• Αναζήτηση
  • Μουντιάλ 2018: Πώς διαμορφώνονται οι βαθμολογίες των ομίλων

    Με τη νίκη της Κολομβίας επί της Πολωνίας, ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Μουντιάλ της Ρωσίας.

    ΤοΒΗΜΑ Team

    Με τη νίκη της Κολομβίας επί της Πολωνίας, ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Μουντιάλ της Ρωσίας.

    Διαβάστε παρακάτω το παρόραμα του Μουντιάλ της Ρωσίας:

    1ος όμιλος

    1η αγωνιστική
    Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
    Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1

    2η αγωνιστική (19-20/06)
    Ρωσία – Αίγυπτος 3-1
    Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία 1-0

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Ρωσία 2-0-0 8-1 6
    2. Ουρουγουάη 2-0-0 2-0 6
    3. Αίγυπτος 0-0-2 1-4 0
    4. Σαουδική Αραβία 0-0-2 0-6 0

    3η αγωνιστική (25/06)
    Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
    Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

    2ος όμιλος

    1η αγωνιστική (15/06)
    Μαρόκο – Ιράν 0-1
    Πορτογαλία – Ισπανία 3-3

    2η αγωνιστική (20/06)
    Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
    Ιράν – Ισπανία 0-1

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Πορτογαλία 1-1-0 4-3 4
    2. Ισπανία 1-1-0 4-3 4
    3. Ιράν 1-0-1 1-1 3
    4. Μαρόκο 0-0-2 0-2 0

    3η αγωνιστική (25/06)
    Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
    Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

    3ος όμιλος

    1η αγωνιστική (16/06)
    Γαλλία – Αυστραλία 2-1
    Περού – Δανία 0-1

    2η αγωνιστική (21/06)
    Δανία – Αυστραλία 1-1
    Γαλλία – Περού 1-0

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Γαλλία 2-0-0 3-1 6
    2. Δανία 1-1-0 2-1 4
    3. Αυστραλία 0-1-1 2-3 1
    4. Περού 0-0-2 0-2 0

    3η αγωνιστική (26/06)
    Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
    Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

    4ος όμιλος

    1η αγωνιστική (16/06)
    Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
    Κροατία – Νιγηρία 2-0

    2η αγωνιστική (21-22/06)
    Αργεντινή – Κροατία 0-3
    Νιγηρία – Ισλανδία 2-0

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Κροατία 2-0-0 5-0 6
    2. Νιγηρία 1-0-1 2-2 3
    3. Ισλανδία 0-1-1 1-3 1
    4. Αργεντινή 0-1-1 1-4 1

    3η αγωνιστική (26/06)
    Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
    Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

    5ος όμιλος

    1η αγωνιστική (17/06)
    Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
    Βραζιλία – Ελβετία 1-1

    2η αγωνιστική (22/06)
    Βραζιλία – Κόστα Ρίκα 2-0
    Σερβία – Ελβετία 1-2

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Βραζιλία 1-1-0 3-1 4
    2. Ελβετία 1-1-0 3-2 4
    3. Σερβία 1-0-1 2-2 3
    4. Κόστα Ρίκα 0-0-2 0-3 0

    3η αγωνιστική (27/06)
    Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
    Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

    6ος όμιλος

    1η αγωνιστική (17-18/06)
    Γερμανία – Μεξικό 0-1
    Σουηδία – Ν. Κορέα 1-0

    2η αγωνιστική (23/06)
    Ν. Κορέα – Μεξικό 1-2
    Γερμανία – Σουηδία 2-1

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Μεξικό 2-0-0 3-1 6
    2. Γερμανία 1-0-1 2-2 3
    3. Σουηδία 1-0-1 2-2 3
    4. Ν. Κορέα 0-0-2 1-3 0

    3η αγωνιστική (27/06)
    Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
    Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

    7ος όμιλος

    1η αγωνιστική (18/06)
    Βέλγιο – Παναμάς 3-0
    Τυνησία – Αγγλία 1-2

    2η αγωνιστική (23-24/06)
    Βέλγιο – Τυνησία 5-2
    Αγγλία – Παναμάς 6-1

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Αγγλία 2-0-0 8-2 6
    2. Βέλγιο 2-0-0 8-2 6
    3. Τυνησία 0-0-2 3-7 0
    4. Παναμάς 0-0-2 1-9 0

    3η αγωνιστική (28/06)
    Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
    Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

    8ος όμιλος

    1η αγωνιστική (19/06)
    Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
    Πολωνία – Σενεγάλη 1-2

    2η αγωνιστική (24/06)
    Ιαπωνία – Σενεγάλη 2-2
    Πολωνία – Κολομβία 0-3

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Ιαπωνία 1-1-0 4-3 4
    2. Σενεγάλη 1-1-0 4-3 4
    3. Κολομβία 1-0-1 4-2 3
    4. Πολωνία 0-0-2 1-5 0

    3η αγωνιστική (28/06)
    Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
    Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

    Αθλητισμός