΩΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ .ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΕ ΟΜΙΛΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΚος ΚΑΣΣΙΔΙΑΡΗΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ"ΞΥΠΝΗΣΕΙ"Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ"ΗΓΕΤΕΣ" ΠΟΥ ΜΑΣ ''ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ".ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΙΜΗΘΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ.ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΠΙΑ!!!!!! ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥΣ!ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΓΙ'ΑΥΤΗΝ!ΑΥΤΟΥΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η "ΚΑΡΕΚΛΑ"Η"ΚΟΥΤΑΛΑ"!ΚΕΝΕΙΣ ΑΠ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ"ΑΓΑΠΟΥΝ"ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ!!!! ΤΙΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ!!!ΚΑΙ ΑΝΗΚΩ Μ Ο Ν Ο Ν ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΙ ΑΓΑΠΩ!!!!!!!
    ΜΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ
    απάντηση32
     
     
    Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΣΗ | 04/06/2012 01:05
    Τα καταχρεωμένα στο Κουμπαρά μας και στις Τράπεζες κόμματα του παρελθόντος.............................Αγωνιούν -Φωνάζουν ότι Φοβου τον Δούρειο Ιππο της..............ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ .....................
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ
    απάντηση00
     
     
    ine megali doulia | 26/05/2012 23:12
    ine megali doulia, na kise ameroliptos stis idisis. ine megali doulia na metaferis ta gegonota opos ta vlepis. ine megali doulia na kanis pragmatiko reportas, xoris na ta paris. ine megali doulia na diamorfonis gnomes ke sinidisis. ala ine ke megali doulia na xevromisi o topos ,apo kathe logis parasita. gm
    navarhos
    απάντηση00
     
     
    Αλήτες ρουφίανοι δημοσιογράφοι | 09/05/2012 23:25
    Επιτέλούς τα σκουπίδια οι χαφιέδες τα τσιράκια των πολιτικών οι δημοσιογράφοι βρήκαν το δασκαλό τους.
    Βύρωνας
    απάντηση84
     
     
     
    O φασισμός δε θα περάσει... | 08/05/2012 13:32
    ... ακόμη κι αν χρειαστεί ένοπλη αντίδραση, ή και εμφύλιος! Να το θυμούνται αυτό οι τραμπούκοι ανθέλληνες, ξενολάτρες, νεοναζί... Οι αληθινοί Έλληνες, όπως άλλοτε οι Σπαρτιάτες μπροστά στον Ξέρξη, ούτε εγείρονται, ούτε κύπτουν την κεφαλή. Οι αληθινοί Έλληνες είναι περήφανοι και κρατούν το κεφάλι ψηλά, τιμούν και υπερασπίζονται και με το αίμα τους αν χρειαστεί τις ατομικές ελευθερίες από τέτοια κτήνη. Όμως τούτοι οι γελοίοι έχουν ήδη ξεμπροστιαστεί και θα σβήσουν σύντομα στην περιφρόνηση του λαού. Ο τόπος χρειάζεται πραγματικές απαντήσεις σε πιεστικά προβλήματα, όχι καραγκιόζιδες, βία και τρομοκρατία, λιλιπούτιων ανθρωπάκων με τερατώδη συμπλέγματα, που έχουν ανάγκη τον ψυχίατρο!
    Αλέξανδρος ΔΗΜΟΝΙΚΟΣ
    απάντηση1424
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Μην τους δίνετε αξία!!! | 08/05/2012 11:34
    Κάντε τους μήνυση για εξύβριση ή για ό,τι άλλο νομίζετε. Στο σπίτι τους έχουν δικαίωμα να διώχνουν όποιον θέλουν, αλλά αν αρχίσουν τις ύβρεις και τη χειροδικία, καλέστε την αστυνομία! Αλλιώς, μην τους παρουσιάζετε σαν τους νέους κατακτητές της Ελλάδας. Γιατί δυστυχώς αυτή η εντύπωση αρχίζει να διαμορφώνεται μεταξύ σοβαρού κι αστείου, κι άλλο που δεν θέλουν αυτοί.
    EA
    απάντηση1418
     
     
    οχι στην δημοκρατια των λαθρομεταστων΄. | 08/05/2012 10:57
    Αυτό σας πείραξε ψευτοδημοκρατες;;; εσείς δεν σεβαστήκατε εμάς τους Έλληνες που ψήφισαν Χρυσή Αυγή.... Δηλαδή εμείς που ήμασταν ΠΑΣΟΚ ήμαστε ξαφνικά νεοναζί και εσείς δημοκράτες;;; Πού είναι η ευαισθησία σας όταν στις διαδηλώσεις του ΠΑΜΕ χτυπάνε τα πόδια κάτω σαν να έρχονται οι ναζί; Και αφού υπερασπίζετε την δημοκρατία σαν θεσμό...γιατί υπάρχει διαχωρισμός της άκρας αριστεράς με την άκρα δεξιά; όπως επίσης γιατί υποδεικνύετε στον κόσμο τι θα ψηφίσει και παρουσιάζετε σαν προβληματικούς ή πλακατζήδες όσους στράφηκαν προς την χρυσή αυγή;;; Τελικά ποιοι είναι οι πραγματικοί φασίστες;;;; Ας μάθουμε να υπερασπιζόμαστε επιτέλους τους χώρα μας και όχι τους λαθρομετανάστες...έχουμε και εμείς δικαιώματα...
    Ανώνυμος / η
    απάντηση3416
     
     
    Η ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ | 08/05/2012 10:54
    Πάμε τώρα και στους πολιτικούς. Ας αφήσουν τα κροκοδείλια δάκρυα και ας σκεφτούν: ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΝ ΤΟ ΟΞΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ; Αυτοί επέλεξαν να κρατήσουν σε γραφεία εκατοντάδες αστυνομικούς. Αυτοί επέλεξαν να έχουν στη Βουλή και να κάααθονται πολλούς αστυφύλακες. Αυτοί είχαν μπάτσους στις διαταγές στους για να πηγαίνουν τα παιδιά τους στο σχολείο ή να κουβαλάν τα ψωνια. ΑΝ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΠΕΡΙΠΟΛΟΥΣΑΝ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ, Η Χ.Α. ΔΕ ΘΑ' ΦΤΑΝΕ 7%. Όπου καταρρέει το κράτος ξεπηδάει το παρακράτος...
    istorikos
    απάντηση254
     
     
     
    Η ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΜΜΕ-ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ | 08/05/2012 10:47
    Προ μηνός ένας ατυχής δημοσιογράφος στα Γιάννινα έφαγε μπόλικο γιαούρτι απο ακροαριστερούς επειδή έβγαλε στην εκπομπή του-μάλιστα απο τηλέφωνο, ούτε καν Live- εκπρόσωπο της Χ.Α. Τα μεγάλα ΜΜΕ περιγέλασαν το γεγονός δείχνοντας απλά το άσπρο απο το γιαούρτι στούντιο: δεν μπήκαν στην ουσία του θέματος. ΌΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ. ΕΠΡΕΠΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ, ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΣΚΕΡΒΕΛΕΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΜΙΛΑΜΕ. Αντ' αυτού μια σοβαρή κεντρώα εφημερίδα (''Έθνος'') πρόβαλε το ότι ο ΜΙχαλολιάκος έχει ξενοδοχείο ημιδιαμονής στη Πλ. Αττικής που απασχολεί αλλοδαπούς. Ε ΚΑΙ;; Πάω στοίχημα, ότι ένα σωρό κόσμος αυτό το είδε ως βρόμικο πόλεμο εις βάρος της Χ.Α. και απάντησε ανάλογα στις κάλπες...
    istorikos
    απάντηση216
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    απομακρυνετε τους τωρα | 08/05/2012 10:35
    Δεν ειναι η Ελλαδα μου αυτο. Ναζιστικοι χαιρετισμοι, βιαιοτητες και ρατσισμος. Εαν για κατι ειμαι περιφανη που ειμαι Ελληνιδα ειναι που μπορω να λεω οτι καταγομαι απο τη χωρα που θεμελιωσε αξιες ανυπερβλητες, δημοκρατια, φιλελευθερισμος. Λυπαμαι για αυτους τους Ελληνες που ψηφισαν χρυση αυγη ακομα και εαν το εκαναν απο αγανακτηση. Κυριοι δεν παιζουν με αυτα.....απομακρυνετε αυτα τα ατομα τωρα και μην αφηνετε να μας ρεζιλευουν. Δεν ειναι οι ελληνες αυτοι.
    διαβαστε σωκρατη, σοφοκλη, ευριπιδη
    απάντηση1622
     
     
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ | 08/05/2012 09:46
    Θυμαστε τον Γιωργο Παπαντρεου που κερναγε λουκουμακια τους δημοσιογραφους εξω απο το σπιτι του και τους γλυκολογουσε?.Ποιος θα το πιστευε απο αυτους τοτε οτι αυτος ο καλος και ευγενης κυριος θα ηταν η αιτια λογο της ανθελληνικης πολιτικης του να χασουν την δουλεια τους σχεδον ολοι απο αυτους.Αχ καλα μου δημοσιογραφακια το να σηκωθητε μονο σας μαρανε, εδω αλλα κιαλλα καταπινετε καθε μερα,που σας καταπατουν την αξιοπρεπεια απο προΪσταμενους και εντολολογους. Συμφωνω να μην σηκωθεις αν δεν σεβεσαι και δεν ασπαζεσαι μια ιδεολογια αλλα δεν ειναι μονο αυτο για να κρατας την υποσταση σου μην μενετε μονο στους τυπους και τα λογια να βλεπετε και την ουσια.
    Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ
    απάντηση196
     
     
     
    Για την Ανελλήνιστη Ρεπούση | 08/05/2012 09:29
    ενα σχόλιο θα υπάρξει ;.............................. Για την τουρκόφιλη ελληνόφωνη εκλεγμένη βουλευτίνα γιατι εχει πεσει μουγγα ; ( για τα φασιστάκια της ΧΑ καλά τα λεμε και τα καταδικάζουμε αλλα για την μανταμ.... )
    oirgas
    απάντηση1813
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Αποχώρηση σαν μορφή διαμαρτυρίας; | 08/05/2012 07:53
    Γιατί όταν είπε το φερέφωνο του Μιχαλολιάκου τη φράση "όλοι όρθιοι" δεν αποχώρησαν από την αίθουσα όλοι οι δημοσιογράφοι, παρά κάποιοι αποχώρησαν-εκδιώχθηκαν και κάποιοι σηκώθηκαν; Μήπως γιατί όλο και λιγοστεύουν οι άνθρωποι που ξέρουν να λένε όχι;
    Ανώνυμος / η
    απάντηση716
     
     
    Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.... | 08/05/2012 07:39
    Εαν οι κυβερνωντες συνεχισουν να αντιμετωπιζουν με την ιδια απαθεια και ολιγωρια τα προβληματα που αντιμετωπιζουν οι Ελληνες απο τους μεταναστες, την γκετοποιηση των αστικων κεντρων, την αυξηση της εγκληματκοτητας, τοτε κομματα οπως η ΧΑ μπορει να φτασουν μεχρι και αξιωματικη αντιπολιτευση και βαλε. Μεχρι να αρχισουν οι καραβιες με προορισμο το απο κει πουρθανε.
    g papas
    απάντηση172
     
     
    κακομαθημενοι δημοσιογραφοι | 08/05/2012 02:20
    επιτέλους να έρθει ο σεβασμός σ' αυτόν τον τόπο
    Αρετός Γεώργιος
    απάντηση2210